Danny Gallagher

Cudotwórca z Irlandii Danny pochodzi z Maghery w hrabstwie Derry i jest siódmym synem siódmego syna. Zgodnie ze starą celtycką tradycją, siódmy syn posiada moc uzdrawiania ludzi poprzez dotyk. Kiedy miał osiem lat, Danny powiedział, że miał żywy sen, który komunikował mu jego niezwykłą moc nad chorobą.

Danny nie korzystał ze swoich mocy uzdrawiających przez wiele lat po swoim proroczym śnie. Kiedy skończył szkołę, kupił sobie furgonetkę do sprzedaży lodów. Znane dzwonki nie zabrzmiały długo w rodzinnym mieście Danny’ego, zanim dokonał swojego pierwszego uzdrowienia. Pacjentką była mała, sparaliżowana dziewczynka, której zawsze zostawiał darmowe lody. Cudowną historię uzdrowienia opisała lokalna gazeta, a życie Danny’ego przeszło metamorfozę.

Zdobył natychmiastowe uznanie wśród miejscowych mieszkańców, gdzie tradycja, jeśli niekoniecznie wiara, w moc siódmego syna jest głęboko zakorzeniona przez pokolenia. Kiedy ludzie zaczęli zgłaszać coraz więcej przypadków uzdrowień, media ogólnokrajowe zaczęły zwracać uwagę, najpierw koncentrując wysiłki na obaleniu go jako oszusta, później wspierając go ekskluzywnymi relacjami. Teraz codziennie przychodziły setki listów i telefonów z Anglii. Ostatecznie postanowił tam pojechać, tak jak to zrobili tysiące Irlandczyków przed nim. Jednak to, co początkowo miało być podróżą, nagle się zakończyło w przemysłowym sercu w okolicach Birmingham, ze względu na ogromne zapotrzebowanie na jego usługi.

Jedno uzdrowienie na Midlands w Anglii zrobiło więcej dla poprawy reputacji Danny’ego niż jakiekolwiek inne uzdrowienie przedtem czy później. Było to uzdrowienie Jean Pritchett, 40-letniej gospodyni domowej, która była niewidoma od 22 lat z powodu diagnozowanej retinitis pigmentosa. Odwiedziła specjalistów w całej Wielkiej Brytanii, nie znajdując pomocy. Jej uzdrowienie wywołało natychmiastowe poruszenie w popularnej prasie, zdobywając nagłówki na pierwszej stronie The News Of The World 31 października 1976 roku. Jednak środowisko medyczne natychmiast wyraziło krytykę. Jeden ze specjalistów wyraził opinię, że pani Pritchett cierpi na histeryczne ślepotę, która prawdopodobnie została spowodowana przez autosugestię. „Cud” Pritchett został poprzedzony miesiąc później równie niezwykłym uzdrowieniem Kathleen Bailey z wioski Dawley, niedaleko Shrewsbury, w Anglii. Pani Bailey, 29-letnia matka trzech dzieci, była przykuta do wózka inwalidzkiego z powodu degeneracji po urazie kręgosłupa na pracy 11 lat wcześniej. Stan nie reagował na leczenie medyczne i stopniowo się pogarszał. „Byłam praktycznie kaleką”, powiedziała w artykule w Shropshire Star z 9 grudnia 1976 roku. „Nie mogłam nic zrobić”. Przyjaciele i krewni namówili ją na wizytę u Gallaghera w jego klinice w Erdington, Birmingham. Po leczeniu u irlandzkiego uzdrowiciela była w stanie opuścić wózek inwalidzki. Zdjęcie z artykułu w Shropshire Star pokazuje ją, jak schyla się, aby dotknąć palców u nóg. Konsultant w Shropshire Orthopedic Hospital w Gobowen, małym mieście niedaleko granicy z Walią, opisał jej powrót do zdrowia jako „niewiarygodnie dramatyczny”.

Należy jednak podkreślić, że pomimo skutecznego pomagania tysiącom osób w poprawie zdrowia, Danny nie jest w stanie wyleczyć wszystkich.

źródło: https://www.danny-gallagher.com/

Celem uzupełnienia zapraszam do przeczytania artykułu z roku 1919 pt. „Siódme Dziecko Siódmego Dziecka”