Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 2/2024

2-4 i 23-25 II 2024 Szkoła Astrologii PTA 2023/24 online

Zapraszamy na zajęcia w dwuletniej Szkole Astrologii PTA. W dniach 2-4 lutego odbywa się piąty zjazd dla grupy drugiego stopnia. Natomiast w dniach 1923-25 lutego dr Piotr Piotrowski prowadzi wykłady dla grupy pierwszego stopnia.

Szczegółowy program Szkoły, harmonogram zajęć oraz warunki uczestnictwa znajdują się naszej stronie .

Strona Kursu pierwszego stopnia
Strona Kursu drugiego stopnia

7 II 2024 Gwiazdy stałe w konstelacji Argo – Anna M. Szlachcikowska

Zapraszamy na wykład online Anny M. Szlachcikowskiej „Gwiazdy stałe w konstelacji Argo, czyli jak zostać laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki”.

Termin: środa, 7 lutego 2024, godz. 19:00
Szczegółowe informacje wraz z linkiem do logowania znajdują się na naszej stronie.

20 III 2024 Astrologia, sny i synchroniczność – Kamila Deska

Zapraszamy na wykład absolwentki Szkoły Astrologii PTA, Kamili Deski, która podzieli się swoimi obserwacjami i odkryciami dotyczącymi synchroniczności zachodzącej pomiędzy snami a astrologią.

Termin: środa, 20 marca 2024, godz. 19:00
Szczegółowe informacje wraz z linkiem do logowania znajdują się na naszej stronie.

Nowy tom Biblioteki PTA: Natalia Stala, „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”

W grudniu 2023 roku ukazał się XII tom Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, na który składa się książka Natalii Stali „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”. Astrologia wedyjska (sanskr. dżjotisza) to głęboka i wielowymiarowa dziedzina wiedzy, ściśle powiązana z duchowością Wschodu. Książka prezentuje fundamenty niezbędne do analizy horoskopu w sposób przejrzysty i zrozumiały. W astrologii indyjskiej horoskop traktuje się jak mapę karmy, a na jego podstawie można prześledzić aktualne szlaki i wzory.

Szczegółowe informacje o książce oraz o sposobie zakupu znajdują się na naszej stronie.

Prognoza dla Polski i świata na rok 2024 – Piotr Gibaszewski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2024 – fala zmian, fala nadziei”, który odbył się 10 stycznia 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Astrologia w życiu Zygmunta Starego – Natallia Sliž (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu dr Natalii Sliż, białoruskiej historyk astrologii, „Astrologia w życiu Zygmunta Starego”, który odbył się 24 stycznia 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Prezentacja przygotowana przez prelegentkę prezentowana na wykładzie dostępna jest w na naszej stronie w dziale Pliki.

Składki członkowskie

Członkiniom i członkom Polskiego Towarzystwa Astrologicznego przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej, która wynosi 50 zł.

Numer konta znajduje się na naszej stronie.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krystyna Kurczab-Redlich, Remigiusz Mróz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Iga Świątek i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku.