Tajemnice Dźwięku i Liczb

Praca, którą właśnie czytałem, autorstwa  Szejka Habeeba Ahmada, jest dziełem, które całkowicie mnie zafascynowało, zarówno z powodu jego prostoty, jak i głębokich prawd,
które są ujawnione na jego stronach.

Szejk Habeeb Ahmad otrzymał polecenie od wyższych sił, aby ujawnić tę zasadę, która praktycznie rządzi wszechświatem. Może to być dziwne dla większości studentów okultyzmu, że ten człowiek, będący jednym z mistrzów adeptów Indii, użył swojej wiedzy, aby ujawnić zasadę tzw. „przypadku” – zastosował ją do wyników wyścigów konnych. Jednakże poprzez tę właśnie zasadę, Ahmad udowadnia, że nie ma przypadków, i jak wyjaśnił, zastosował ją do wyników wyścigów, ponieważ chciał zająć się tematem ogólnego zainteresowania, który wszyscy mogą sprawdzić bez uprzedzeń czy faworyzowania.

Faktycznie, jego celem jest spotkanie się z „szydercami” na ich własnym terenie i pokazanie im lekkiego przebłysku prawdy – prawdy, którąmogą sami zastosować do spraw torowych, i z absolutną pewnością określić który koń wygra wyścig, gdy tylko poznają moment startu. Sam to sprawdziłem. Przez wiele dni – przypadkowych dni – przez okres kilku tygodni, brałem poranną gazetę i sprawdzałem poprzednie wyścigi konne na chybił trafił. W każdym przypadku, z jednym wyjątkiem (kiedy popełniłem błąd
w długości geograficznej), wyniki były dokładnie zgodne i zgodne z pracą Ahmada. To wydaje się zdumiewające, ale która wielka prawda nie jest zdumiewająca?

Zasada jest taka: litery alfabetu mają przypisane pewne liczby. Zależność między tymi dźwiękami a liczbami została najpierw odkryta przez kilku studentów, którzy pracowali z językiem arabskim, a wartości przypisane pewnym literom nie wydają się tak arbitralne w języku arabskim. Oceniając wartość imienia, uwzględnia się tylko litery dźwiękowe – tj. wymowę. Aby wziąć prosty przykład, wzięty losowo z tabel na końcu książki: „Sam”. S równa się 60, a równa się 1, m równa się 40. 60 + 1 + 40 równa się 101. Teraz według systemu naturalnego dodawania, ta suma jest zredukowana do 2. To znaczy, że zero się nie liczy i 1 + 1 równa się 2. W tym systemie wszystkie liczby są redukowane do jednostki i żadna liczba powyżej 9 nie jest uwzględniana.
Jak dotąd, dobrze.

Teraz każde imię jest w ten sposób powiązane z, lub reprezentowane przez pewną liczbę, a ta liczba z kolei jest znacząca dla jednej z siedmiu planet: Saturn, Jowisz, Mars, Słońce, Wenus, Merkury, Księżyc. Liczba 2, która rządzi koniem wyścigowym „Sam”, jest jedną z liczb (7 i 2), które rządzą Księżycem.

Zasada Ahmada jest taka: Każda godzina jest rządzona przez planetę. Wiemy o tym od dawna. Każda godzina jest również podzielona na czterominutowe okresy, które z kolei są rządzone przez jedną z planet. Nikt tego nie wiedział. Zwycięski koń będzie miał imię i numer odpowiadający czterominutowemu okresowi, w którym kończy się wyścig. „Sam” na przykład, wygra w czterominutowym okresie Księżyca. Z dwóch koni noszących imiona Księżyca, młodszy wygra. To jest zasada w skrócie – zasada, która jest prawie niezawodna.

Książka, która kosztuje jedną gwineę i można ją  kupić u Nichols and Company, 23, Oxford Street, Londyn, W., zawiera najpełniejsze tabele do obliczania wyników oraz listę wszystkich koni w treningu z numerami rządzącymi ich imionami. Muszę szczerze przyznać, że nie jest to tak bardzo zdumiewająca prawda odkrycia i pracy Ahmada oraz cios, jaki nieuchronnie zada hazardowi na torze wyścigowym, jak możliwości otwarte przed nami przez takie odkrycie, z prawem używanym do innych celów i dalej rozszerzanym, które mnie fascynują. Książka, którą mam teraz przed sobą, jest oczywiście najbardziej niezwykłym dziełem opublikowanym. Zawiera prawdę, którą każdy może udowodnić poświęcając trochę czasu na jej zbadanie; nawet godzinę lub dwie. Oczywiście wynika z powyższego, że żadne dziecko, koń ani cokolwiek innego nie jest nazwane przypadkowo, ale że zasady rządzące nazwą zawsze działają i że jakaś niewidzialna siła wpływa na wybór. Ale sam Ahmad przyznaje, że to tylko przedsmak tego, co ma nadejść; trudno się dziwić, że jestem głodny więcej, i jak chłopiec z reklamy mydła Pear’s, „Nie będę szczęśliwy, dopóki tego nie dostanę!”

Książka ma być przetłumaczona na wszystkie języki świata, a autor już poczynił ustalenia w Paryżu i prowadzi negocjacje z firmami amerykańskimi w celu wydania jej za oceanem, gdzie jest w pełni chroniona prawami autorskimi. Powodzenia mu życzę i oby wydawał nową książkę co sześć miesięcy.

źródło: The Mysteries of Sound and Number from  „Wings of Truth”,   April 1903.


Sheikh Habeeb Ahmad był autorem i adeptem okultystycznym z Indii, znanym głównie ze swojej pracy dotyczącej mistycznych i duchowych znaczeń dźwięków i liczb. Jego najbardziej znaną książką jest „The Mysteries of Sound and Number” (Tajemnice Dźwięku i Liczb), w której zgłębia esoteryczne zależności pomiędzy dźwiękiem a liczbami, wykorzystując wiedzę z tradycji sufickiej, Koranu i Hadisów. W książce tej Ahmad opisuje, jak te związki mogą być zastosowane w praktyce, w tym do przewidywania wyników wyścigów konnych, co stanowi jedynie niewielki aspekt szerszego zastosowania jego odkryć.

Sheikh Habeeb Ahmad zdobył uznanie za swoje prace w dziedzinie numerologii i duchowości, a jego książki są nadal cenione za ich głębokie wnikliwości i praktyczne zastosowania. Jego dzieła były także publikowane i tłumaczone na różne języki, co świadczy o ich uniwersalnym znaczeniu i zasięgu​ (Weiser Antiquarian)​​ (Internet Archive)​.