Karty Tarota

tajneW związku z cała masą pytań jakich kart używam, kiedy najlepiej stawiać karty oraz jak się tego nauczyć, postaram się w kilku zdaniach odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące Tarota Marsylskiego.

Moje Karty Tarota

kartami jakimi się posługuję to klasyczna talia Kart Tarota Marsylskiego.

Technika Stawiania Kart

w technice stawiania kart tarota najważniejszy jest nastrój w jakim podchodzimy do wykonania zadania, mówiąc najprościej musi to być odpowiedni dzień i pora  właściwa dla nas. Nie ukrywam, że ten operowy przykład stawiania kart najbardziej mi się podoba ale generalnie najważniejsze jest natchnienie:

 

Czy zawsze stawiasz karty?

nie, nie zawsze – mówiąc najprościej tylko wtedy kiedy przychodzi właściwy czas. Bardzo często otrzymuję masę pytań wraz z określonymi propozycjami jednak należy pamiętać, że motywacja finansowa ma się nijak do faktycznych efektów wróżenia. Mało tego,  taka motywacja może przejąć kontrolę nad umysłem Tarocisty a wtedy zazwyczaj pytający słyszy to co chciałby usłyszeć.

 

Jak wygląda stawianie kart?

mówiąc kolokwialnie normalnie, po przetasowania i  zapukaniu do drzwi wyciągane są dwie karta jedna udziela odpowiedzi a druga ją precyzuje.

 

Czy można się z tobą umówić na spotkanie?

ze względu na sprawy warsztatowe unikam spotkań, najlepiej jeśli osoba mająca pytanie nie posiada możliwości bezpośredniego  wywarcia wpływu na osobę stawiającą karty a tym samym nie próbuje wymusić korzystnego wyniku.

Niestety  dzieje się tak bardzo często ze względu na brak gotowości u pytającego do spojrzenia prawdzie w oczy. Zatem niekiedy przed zadaniem mi pytania polecam samodzielnie przeprowadzić weryfikację by pytający/a sami doszli do ładu i składu o co im w pytaniu chodzi.

 

Jakie ludzie mają pytania i czego one dotyczą?

różne od osobistych np. miłosnych przez zawodowe po poważne sprawy biznesowe, wszystko zależy od osoby.

Czy zdarzyło ci się nie udzielić odpowiedzi na zadane pytanie?

tak, niekiedy tak się zdarza. Ma na to wpływ wiele czynników nie do końca zależnych od wróżącego natomiast bezpośrednio związanych z mechanizmami Kół Losu a niekiedy od gotowości pytającego do otrzymania prawdziwej odpowiedzi.