Zachodnie Medium

Chciałbym napisać artykuł o pani Estelle M. White, medium trąbkowym, która mieszkała w San Diego przez dwadzieścia dwa lata. Wierzę, że może równać się z najlepszymi na świecie, a wiele osób ma podobne zdanie, w tym J.M. Peebles, który zostawił na jej temat pisemne oświadczenie. Jej rodzice, państwo Montgomery, byli członkami Kościoła Chrześcijańskiego i nie interesowali się spirytyzmem, ale Estelle już jako dziecko bawiła się z duchami dzieci. Później potrafiła grać na koncertach utwory wybrane przez publiczność, chociaż nie rozumiała wówczas, jak to robi. Gdy straciła przyjaciółkę, zmarłą koleżankę, bardzo to przeżyła, ale pewien przyjaciel zabrał ją do medium, gdzie mogła z nią porozmawiać i doświadczyć transu.

Wkrótce zaczęła rozwijać swoje zdolności, otrzymując wiadomości na tabliczkach i materializacje, ale potrzebowała dwóch lat, aby zacząć słyszeć głosy z trąbki. Gdy dorosła, dawała pokazy dla wielu znanych osób w Chicago, czasem z pełnymi ustami wody i rękami pokrytymi mąką.

Przyjechała do San Diego w 1908 roku i niebawem zyskała uznanie za swoje seanse, do których zapraszała w domach prywatnych. Była znana również w Los Angeles i okolicznych miastach. Wielu wybitnych ludzi, w tym Ella Wheeler Wilcox, uczestniczyło w jej seansach i doświadczyło niesamowitych wyników. Duchy mówiły tam językami z różnych części świata.

Pani White była uznawanym medium z certyfikatem Kalifornijskiego Stowarzyszenia Duchowego i przez wiele lat posiadała odpowiednie dokumenty. W jej seansach często dochodziło do materializacji. Sam byłem prowadzony przez ciemny pokój przez indiańskiego przewodnika, który także pozwolił mi usłyszeć głos z trąbki.

źródło: A WESTERN MEDIUM By A. V. JBRAGG from „Direct Voice„, august 1930.