Typ Wenus

Typ Wenus.

Ludzie tego rodzaju mają wiele cech wspólnych z pod znaku Jowisza lecz wyróżniają się pięknością l kobiecością. Posiadają wiotką białą wpadającą w różowy odcień skórę, wzrost mały, twarz pełna, okrągła i mają grube policzki, małe okrągłe czoło, bujne piękne brwi, włosy długie i bujne – czarne lub brunatne, zgrabny zaokrąglony nos z rozszerzonemi nozdrzami, oczy duże ciemne i wesołe, czerwoą buzię z grubymi wargami, z których prawa strona wydaje się nabrzmiałą nieco nad dolną.

Zęby białe regularne z purpurowemi mięśniami. Broda okrągła, tłusta z rówkiem, uszy małe i mięsiste, szyja silna i śnieżna.

Ramiona  mają opadające muskularne i wąską mięsistą pierś która szczególnie U kobiet jest pełna i za wzór służy starożytna Wenus. Nogi długie, zgrabne, lubią białe kolory, uprawiają miłostki ujmujące, nie rzadko naiwne. Pierwsza ich myśl jest najlepsza. Lubią zabawy, uczty, jedzą mało, ale za to pożywne potrawy. Życie dla nich nie istnieje bez kwiatów  i perfum. W muzyce przenoszą melodję – nad harmonię. Są łatwowierni i dlatego można ich oszukać i ujmują każdego, unikają kłótni, sprzeczek.

Męski rodzaj odznacza się kobiecością i współczują bliźnim.

Nawiedzają ich choroby weneryczne
Kraje: Austrja, Szwajcarja, Kaukaz, Arabja.

powrót do fizjognomika ⇐

powrót  ⇐

źródło: 

Tytuł: Tajemna wiedza duchowa cz 2
Wariant tytułu: Tajemna wiedza duchowa : encyklopedyczny wykład nauk tajemnej wiedzy duchowej opracowany na podstawie egipskiej symbolistyki
Autor: Gomulicki, Marian
Książnica Cieszyńska