Zasady stosowanie kadzideł

Poniżej znajdziesz listę zapachów do zastosowania dla różnych sfer. Należy jednak podkreślić, że zapach może służyć jedynie za pomoc dla materializacji istoty. Nie jest więc absolutnie konieczny.

1. Strefa oplatająca Ziemię:
Proszek szałwi i rdzenia czarnego bzu, w równych częściach;

2. Sfera Księżyca:
Proszek aloesu, jako jedyny środek do użycia, bądź użyj wzmocnionej mikstury z równych części aloesu, białego maku, styraksu, benzoesu i naturalnej kamfory (tej ostatniej bardzo mała szczypta!).

3. Sfera Merkurego:
Użyj mastykowca jako jedynego zapachu, bądź użyj wzmocnionej mikstury równych części mastykowca, kadzidła, kwiatów goździka, anyżu, drewna jałowca, kwiatów rumianku i korzeni waleriany; wszystkie składniki w stanie sproszkowanym.

4. Sfera Wenus:
Weź sproszkowany cynamon bądź sproszkowane kwiaty jako jedyny zapach. W zintensyfikowanej formie: cynamon, kwiaty róży, nasiona kolendry, kwiaty dzikiego tymianku i kwiaty lilii; wszystkie w równych ilościach i w stanie sproszkowanym.

5. Strefa Słońca:
Jako pojedynczego zapachu użyj proszku z drzewa sandałowego. Jako formy zintensyfikowanej użyj mikstury: drzewa sandałowego, mirry, drzewa aloesu, kadzidła, szafranu, kwiatów goździka i liści laurowych; wszystkie w równych ilościach i w stanie sproszkowanym.

6. Sfera Marsa:
Jako pojedynczego zapachu użyj sproszkowanych nasion cebuli. Jako formy zintensyfikowanej użyj mieszanki nasion cebuli, liści parzącej pokrzywy, nasion musztardy, nasion konopi, liści ruty i liści mięty; wszystkie w równych ilościach i w stanie sproszkowanym.

7. Sfera Jowisza:
Jako pojedynczego zapachu użyj sproszkowanego szafranu. Jako formy zintensyfikowanej użyj sproszkowanego szafranu, siemienia lnianego, korzeni fiołka, kwiatów peonii, liści bukwicy i liści brzozy; wszystkie w równych ilościach i w stanie sproszkowanym.

8. Sfera Saturna:
Jako pojedynczego zapachu użyj sproszkowanych nasion czarnego maku. Jako formy zintensyfikowanej użyj mikstury nasion czarnego maku, liści wierzby, liści ruty, paproci, kminku i nasion kopru; wszystkie w równych ilościach i w stanie sproszkowanym.

Dla wszystkich innych sfer wystarczy substancja w formie uniwersalnej mikstury: kadzidło kościelne, mirra, styraks, benzoes i aloes; wszystkie w równych ilościach i w stanie sproszkowanym.

Do każdego kadzenia powinno używać się jedynie takiej ilości zapachu, jaka mieści się na czubku noża, niezależnie od tego, czy jest to jedna substancja, czy mikstura. Nie trzeba wypełniać pokoju gęstym dymem; wystarczy sam zapach odpowiedniej substancji.