O snach i prekognicji

Serdecznie zachęcam miłe koleżanki i sympatycznych kolegów do głębokiego przestudiowania pracy pt. Edgar Cayce „O snach i prekognicji”, tytuł oryginału: EDGAR CAYCE ON DREAMS.

Poniżej prezentuję krótki fragment książki, którą spokojnie możecie nabyć w Internecie.

Wstęp

KIM BYŁ EDGAR CAYCE?
Dziewięć książek napisanych na temat Edgara Cayce’a sprzedano w przeszło milionie egzemplarzy. W wielu innych książkach opisywano jego życie i zdolności paranormalne. Prezentowano go w dziesiątkach czasopism i setkach artykułów od początku wieku do dzisiaj. Cóż było w nim tak niezwykłego?
Zależy to od punktu widzenia. Większość współczesnych mu ludzi znała Edgara Cayce’a jako utalentowanego fotografika. Inni (w przeważającej mierze dzieci) podziwiali go jako przyjaznego i serdecznego nauczyciela religii ze szkółki niedzielnej. Rodzina widziała w nim wspaniałego męża i ojca.

Ale Edgar Cayce był także medium znanym tysiącom ludzi wdzięcznych za okazaną pomoc. Wielu z nich wierzyło, że ocalił lub radykalnie odmienił ich życie, gdy wydawało się, że wszystko jest już stracone. Edgar Cayce był diagnostą, prorokiem i oddanym rzecznikiem nauki biblijnej.

W czerwcu 1954 roku uniwersytet w Chicago przyjął pracę doktorską będącą studium o życiu i działalności Cayce’a. Autor nazywa go w niej „pobożnym jasnowidzem”, a w książce dla dzieci pt. Dom tajemnic nadano mu miano „najbardziej tajemniczego człowieka Ameryki”.

Edgar Cayce urodził się 18 marca 1887 roku na farmie niedaleko Hopkinsville w Kentucky. Już jako dziecko dawał dowody siły percepcji, która zdawała się wykraczać poza ludzkie możliwości pięciu zmysłów. Kiedy miał sześć czy siedem lat, powiedział rodzicom, że widzi „zjawy” i rozmawia z nimi. Czasem byli to nieżyjący już krewni. Rodzice przypisali to jednak wybujałej wyobraźni dziecka i wpływom spotkań religijnych, bardzo popularnych w tamtych stronach. Później Cayce rozwinął w sobie pewien rodzaj pamięci fotograficznej,

(zasypiając w czasie nauki z głową opartą na podręcznikach. Robił zadziwiająco szybkie postępy w swojej wiejskiej szkole. Jednak talent ten zanikł, a Edgar musiał iść do pracy ukończywszy zaledwie siedem klas.

Mając dwadzieścia jeden lat nabawił się porażenia mięśni gardła, co groziło mu utratą głosu. Gdy lekarze nie zdołali odnaleźć fizycznej przyczyny choroby, zastosowano hipnozę, ale bez trwałych rezultatów. W końcu Edgar przy pomocy przyjaciela wprowadził się w ów stan hipnotycznego snu, który w dzieciństwie umożliwiał mu zapamiętywanie treści podręczników. Znalazłszy się w stanie hipnozy Edgar zmierzył się ze swoim problemem. Potem zaaplikował sobie kurację i terapię, które przywróciły mu głos i podreperowały cały organizm.

Grupa mediów z Hopkinsville i z Bowling Green w stanie Kentucky wykorzystywała unikalne zdolności Cayce’a do diagnozowania własnych pacjentów. Szybko odkryli, że Gay-ce potrzebował tylko nazwiska i adresu pacjenta, aby dostroić się poprzez telepatię do jego umysłu i ciała z taką łatwością, jakby przebywali w tym samym pokoju. Nie potrzebował ani też nie dostarczano mu żadnych innych danych dotyczących chorego.

Jeden z młodych lekarzy, dr Wesley Ketehum, przedstawił pewnemu towarzystwu badań klinicznych w Bostonie raport o tym nietypowym diagnozowaniu. 9 sierpnia 1910 roku na dwóch stronach „The New York Times” ukazały się zdjęcia Cayce’a i wiadomości o nim. Od tego dnia chorzy ludzie z całego kraju szukali pomocy u tego „cudownego człowieka”.

