Przewidywanie Przyszłości z Kryształu

W ostatnim czasie odżyło zainteresowanie tematem „Przewidywania Przyszłości z Kryształu”, szczególnie w Anglii. W prasie i czasopismach pojawiło się wiele interesujących relacji na temat wyników eksperymentów. Jednak większość autorów piszących na ten temat traktuje go jako coś oddzielnego od innych form Psychomancji. W rzeczywistości wielu z nich całkowicie ignoruje Psychomancję i zdaje się być przekonanych, że nie ma żadnego związku pomiędzy nią a ich ulubionym tematem Przewidywania Przyszłości z Kryształu. Takie podejście jest nieco zabawne dla osób, które dokładnie studiowały zjawiska psychiczne i wiedzą, że Przewidywanie Przyszłości z Kryształu to nie odrębne zjawisko, lecz jedynie metoda aktywowania zdolności psychomantycznych.

Pod wieloma względami kryształ działa podobnie jak „powiązany obiekt” w Psychometrii, ale istnieje pewna różnica, której student nie powinien przeoczyć. „Powiązany obiekt” dostarcza Psychometrykowi punktu wyjścia dla Astralnej Rury i służy również do „nakierowania Astralnego Teleskopu” (jeśli można użyć tego terminu) w odpowiednim kierunku ze względu na jego powinowactwo z odległym widokiem itp. Ale kryształ nie działa w ten sposób, gdyż nie jest ściśle powiązany ani nie jest w sympatii z innymi rzeczami, gdy używany jest w tradycyjny sposób. Zamiast być „soczewką teleskopu”, jest w rzeczywistości „Czarodziejskim Lustrem”, które obraca się w tą czy tamtą stronę i które odbija wszystko, co pojawia się w jego polu widzenia, tak jak każde inne lustro. Wprawiony i rozwinięty Psychomanta, jednakże, może skierować swoje Lustro w dowolne miejsce i utrzymać je tam za pomocą skoncentrowanej woli.

Przychylność, z jaką Przewidywanie Przyszłości z Kryształu spotyka się w rękach początkujących, wynika z faktu, że jest to najłatwiejsza znana metoda pobudzania Wizji Astralnej. U większości ludzi, moc może zostać obudzona tylko za pomocą jakiegoś fizycznego obiektu, który może służyć jako punkt wyjścia dla Rury Astralnej, lub jak wyraził się jeden z pisarzy, „wygodny punkt skupienia dla woli”. Wiele obiektów może być w ten sposób wykorzystywanych, ale Kryształ lub Kula szklana są najlepsze do tego celu ze względu na pewne układy atomowe i molekularne, które promują manifestację mocy i zdolności psychicznych. Przewidywanie Przyszłości z Kryształu, jako metoda wywołania wizji Psychomantycznej, było dość powszechne wśród wszystkich ludów, we wszystkich czasach. Nie tylko kryształ, ale wiele innych obiektów jest używanych w podobny sposób. W Australii rdzenni kapłani używają wody i błyszczących przedmiotów, a w niektórych przypadkach płomienia. W Nowej Zelandii niektórzy tubylcy używają kropli krwi. Fidżijczycy napełniają dziurę wodą i wpatrują się w nią. Niektóre plemiona z Ameryki Południowej używają polerowanej powierzchni czarnego kamienia. Indianie Ameryki używali wody i błyszczących kawałków krzemienia lub kwarcu. I tak dalej. Jak to opisuje Lang, ludzie „wpatrują się w kryształową kulę; filiżankę; lustro; plamę atramentu (Egipt i Indie); kroplę krwi (Maorysi z Nowej Zelandii); misę wody (Indianie Amerykańscy); staw (Rzym i Afryka); wodę w szklanej misce (Fez); lub prawie każdą polerowaną powierzchnię, itp.”

