Typ Jowisza

Typ Jowisza.

Do tej kategorii należą ludzie średni wzrost z biało różową skórą o świeżym wyrazie twarzy. Posiadają dźwięczny głos, duże uśmiechnięte oczy, brunatne włosy, szeroko sklepiste brwi, średni prosty nos, trochę duże usta, grube wargi,  górna bowiem nakrywa dolną, duże zęby, z których dwa przednie są najdłuższe, pełne policzki, długi podbródek z rowkiem, uszy nasadzone blisko głowy, zgrabną szyję i silnie rozwinięty kark. Pocą się prędko i silnie, szczególnie czoło, łysieją wcześnie i stają się w starości ociężałymi. Mają wielkie zaufanie do siebie, lubią uczty, zabawy, owacje itd. jedzą smacznie i  piją dużo, słowem na każdym kroku troszczą się o wykwint.

Dumni, pomagają chętnie, bliźnim, pracowici, ale dobijają się do zaszczytów, szeroka natura, gwałtowna, ale dobrego serca; przywiązują się do rodziny, religijni, przystępni wskutek czego znajdują się ciągle w gronie przyjaciół.

Choroby: udar, napływ krwi do głowy.

Kraje: Węgry, Południowa Rosja, Persja, Daleki Wschód.

powrót do fizjognomika ⇐

powrót  ⇐

źródło: 

Tytuł: Tajemna wiedza duchowa cz 2
Wariant tytułu: Tajemna wiedza duchowa : encyklopedyczny wykład nauk tajemnej wiedzy duchowej opracowany na podstawie egipskiej symbolistyki
Autor: Gomulicki, Marian
Książnica Cieszyńska