Kiedy Edgar Cayce zmarł 3 stycznia 1945 roku w Yirginii Beach w stanie Wirginia, pozostawił po sobie ponad 14 tysięcy udokumentowanych stenograficznych zapisów stanów telepatycznego jasnowidzenia, które w ciągu 43 lat przekazał ponad 6 tysiącom różnych ludzi. Dokumenty te zostały zebrane pod wspólną nazwą Odczyty.

Stanowią one jeden z największych i najbardziej imponujących rejestrów postrzegania pozazmysłowego. Wraz z towarzyszącymi im zapiskami i korespondencją umieszczano je w katalogach bibliotek pod tysiącami tytułów. Pozostawały do dyspozycji psychologów, studentów, pisarzy i naukowców chcących je badać. Już w 1932 roku, dla ich zabezpieczenia, stworzono fundację, znaną jako A.R.E. (Association for Research and Enlightenment, Inc. PO BOX 595, Yirginia Beach, Yirginia, 23451). Jako stowarzyszenie badawcze o wolnym członkostwie A.R.E. kontynuuje spisywanie i katalogowanie informacji, inicjuje badania i eksperymenty, popiera seminaria, konferencje i odczyty.

Czwarty tom z serii popularnych książek dotyczących spraw związanych z Odczytami Edgara Cayce’a zawiera dane z ponad 600 przeglądów snów.

Doktor filozofii Harmon H. Bro współpracował z Edgarem Cayc’em od 1943 do 1944 roku. Obserwował codziennie udzielane przeglądy. Po przybyciu do Yirginii Beach ze sceptycyzmem zadawał pytania, przeprowadzał wywiady z osobami, które przyjeżdżały po przeglądy oraz czytał korespondencję. W kilka lat później szczegółowe notatki stały się podstawą jego pracy dyplomowej na uniwersytecie w Chicago.

Dr Bro, podobnie jak wielu innych badaczy przeglądów, pojął, że Edgar Cayce kładł szczególny nacisk na studiowanie przez ludzi własnych snów. W związku z tym dr Bro przebadał i dokładnie uszeregował setki przeglądów snów.

Książka ta jest pierwszym popularnym studium owych przeglądów. Ma ona na celu nie tylko pobudzenie nowych koncepcji dotyczących snów zawartych w niezwykłych po-glądach Edgara Cayce’a, ale także umożliwienie czytelnikowi zastosowania owych pomysłów w pracy nad treścią własnych snów.

Jest to moim zdaniem jedno z najlepszych i najważniejszych opracowań przeglądów Edgara Cayce’a.

Hugh Lynn Cayce

 • Spis treści
  Wstęp
  KIM BYŁ EDGAR CAYCE?
 • Część pierwsza
  SNY MŁODEJ KOBIETY.
 • Rozdział pierwszy
  FRANCES…
 • Rozdział drugi
  POZIOMY SNU
 • Rozdział trzeci
  ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW WE ŚNIE
 • Rozdział czwarty
  SENNE PRZYGODY
 • Część druga
  JAK WYKORZYSTYWAĆ SNY
 • Rozdział piąty
  UMIEJĘTNOŚCI CAYCE’A I ŚNIĄCYCH
 • Rozdział szósty
  PRAWA, KTÓRE RZĄDZĄ SNAMI
 • Rozdział siódmy
  JAK PRZYPOMINAĆ SOBIE SNY?
 • Rozdział ósmy
  JAK PRZYSTĄPIĆ DO INTERPRETACJI SNÓW?
 • Część trzecia
  POSTRZEGANIE POZAZMYSŁOWE W SNACH
 • Rozdział dziewiąty
  SNY O PRZYSZŁOŚCI I NIEZNANEJ TERAŹNIEJSZOŚCI
 • Rozdział dziesiąty
  SNY O ŻYCIU PO ŚMIERCI,
 • Część czwarta
  SNY I WEWNĘTRZNY ROZWÓJ
 • Rozdział jedenasty
  SNY I ZDROWIE
 • Rozdział dwunasty
  USTALANIE KIERUNKU ŻYCIA ZAPOMOCĄ SNÓW

W celu pogłębienia wiadomości polecam przejście do strony  Edgar Cayce, w zasobach strony poprzez kliknięcie w link   

Zobacz także:  Association for Research and Enlightenment

Edgar Cayce’s A.R.E.
Association for Research and Enlightenment
215 67th Street
Virginia Beach, VA 23451