Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 12/2016

Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 12/2016

3-4 XII 2016 Szkoła Astrologii PTA

W dniach 3-4 grudnia 2016 odbywają się zajęcia w Szkole Astrologii PTA dla grupy średniozaawansowanej. Szkołę prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski

Szczegółowe informacje, harmonogram i plan zajęć znajdują się na naszej stronie .

11 XII 2016 Walne Zebranie Członków PTA

W niedzielę 11 grudnia 2016 roku zapraszamy członków PTA na Walne Zebranie , które ma charakter sprawozdawczo-wyborczy.
Pierwszy termin – godz. 10:00.
W przypadku braku kworum Zebranie rozpocznie się terminie drugim o godz. 10:30.

16 I 2017 „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2017” – wykład Piotra Gibaszewskiego

W poniedziałek, 16 stycznia 2017 roku zapraszamy na wykład Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2017”. Wykład odbywa się w ramach comiesięcznych poniedziałkowych wykładów PTA.

Termin: 16 stycznia 2017, godz. 18:00
Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.)

28 I 2017 „Zaćmienia lunarne i solarne” – warsztat Ewy Braszko

Zapraszamy na całodniowy warsztat Ewy Braszko „Zaćmienia lunarne i solarne”. Na warsztacie zostaną rozwinięte reguły i zasady pracy zaćmieniami w oparciu o przykłady i analizę minionych i najbliższych eklips: 1) Rodzaje zaćmień oraz ich rozpoznawanie w kosmogramie; 2) Eklipsy w rodzinie węzłów, a zaćmienia w sezonie; 3) Cykl Saros; 4) Analiza zaćmień w sezonie: określenie władcy zaćmienia, znaczenie żywiołów, jakości znaków, typu domów, punktu zaćmienia oraz aspektów; 5) Prognozowanie wydarzeń oraz czasu ich wystąpienia na podstawie zaćmień. Ocena tranzytów i progresji aktywnych w okresie zaćmienia. Aktywowanie planet i aspektów urodzeniowych, obszarów domów horoskopowych. Znaczenie tranzytów węzłów.

Termin: sobota, 28 stycznia 2017, godz. 11:00-17:00
Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.)

Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

25-26 II 2017 „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej – pięć elementów panchanga” – warsztat Rafała Gendarza

W lutym zapraszamy na dwudniowy warsztat Rafała Gendarza na temat technik interpretacji horoskopu według tradycji indyjskiej. Panchanga to parametry, które pojawiają się jeszcze przed ustawieniem pozycji planet w horoskopie. Ukazują potencjalne zasoby 5 elementów, które tworzą karmiczną bazę dla yog (kombinacji w horoskopie). Będą analizowane sposoby interpretacji tych pięciu elementów. Uwzględniona zostanie pozycja w znaku, relacja z innymi planetami oraz blokady (argala) wobec domów kendra.

Termin: sobota-niedziela, 25-26 lutego 2017
Miejsce: Warszawa, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.)

Szczegółowe informacje oraz warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

Zdjęcia z wykładu Jana W. Suligi

Na naszej stronie na Facebooku zamieściliśmy krótką relację fotograficzną  z wykładu Jana Witolda Suligi pt. „Tarot i astrologia”, który odbył się 21 listopada 2016 roku w ramach comiesięcznych poniedziałkowych wykładów w PTA.

Aktualny Statut PTA

Na naszej stronie zamieściliśmy aktualnie obowiązujący Statut Polskiego Towarzystwa Astrologicznego uchwalony 24 listopada 2012 roku, zmieniony w dniu 18 kwietnia 2015 roku na Walnym Zebraniu Członków w Warszawie, zarejestrowany w KRS dnia 7 kwietnia 2016 roku.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Waldemar Kuczyński, Hanna Szychowicz, Irena Eichlerówna, Antoni Ojrzyński i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 620 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się w centrum Warszawy, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV lub V p.).
Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .

naglowekstrony1