Jasnowidzenie

Fizyczne podstawy jasnowidzenia okiem sapera 

Na przykładzie rozmowy głupiego z jeszcze głupszym                  emo

Wiele z osób zadających mi pytania dopytuje w późniejszym mailach na jakiej zasadzie to jest w ogóle możliwe, że można się dowiedzieć o przyszłości tego czy tamtego, zatem przestawię Szanownym Koleżankom i Kolegom swoją własną koncepcję dlaczego według mnie to wszystko jest w ogóle możliwe.

Wyobraźnia 😉

Wyobraźmy sobie sześcian dynamitu np. taką kostkę 10x10x10 centymetrów (lub coś całkiem innego) i w tej kostce wsadzony lont a w dodatku zapalony 😉

dynamit

Za kilka sekund dojdzie do wybuchu, i tutaj jest dla nas sedno sprawy, otóż ta kostka ma swoja masę, która w trakcie przemiany (wybuchu) dostarczy tylko określoną ilość energii, zatem zakres tego wybuchu, tak czy siak, jest ograniczony, a co za tym idzie układ energii w trakcie wybuchu też posiada określoną charakterystykę. Co prawda można go próbować ukierunkować, ale ingerować w sam proces wybuchu, w trakcie jego trwania, nie można.

wybuch

I drugi najważniejszy parametr jaki już jest ustalony dla nas przez samą masę dynamitu – to czas tego wybuchu 😉 Wiadomo im więcej tym wybuch dłuższy 😉 wszak każdy materiał pali się z inną prędkością, zatem chcąc, czy nie chcąc od pierwotnej ilości oraz rodzaju materii jesteśmy uzależnieni – przynajmniej w mojej teorii.

Co zatem dla nas z tego wynikło?

Wynika dla nas z tego otóż to:
podczas wielkiego wybuchu (bo w coś trzeba wierzyć by nie oszaleć 😉 do układu (świata fizycznego, w którym żyjemy została dostarczona określona – stała – ilość energii) zatem żywot tego układu został z góry określony (samo słońce choćby wytraci energię itd.), a w dodatku układ ten sam dąży do entropii, zatem dla nas jako ludzi dwa parametry brzegowe zostały z góry określone.

Jakie to są parametry:
– parametrem głównym, na który nie mamy w ogóle żadnego wpływu jest data naszego urodzenia 😉
– biologiczny czas życia organizmu – czyli data śmierci.

Inne uwarunkowania:
– oczywiście jest też szereg innych parametrów, na które możemy wpływać samodzielnie, lecz o ile nie są one ściśle skorelowane z całym procesem (życiem – mówiąc prościej nie są dla nas) przez cały okres musimy je zasilać energią by mechanizm ich nie odsunął jako niepotrzebne – zbędne.
Spowodowane jest to posiadaniem przez system funkcji auto-optymalizacyjnych lub jak wolą inni stałych ewolucyjnych. Oczywiście Stwórca określił wartości brzegowe tego procesu w ramach nieredukowalnej złożoności – ale wydaje mi się, że w naszej teorii nam to do niczego potrzebne nie jest.

Przykład życia, który wiele osób na pewno zna:
jeśli Jasio od małego jest brzydki, nikt go nie lubi, bo on siebie nie akceptuje, a w dodatku nikt do niego nigdy nie przychodził, bo nie było po co, a teraz Jasio urósł i doszedł do wniosku, że chciałby coś zmienić, czyli przyciągnąć coś co nie jest lub nie było nigdy dla niego:

balet

musi do układu dostarczyć energię przyciągania o takim poziomie jakiego wymaga obiekt pożądania, np o takim potencjale:

mercedes

Jak sami widzimy niektóre dziewczyny są całkiem niepotrzebnie posądzane o wyrafinowanie, czy materializm, gdy tymczasem steruje nimi zwyczajny mechanizm fizyczny, o którym jeszcze niekiedy w ogóle nie wiedzą.

Do czego dojść możemy najszybciej sami?
Możemy bez problemu dojść do takich celów, które są z nami ściśle skorelowane, a sam mechanizm determinujący ustawił je koło nas jako właściwe.

Mówiąc krótko nie należy niepotrzebnie komplikować sobie życia ze względu na czynniki np. estetyczno-jakościowe. Gdyż nie zawsze to co najlepsze jest dla nas najwłaściwsze – jak np. dziewczyna u Jasia, którą potem musi na siłę utrzymywać w polu własnych oddziaływań.

Wniosek I. dowolne cele są dla nas właściwe i bezpieczne jeśli droga jaką do nich idziemy ma charakter ewolucyjno-edukacyjny – tym samym przygotowując nas do pełnej konsumpcji osiąganego celu.

Wniosek II.

Jako jednostki energii ograniczone  strumieniem czasu żyjemy w układzie zamkniętym dążącym do entropi gdzie suma wszystkich możliwych zdarzeń jest wynikiem stosunku masy do czasu.

∑z = [ M / T ] ↑∞

gdzie:

∑z = suma wszelkich możliwych  zdarzeń

M = masa

T = czas

[  ] ↑∞ = przedział zamknięty dążący do entropii

przedział zamknięty: rozumiany jako potencjał całkowity

 

Wartość ta jest dla nas nie policzalna jednak jest przedziałem skończonym lub jak kto woli zamkniętym, zatem dla prawdziwego Jasnowidza żyjemy w czasie przeszłym dokonanym.

Niech moc będzie z wami
Igor