O kobiecej intuicji

O kobiecej intuicji

Gdybanie poświęcone pamięci profesora Antoniego Kępińskiego
Kraków, przed południem 4 listopada 2015

Wiele pytań jakie otrzymuję to pytania od Kobiet, często mnie to zastanawia dlaczego tak jest, gdyż Panie posiadają tak zwaną wrodzoną intuicję, czyli zdolność do szybszego rozwiązywania problemów lub jak kto woli szybszego przetwarzania informacji w czasie.

Na początku tego naszego krótkiego wyjaśnienia należy sobie zadać kilka  podstawowych pytań pomocniczych :

  •  jakie jest podłoże tego zjawiska ?
  •  jak się to ma do neuroplastyczności umysłu?
  •  jak u kobiety zachodzi pełna synchronizacja półkul mózgowych i kiedy?
  •  po co natura wyposażyła kobiety w tę funkcję?
  •  gdzie kobiety to stosują?
Zatem zacznijmy od początku czym jest Kobieca Intuicja?

Kobieca Intuicja to biologiczna zdolność ustroju (całego organizmu) do szybszego przetwarzania informacji w czasie. Mówiąc językiem psychiatrów Mózg Kobiety posiada Parametr zwany Metabolizm Informacyjny na wyższym poziomie a po ludzku => Mózg Kobiety posiada większą zdolność do przetwarzania informacji w czasie – mówiąc kolokwialnie jest silniejszy i szybszy.

Po co Natura wyposażyła Kobiety w silniejszy Mózg?

– Matka Natura wyposażyła Kobiety w silniejszy mózg aby mógł on zapewnić Kobiecie komfort funkcjonowania podczas wykonywania bardzo złożonych procesów natury biologicznej a przede wszystkim – zapewnić prawidłowe funkcjonowanie kobiecie w trakcie ciąży a tym samym w prawidłowy sposób obsłużyć sam płód z programowaniem na nim początkowych algorytmów świadomości włącznie.


dygresja:

Nie należy zapominać, że inteligencję człowiek dziedziczy po matce, zdolności najczęściej również ⇒wynika to z faktu, że ludzie dobierają się na zasadzie podobieństw ⇒ biokompatybilności ustrojów ⇒ rozumianej potocznie jako psychokompatybilność ⇒ czyli zakochanie⇒ czyli według posiadanych potencjałów mówiąc kolokwialnie są po prostu tacy sami 😉

Oczywiście niekiedy jest tak, że ojciec gra na instrumencie a matka nie, jednak niema to znaczenia gdyż ustrój wie, że matka posiada taki potencjał lecz nie rozwijany przez świadomość – rozumianą jako algorytm logiczny.


No ale wróćmy do samej ciąży co się dzieje z tym kobiecym mózgiem i jak się to ma do Kobiecej Intuicji – a więc w naszym gdybaniu jest tak:

w trakcie Ciąży pracę Mózgu Kobiety możemy porównać z pracą mięśnia na siłowni, czyli nie tylko pracuje ale i się rozwija.

Na czym polega jego rozwój?

Jak wiemy mózg ludzki składa się z dwóch półkul które choć pracują asynchronicznie jednak komplementarnie względem siebie i na cały ludzki ustrój (na rzecz człowieka). W trakcie ciąży praca ta musi zostać podporządkowana najważniejszemu celowi do jakiego zostało stworzone Ciało Kobiety przez Naturę ⇒ do utrzymania gatunku.

Zatem co robi ten  Kobiecy Mózg i jak?

a robi on tak:

– jak wiemy funkcjonują w nim dwa podstawowe typy algorytmów równoległych Homo Bios i Homo Windows.


Przyjmiemy roboczo, że Homo Bios to nasz Układ Adaptacyjny a Homo Windows to nasza Świadomość.


Zatem Homo Bios z pominięciem Homo Windows doprowadza do pełnej synchronizacji półkul  mózgowych Kobiety by zapewnić maksymalną wydajność pracy (plus rezerwa na różne okoliczności – taki układ redundandny) a to wszystko po to  by płód miał maksymalny komfort plus do tego kobieta możliwość funkcjonowania np. intelektualnego.

Z tego też względu zaleca się kobietą w trakcie ciąży dużo czytać i uczyć, gdyż jak wiemy mechanizmy doboru naturalnego decydują o tym co zapisać na płodzie (jak zaawansowaną wstępną formę świadomości) proporcjonalnie do stopnia skomplikowania informacji jaki przetwarza mózg kobiety w trakcie ciąży. Mówiąc kolokwialnie czym się zajmuje w trakcie ciąży to uzyska pierwszeństwo w przeniesieniu na cechy intelektualne dziecka.

Jest wiele teorii które mówią ile potrzeba czasu na pełną synchronizację półkul, zazwyczaj w przypadku mężczyzn mówi się o treningu 10 000 godzin (przynajmniej w teorii), tuta jednak w przypadku kobiet wystarcza czas ciąży czyli około 6400 godzin. Co bierze się z 9 miesięcy razy 30 dni razy 24 godziny. I nie zapominajmy, że o ile w trakcie treningu 10 000 godzin rozłożone jest na sesje, tutaj 6400 godzin procesu idzie jednym ciurkiem.

No ale idźmy dalej:

Co tam się jeszcze dzieje w trakcie tej ciąży z tym kobiecym mózgiem i po co?
W trakcie ciąży by przyspieszyć pracę synchronizowanych obszarów bo np. Homo Bios stwierdza, że przesyłanie sygnałów zachodzi za wolno – układ autonomicznie podejmuje decyzję o wymianie neuroprzekaźników na szybsze.

W ten sposób mózg kobiety nie tylko zostaje zsynchronizowany ale przechodzi całkowitą przemianę biochemiczną w celu utrzymania nabytej wydajności w późniejszym czasie, tj po porodzie. Według mnie jako Wróżbity kobieta otrzymuje około 20% wzrost wydajności umysłowej po porodzie na stałe.

Możemy porównać to z odłożeniem ciężarka po zakończonym treningu, różnica jest jednak taka że przebyta przemiana u kobiety pozostaje na stałe.

Matka Natura tak postanowiła aby kobieta po urodzeniu dziecka miała dość sił na zapewnienie Jemu i sobie przetrwania zabezpieczając ją w ten sposób na przyszłość.

Kiedyś już do tego doszli dlatego w pewnych zawodach gdzie była potrzebna duża siła umysłowa zatrudniano kobiety a zwłaszcza po ciąży ⇒ czyli laski o wysokich zdolnościach do przetwarzania informacji w czasie.

W swoim gdybaniu pominąłem funkcję pomocniczą receptora skórnego ale na ten temat pogdybać będzie jeszcze okazja 😉

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Niech Moc Będzie z Wami
Igor

legenda:

Metabolizm informacyjny
Metabolizm informacyjny (metabolizm sygnalizacyjny) – wymiana informacji żywego ustroju z otoczeniem. Podstawową jednostką tej wymiany jest struktura czynnościowa. U człowieka metabolizm informacyjny odpowiedzialny jest za sferę duchową i psychiczną.
Pojęcie wprowadził Antoni Kępiński. Twórcą teorii metabolizmu informacyjnego jest Donald Broadbent (1958). Spełnia ono kluczową rolę w szerszym systemie zwanym metabolizmem energetyczno-informacyjnym, czyli w koncepcji całego świata ożywionego.