Przedstawiamy typowy przypadek przewidywania przyszłości z kryształu, opisany przez pana Andrew Langa. Mówi on:

„Podarowałem kryształową kulę młodej damie, pannie Baillie, która miała z nią niewiele sukcesów. Pożyczyła ją pannie Leslie, która zobaczyła duży, kwadratowy, staroświecki czerwony kanapę pokrytą muślinem (którą później znalazła w następnym domu na wsi, który odwiedziła). Brat panny Baillie, młody sportowiec, śmiał się z tych eksperymentów, wziął kulę do swojego gabinetu i wrócił wyglądając na zaniepokojonego. Przyznał, że widział wizję – kogoś, kogo znał, pod lampą. Powiedział, że sprawdzi w ciągu tygodnia, czy widział prawidłowo czy nie. Była to niedziela około 17:30. W wtorek pan Baillie był na balu w mieście oddalonym o czterdzieści mil od jego domu i spotkał pannę Preston. „W niedzielę,” powiedział, „około 17:30 siedziałaś pod wysoką lampą, w sukience, której nigdy cię nie widziałem, niebieskiej bluzce z koronką na ramionach, nalewając herbaty mężczyźnie w niebieskim serge, którego plecy były skierowane w moją stronę, więc widziałem tylko koniec jego wąsów.” „Chyba żaluzje były podniesione,” odpowiedziała panna Preston. „Byłem w Dulby,” odpowiedział pan Baillie, i niewątpliwie był.”

Stead opisuje następujące doświadczenie z kryształem: „Panna X. patrząc w kryształ dwa razy jako test, aby zobaczyć, czy może zobaczyć ludzi, kiedy była kilka mil dalej, nie zobaczyła mnie, ale innego mojego przyjaciela przy każdej okazji. Nigdy wcześniej nie widziała żadnego z moich przyjaciół, ale od razu ich rozpoznała, kiedy zobaczyła ich później w moim biurze. Jednego z wieczorów, podczas których eksperymentowaliśmy, próbując sfotografować Dwójkę, kolację z Madam C. i jej przyjacielem w sąsiedniej restauracji. Kiedy spojrzała na butelkę z wodą, Madam C. zobaczyła, że obraz zaczyna się formować i, patrząc z ciekawości, opisała z dużą precyzją starszego pana, którego nigdy wcześniej nie widziała, a którego w tym momencie w ogóle nie rozpoznawałem z jej opisu. Trzy godziny później, gdy seans się skończył, Madam C. weszła do pokoju i rozpoznała pana Elliotta, z firmy Elliott & Fry, jako pana, którego widziała i opisała w butelce z wodą w restauracji. Innym razem obraz był mniej przyjemny: to był stary człowiek leżący martwy w łóżku z kimś płaczącym u jego stóp; ale kto to był, lub do czego się to odnosiło, nikt nie wiedział.”

Dla ogólnego zainteresowania cytujemy również uwagi pana Steada na temat przewidywania przyszłości z kryształu, które zgadzają się z naszymi przemyśleniami i doświadczeniem. Mówi: „Są ludzie, którzy nie mogą patrzeć na zwykłą kulistą butelkę bez widzenia obrazów, które formują się bez żadnego wysiłku czy woli z ich strony, w kryształowej kuli. Patrzenie w kryształ wydaje się być najmniej niebezpieczną i najprostszą z wszystkich form eksperymentowania. Po prostu patrzysz w kryształową kulę wielkości monety pięciu szylingów, lub butelkę z wodą, która jest pełna czystej wody i jest ustawiona tak, aby nie padało na nią zbyt dużo światła, a potem po prostu na nią patrzysz. Nie odmawiasz zaklęć i nie angażujesz się w żadne czary; po prostu patrzysz na nią przez dwie czy trzy minuty, starając się nie męczyć, mrugając ile chcesz, ale skupiając myśli na tym, co chcesz zobaczyć. Potem, jeśli masz zdolności, szkło zacznie się chmurzyć mleczną mgiełką, a w środku obraz stopniowo się wytrąca w dokładnie taki sam sposób, jak fotografie formują się na czułej płytce.”

(Zobacz Lekcję II, aby uzyskać więcej informacji na temat przewidywania przyszłości z kryształu i sugestie dla udanego rozwijania tej zdolności.)

źródło: PRACTICAL PSYCHOMANCY AND CRYSTAL GAZING by Atkinson, William Walker; PUBLISHED AND SOLD BY THE LYAL BOOK CONCERN 1908.