Typ Apollo (Słońce)

Typ Apollo (Słońce).

Ludzie tego rodzaju odznaczają się pięknością; wzrost średni, żółtawy kolor skóry, potężna broda, Jasne cienkie wpadające w złocisty odcień włosy, niskie sklepiste czoło, piękne długie  iskrzące się oczy wilgotne, o błogiem i siInem spojrzeniu, mięsiste policzki, cienki prosty nos, długie otaczające oczy brwi, średnie usta i wargi, zęby nie zupełnie białe. Brodę okrągłą i wystającą, uszy średnie, długą muskularną szyję, szerokie ramiona, długie i pięknie zbudowane członki i piękne smukłe nogi. Są  znakomitymi wynalazcami, przemysłowcami i miłośnikami sztuki.

Cieszą się poważaniem bliźnich, zdradzają gwałtowność, ale łatwo się uspokajają; są sympatyczni i dostępni, &Ile brak im trwałych przyjaciół. Żony ich oszukują, dzieci ich opuszczają i przyjaciele. Zajmują się gorliwie naukami tajemniczemi i są znakomitemi okultystami.

Odznaczają się wytrwałością, pilnie czytają, religijni i wstrzemięźliwi, łatwowierni, dumni l zarozumiali, ubierają się gustownie i oryginalnie, lubią przedmioty zbytku, kosztowności, słowem na każdym kroku zwracają na siebie uwagi.

Cierpi: na choroby serca, oczu itd.
Kraje: Włochy, Sycylia, Czechy.

powrót do fizjognomika ⇐

powrót  ⇐

źródło: 

Tytuł: Tajemna wiedza duchowa cz 2
Wariant tytułu: Tajemna wiedza duchowa : encyklopedyczny wykład nauk tajemnej wiedzy duchowej opracowany na podstawie egipskiej symbolistyki
Autor: Gomulicki, Marian
Książnica Cieszyńska