Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 11/2022

Informator
Polskiego Towarzystwa Astrologicznego

4-6 XI i 18-20 XI 2022 Szkoła Astrologii PTA 2022/23 online

Zapraszamy na kolejne zajęcia w dwuletniej Szkole Astrologii PTA 2022/23.
W tym miesiącu w dniach 4-6 listopada wykłady dla grupy pierwszego stopnia poprowadzi dr Piotr Piotrowski, natomiast z grupą drugiego stopnia spotyka się w dniach 18-20 listopada Jarosław Gronert.

Wykłady obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa). Zajęcia odbywają się przez internet.

Szczegółowy program Szkoły, harmonogram zajęć oraz warunki uczestnictwa znajdują się naszej stronie .

26-27 XI 2022 X Konferencja PTA o Plutonie (online)

W dniach 26-27 listopada 2022 roku odbędzie się online jubileuszowa, dziesiąta konferencja Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Pluton – przemoc i odrodzenie”.
Wszystkie wykłady dotyczą Plutona, który niebawem opuszcza znak Koziorożca i na dwa dziesięciolecia przesuwa się do Wodnika, zwiastując ogromne zmiany w społeczno-politycznej architekturze świata i Polski.
To okazja, by bliżej przejrzeć się astrologicznej symbolice Plutona, jego związkom z władzą, transformacją, archetypem Cienia, śmiercią i odrodzeniem oraz wieloma innymi fascynującymi zagadnieniami. W konferencji udział weźmie plejada nie tylko polskich astrologów.

Szczegółowy program konferencji oraz warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

Nowe władze PTA

W dniu 24 września 2022 roku odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zebranie Członków PTA. Celem Walnego zebrania było m.in. przyjęcie sprawozdań ustępujących władz oraz głosowanie nad absolutorium dla Zarządu. Absolutorium zostało przyjęte jednogłośnie! Walne wybrało nowe władze Polskiego Towarzystwa Astrologicznego na kadencję 2022-2026 w następujący sposób:

ZARZĄD
Piotr Piotrowski – prezes
Mirosław Czylek – wiceprezes
Małgorzata Szwałkiewicz – skarbnik
Adam Majtka – sekretarz
Piotr R. Tymko – członek

KOMISJA REWIZYJNA
Elżbieta Czerwińska – przewodnicząca
Aleksandra Kaczyńska – sekretarz
Izabella Santura – członek

SĄD KOLEŻEŃSKI
Bogdan Krusiński – przewodniczący
Anna Tomczyk – wiceprzewodnicząca
Natalia Stala – sekretarz
Ewa Herchel – członek
Ewa Piotrowska – członek

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

Astrologiczny przegląd sytuacji światowej („Weekend z astrologią polityczną”) – Jarosław Gronert (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Jarosława Gronerta „Astrologiczny przegląd sytuacji światowej”, który odbył się w ramach seminarium internetowego „Weekend z astrologią polityczną” w dniu 16 lipca 2022 roku.

System rocznej prognozy w astrologii mundalnej („Weekend z astrologią polityczną”) – Piotr Piotrowski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Piotra Piotrowskiego „System rocznej prognozy w astrologii mundalnej”, który odbył się w ramach seminarium internetowego „Weekend z astrologią polityczną” w dniu 16 lipca 2022 roku.

Imperium kontratakuje. Czy liberalna demokracja przetrwa? Nowy autorytaryzm i astrologia („Weekend z astrologią polityczną”) – Piotr Gibaszewski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Imperium kontratakuje. Czy liberalna demokracja przetrwa? Nowy autorytaryzm i astrologia”, który odbył się w ramach seminarium internetowego „Weekend z astrologią polityczną” w dniu 16 lipca 2022 roku.

Kosmogramy światowych przywódców za czasów Putina („Weekend z astrologią polityczną”) – Mirosław Czylek (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Mirosława Czylka „Kosmogramy światowych przywódców za czasów Putina”, który odbył się w ramach seminarium internetowego „Weekend z astrologią polityczną” w dniu 16 lipca 2022 roku.

Weekend z astrologią polityczną: Dyskusja panelowa (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z dyskusji panelowej prelegentów seminarium „Weekend z astrologią polityczną”, które odbyło się 16 lipca 2022 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym. W dyskusji udział wzieli wykładowcy: Jarosław Gronert, Piotr Piotrowski i Piotr Gibaszewski i Mirosław Czylek.

Składki członkowskie

Członkiniom i członkom Polskiego Towarzystwa Astrologicznego przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej, która wynosi 50 zł.

Numer konta znajduje się na naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krystyna Kurczab-Redlich, Remigiusz Mróz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Iga Świątek i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono.
Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .