Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 2/2021

10 II 2021 Astrologia partnerska (webinarium) – Jarosław Gronert

Zapraszamy na cykl seminariów internetowych z astrologii partnerskiej prowadzony przez Jarosława Gronerta. Na cykl składa się pięć 2,5 godzinnych wykładów i warsztatów (w sumie ponad 12 godzin) odbywających się raz w tygodniu w każdą środę, począwszy od 10 lutego 2021.

Szczegółowy program wykładów i warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

26 II 2021 „Horoskop pomyślny i niepomyślny w badaniach polskich astrologów dwudziestolecia międzywojennego” – Robert Marzewski

Zapraszamy na wykład Roberta Marzewskiego „Horoskop pomyślny i niepomyślny w badaniach polskich astrologów dwudziestolecia międzywojennego”.
Dwudziestolecie międzywojenne, zwłaszcza lata 30., to bardzo ciekawy i ważny etap rozwoju astrologii w Polsce. Mało znanym wydarzeniem z tego okresu jest przeprowadzenie najprawdopodobniej pierwszych w Polsce badań nad astrologią. Przedmiotem wykładu jest przybliżenie faktów z tym związanych oraz zarysowanie wniosków z owych badań płynących.
Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie .

Wykład jest bezpłatny.

Termin: piątek, 26 lutego 2021, godz. 19:00 (do 20:30)

Albumasar i jego „Mniejsze wprowadzenie do astrologii” – prof. S. K.-Zimnicka i dr P. Piotrowski (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu prof. Sylwii Konarskiej-Zimnickiej i dr. Piotra Piotrowskiego o Albumsarze jego „Ysagodze minor”, czyli o „Mniejszym wprowadzeniu do astrologii”, który odbył się 29 grudnia 2020 roku w ramach zimowych wykładów w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

„Rok 2021 – jutrzenka nadziei” – Piotr Gibaszewski (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Rok 2021 – jutrzenka nadziei, oddech wolności, zwarcie systemu”, który odbył się 11 stycznia 2021 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

„Filozofia humanistyczna i teozofia w świetle nauk astrologicznych” – Michał Woszczyło (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Michała Woszczyło „Filozofia humanistyczna i teozofia w świetle nauk astrologicznych”, który odbył się 22 stycznia 2021 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Szkoła Astrologii PTA 2021

Z uwagi na stan epidemii i wynikające z niego obostrzenia inauguracja zajęć Szkoły Astrologii PTA odbędzie się w terminie marcowym, czyli w dniach 20-21 marca 2021 roku, o ile otwarte będą już hotele i zniesiony zostanie zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. Kolejne terminy zjazdów pozostają bez zmian i w międzyczasie wyznaczone zostaną dwa terminy, tak aby zajęcia w Szkole Astrologii na każdym poziomie zakończyły się najpóźniej w lipcu 2021 roku. Jeśli termin marcowy na rozpoczęcia Szkoły pozostanie niemożliwy, wówczas Szkoła Astrologii PTA rozpocznie się we wrześniu 2021 roku.
Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa). Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Stanisława Leszczyńska, Wincenty Pstrowski, Antoni Szulczyński, Władysław Bełza. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie blisko 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono.

Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebook