Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 8/2023

Szkoła Astrologii PTA 2023/24 online

Zapraszamy na zajęcia w dwuletniej Szkole Astrologii PTA, której kolejna edycja rozpoczyna się we wrześniu 2023 roku. Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).
Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.
Zajęcia odbywają się przez internet.

Szczegółowy program Szkoły, harmonogram zajęć oraz warunki uczestnictwa znajdują się naszej stronie .

Kurs pierwszego stopnia

Kurs drugiego stopnia

2 VIII 2023 Mikołaj Kopernik i astrologia – dr Piotr Piotrowski (wykład online)

Z okazji roku kopernikańskiego zapraszamy na wykład dr. Piotra Piotrowskiego o związkach łączących Mikołaja Kopernika z astrologią.

Termin: środa, 2 sierpnia 2023, godz. 19:00
Szczegółowe informacje wraz z linkiem do logowania znajdują się na naszej stronie .

9 IX 2023 Weekend z astrologią polityczną (webinarium)

Zapraszamy na webinarium z astrologii politycznej, które odbędzie się w sobotę, 9 września 2023 roku. Wykłady na temat nadchodzących wyborów parlamentarnych wygłoszą: Jarosław Gronert, Piotr Gibaszewski, Mirosław Czylek i Piotr Piotrowski.

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

14-15 X 2023 XI Konferencja PTA „Miłość, seks i dynamika związków międzyludzkich”

Zapraszamy do Warszawy na XI Konferencję Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, której wiodący tematem jest „Miłość, seks i dynamika związków międzyludzkich”. Wykłady wygłoszą: Krzysztof I. Bułłyszko, Elżbieta Czerwińska, Mirosław Czylek, Roman Fierfas, John Frawley, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, prof. Sylwia Konarska-Zimnicka, Ewa Kornafel, Robert Marzewski, dr Piotr Piotrowski, Anna Szlachcikowska, Zofia Szum, Anna Tomczyk.

Szczegółowe informację wraz z harmonogramem obrad oraz warunkami uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

Duchowość w astrologii wedyjskiej – dr Natalia Stala (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu dr Natalii Stali „Duchowość w astrologii wedyjskiej”, który odbył się 26 lipca 2023 roku w ramach letnich wykładów online Polskiego Towarzystwa Astrologicznego.

Wykład promuje książkę Natalii Stali „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”, która ukaże się jesienią 2023 roku jako XII tom Biblioteki PTA.

O astrologicznych inspiracjach sławnych pisarzy kryminałów – Anna M. Szlachcikowska (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu  Anny M. Szlachcikowskiej „Holmes, Poirot i Popielski – czyli o astrologicznych inspiracjach sławnych pisarzy kryminałów”, który odbył się 31 maja 2023 roku w ramach wiosennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Webinarium „Planety karłowate w astrologii” (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagrania z wszystkich wykładów wygłoszonych na seminarium internetowym „Planety karłowate w astrologii”, które odbyło się online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w dniu 22 kwietnia 2023 roku.

Wykłady wygłosili: Piotr Piotrowski, Jarosław Gronert, Mirosław Czylek, Robert Marzewski, Krzysztof Porzeżyński i Bogdan Krusiński.

X Konferencja PTA „Pluton – przemoc i odrodzenie” (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagrania z wszystkich wykładów, które zostały wygłoszone na konferencji Polskiego Towarzystwa Astrologii, która odbyła się online w dniach 26-27 listopada 2022 roku.

Składki członkowskie

Członkiniom i członkom Polskiego Towarzystwa Astrologicznego przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej, która wynosi 50 zł.

Numer konta znajduje się na naszej stronie.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krystyna Kurczab-Redlich, Remigiusz Mróz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Iga Świątek i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .