Język a wydajność umysłowa

Będąc za granicami naszego kraju zapewne wiele razy słyszeliście na temat naszych obywateli banale stwierdzenia:

– co za cwaniak
– jaki mądry
– polaczek cwaniaczek
– itd..

Chciałbym się w tej krótkiej deliberacji skupić na istocie tego pojęcia i wytłumaczyć wam moi mili, dlaczego to właśnie my Polacy jesteśmy szczególnie uzdolnionym narodem i w czym tkwi źródło naszej wewnętrznej umysłowej siły => przejawiające się ponadprzeciętną sprawnością umysłową => zwaną z zazdrości przez inne nacje cwaniactwem.

a mianowicie:

Musimy pamiętać i zacząć zdawać sobie sprawę, że my Polacy podobnie jak np. Chińczycy, Koreańczycy czy Żydzi lub inne narody posługujące się zaawansowanymi formami pisma, posługujemy się jednym z najtrudniejszych języków na świecie i aby była jasność nie tylko o kwestię trudności wymowy tutaj chodzi, gdyż sami bardzo dobrze wiemy jakim językiem trudnym w wymowie może być dla nas samych język duński czy węgierski.

colargol1No to o co tutaj chodzi i co ma piernik do wiatraka zapyta Miś Koralgol stojący z boku? I czy jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze?

Tym razem niestety nie 😉

Stopień skomplikowania języka jakim się posługujemy będący wprost proporcjonalny do jego trudność wymaga odpowiednio zaawansowanego na poziomie biochemicznym mózgu, aby ten język mógł być swobodnie i wieloznaczeniowo wykorzystywany.

Przykład:
Nikt z nas nie kwestionuje sytuacji w której, kiedy pojawi się nowy system operacyjny czy nowa gra producent pisze nam wyraźnie, jak wół, jakie wymagania sprzętowe musi posiadać nasz własny komputer by taki program zadziałał.

pobrane

A jeśli mamy za słaby sprzęt w grę nie pogramy, najczęściej kończy się na wizycie w sklepie i wymianie karty graficznej.

A co się dzieje z mózgiem w takim przypadku ktoś zapyta, przecież mózgu wymienić się nie da?

I to jest dobre pytanie a odpowiedź banalna.

Nasz ludzki mózg posiada zdolność samoistnej rekonfiguracji.

Zdolność czy funkcja ta określana jest niekiedy jako neuroplastyczność, a odpowiada za to układ adaptacyjny, który w dowolnym czasie może taki proces rozpocząć. Ze względu na stopień jego skomplikowania, pominę szczegóły, ale możemy umownie powiedzieć, że jest to proces autonomiczny i najczęściej podobnie do nowej aktualizacji Windows 10 =>

Twórca sprawił, że przebiega w tle i poza kontrolą świadomości oszczędzając nam wiele niepotrzebnych wrażeń.

rekonfiguracja

W trakcie tego mózg przechodzi update na poziomie hardvare – polegające na zmianie czy modyfikacji na poziomie biochemicznym swojej struktury – sieci neuronowej. Podczas tego procesu zachodzi jeszcze wiele innych ciekawych zmian ale one na teraz i tutaj w tej deliberacji są do niczego nie potrzebne.

neurona1

Konkludując im trudniejszy język jakim się posługujemy tym na bardziej zaawansowanym na poziomie biologicznym musi być mózg => analogicznie jak komputer => gdzie im bardziej skomplikowany program tym bardziej zaawansowana maszyna.

WNIOSEK:

Pamiętajcie, że my jako Polacy rodzimy się z dość wysokim poziomem inteligencji wrodzonej => rozumianej jako Nabyty Wysoki Poziom Sprawności Umysłowej. Jest to nasza cecha narodowa związana bezpośrednio ze stopniem skomplikowania języka jakim się posługujemy i musimy ją zawsze chronić i rozwijać tym samym wnosząc swój wkład w rozwój wszystkich ludzi, wszak  od innych zawsze się czegoś nauczyć możemy. Bądźcie otwarci na ludzi to wam wiele ułatwi.

Pozdrawiam was serdecznie Niech Moc Będzie z Wami 😉
Igor

ode mnie:

legenda: