Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  9/20

14 IX 2020 „Astrologia a wybór kierunku studiów” – Anna Tomczyk (wykład online)

Zapraszamy na wykład Anny Tomczyk „Astrologia a wybór kierunku studiów. Analiza horoskopów studentów wybranych nauk o zdrowiu”. Przedmiot wykładu koncentruje się wokół czynników astrologicznych determinujących wybór studiów, a w przyszłości także kierunek kariery zawodowej w branży medycznej i zdrowotnej.
Wykład odbywa się przez internet na platformie mywebinar. Szczegóły  na naszej stronie .

Termin:  poniedziałek, 14 września 2020 roku, godz. 19:00 (do 20:30)

Wykład odbywa się w ramach letnich wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

19-20 IX 2020 – John Frawley „Weekend z astrologią medyczną” (warsztat)

Zapraszamy na dwudniowy warsztat Johna Frawleya „Weekend z astrologią medyczną”. Warsztat w j. angielskim tłumaczony na polski.
Nawet nie mając specjalistycznej wiedzy medycznej można bardzo wiele zdziałać, odwołując się do astrologicznej perspektywy postrzegania choroby. John omawia model człowieka, jaki stosowany był przez tradycyjnych lekarzy, a model ten różni się od tego, który obowiązuje współcześnie. Warsztat zilustrowany zostanie praktycznym zastosowaniem technik interpretacyjnych zarówno w odniesieniu do astrologii horarnej, gdzie John pokaże bogatą różnorodność przypadków medycznych, jak i do wymagających bardzo szczegółowych obliczeń dekumbituru, który jest odsłaniającym się stopniowo horoskopem pokazującym lekarzowi sposób dostosowania leczenia w miarę jak postępuje choroba.

Termin: sobota-niedziela, 19-20 września 2020 roku, sobota godz. 11:00-18:00 (z przerwą obiadową), w niedzielę od 10:00 do 16:00.

Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”).

Szczegóły na naszej stronie .

Szkoła Astrologii PTA 2021

Z uwagi na niepewną sytuację epidemiczną zajęcia w Szkole Astrologii PTA rozpoczynają się od stycznia 2021 roku. Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa). Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.
Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

 „Polaryzacja w horoskopie” – Adam Majtka (wideo)

Na naszej stronie  można obejrzeć zapis wykładu wygłoszonego przez Adama Majtkę „Polaryzacja w horoskopie”. Wykład odbył się 10 sierpnia 2020 roku w ramach letnich wykładów online w PTA.

„Seks, przemoc czy większa pula szczęścia? – Benefiki i malefiki w działaniu” – Mirosław Czylek (wideo)

Na naszej stronie można obejrzeć zapis wykładu wygłoszonego przez Mirosława Czylka „Seks, przemoc czy większa pula szczęścia? – Benefiki i malefiki w działaniu”. Wykład odbył się 20 sierpnia 2020 roku w ramach letnich wykładów online w PTA.

XI tom Biblioteki PTA – Al-Biruni „Księga wiedzy astrologicznej”

W listopadzie 2019 roku ukazał się kolejny tom Biblioteki PTA. Jest to „Księga wiedzy astrologicznej” – polski przekład arcydzieła arabskiej astrologii „Kitab al-Tafhim li Awa’il Sina’at al-Tanjim” wielkiego uczonego Al-Biruniego z 1029 roku, które nie było znane łacińskiej Europie, a które jest nieocenioną skarbnicą wiedzy astrologicznej, łączącej dokonania astrologii antycznej, persko-arabskiej i hinduskiej.
Szczegóły odnośnie zawartości książki i warunków sprzedaży znajdują się na naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza(at)astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .