Magnetyzm ziemski

Kiedy prądy magnetyczne ciała nie są w harmonii z prądami ziemi, wynikiem jest chorobowy stan fizyczny lub psychiczny. Aby zachować zdrowie i poprawić stan zdrowia, jeśli jest się chorym, dobrze jest praktykować wskazówki oparte na następujących faktach:

Ziemia jest wielkim magnesem. Ponieważ biegun północny jest dodatni, a biegun południowy ujemny, prądy nieustannie przepływają z północy na południe i z powrotem. Aby wejść w harmonię, czynimy siebie ujemnymi i umieszczamy się w postawie przyjęcia na drodze prądów, gdy te powracają. Aby stać się ujemnym, obracamy się w lewo; aby stać się dodatnim, obracamy się w prawo.

Żyjąc na ziemi, jest naszym obowiązkiem utrzymywać harmonię z jej prądami. Robiąc to, nie tylko zyskujemy na fizycznym dobrostanie, ale stajemy się także bardziej dostępni dla dobrych wpływów duchowych. Aby stać się bardziej zdrowym fizycznie i bardziej otwartym na czyste wpływy od tych, którzy są poza ciałem, chcemy uczynić nasze osobiste ja centrum sfery magnetycznej, do której nie może przeniknąć żaden niezgodny wpływ. Będąc tak skoncentrowani, możemy promieniować dobrem fizycznym, mentalnym i duchowym na wszystko dookoła; i to, co dajemy innym, jest ciągle dostarczane, przez harmonijne siły natury, przez naszych przyjaciół będących w duchu. Ten stan można łatwo osiągnąć, stosując się do tych wskazówek każdego ranka i każdego wieczora, a także tak często, jak będzie to wygodne. Lepiej jest spać z głową skierowaną na północ.

  1. Rozpakowywanie. Stać twarzą na północ, a następnie obracać się dookoła w lewo kilka razy, oczy otwarte, dłonie otwarte, dłonie skierowane w dół, wykonując ruchy ramionami, jakby sięgało się po coś w górę i na zewnątrz, a następnie ciągnęło to do siebie. Obracanie się w lewo zrzuca prądy.
  2. Odbieranie Prądów. Stojąc twarzą na południe, stać na piętach razem, opierając się na palcach stóp, oczy zamknięte, głowa nieco pochylona, ręce wyciągnięte na południe, dłonie w dół, palce nieco rozstawione. Po odbiorze, zamknij dłonie i obróć się w prawo, na północ.
  3. Prośba o Dobre Wpływy. Z otwartymi oczami i uniesionymi rękoma obrócić się powoli raz w prawo, czując i mówiąc następujące słowa: „W imię Nieskończonego Dobra, w którym żyję, poruszam się i mam swoje bytowanie, błagam wszystkie dobre, czyste, prawdziwe i kochające wpływy, aby przyszły do mnie teraz.”
  4. Owijanie. Obrócić się dookoła w prawo kilka razy, oczy otwarte, wykonując dokładnie te same ruchy ramionami, co w punkcie 1, jedyna różnica polega na tym, że teraz obracasz się w prawo.
  5. Zamykanie. Przeprowadzić dodatnią lub cieplejszą dłoń przez dłoń ujemną lub chłodniejszą, nie dotykając, dwa lub trzy razy, a następnie odwrócić proces.

Robiąc to wszystko, upewnij się, że umysł prowadzi, a ciało harmonijnie podąża za umysłem i wyraża jego pragnienia.

źródło: DEVELOPMENT OF MEDIUMSHIP by Terrestrial Magnetism, author Abby A. Judson, Minneapolis 1891.