Skrócone Literowanie

SKRÓCONE LITEROWANIE
DLA MÓWIĄCEGO STOŁU

W poniższej tabeli litery alfabetu zostały podzielone na trzy kategorie. Spośród 26 liter, które go tworzą, 6 wymaga następnie pełnego literowania. Łatwo jest je zapamiętać, ponieważ są to samogłoski.

Druga kategoria składa się z 13 spółgłosek, po których należy dodać samogłoski oraz litery H, L, R, które wzywa się później, aby nie zaburzyć kolejności samogłosek.

Wreszcie, 7 liter trzeciej kategorii występuje bardzo często i mogą być po nich używane jedynie samogłoski, z wyjątkiem litery S, po której należy również przywołać spółgłoski: B, G, H, L, M, P, Q, T i V, ze względu na słowa takie jak: sbire, science, shérif, slave, small, spécial, squille, statue, svelte itd., które pojawiają się bardzo rzadko.

Podsumowując, gdy stół odpowiada i podczas literowania alfabetu uderzenie pada na daną literę, należy sprawdzić w poniższej tabeli, do której linii wielkich liter ona należy, a następnie przywołać małe litery umieszczone pod tą linią. Za każdym razem, gdy słowo zostaje ukończone, należy ponownie rozpocząć literowanie alfabetu.

Nie jest konieczne ścisłe przestrzeganie ortografii w przypadku pisowni dyktowanej przez medium. Wystarczy dobrze zrozumieć jej znaczenie. Jednak w przypadku nazw własnych lepiej jest przeliterować cały alfabet, ponieważ niektóre z nich są skomplikowane i na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieprawdopodobne. Na przykład niedawno w naszych doświadczeniach pojawiło się imię Zhogheu.

Kiedy dochodzimy do litery Z, można pomyśleć, że duch nie chciał odpowiedzieć lub nie uznaje tej litery za istotną. Następnie pojawia się H, a po Z podwójne H wydaje się niemożliwe. Jednak w nazwach własnych nic nie jest niemożliwe, ponieważ duchy pochodzą ze wszystkich narodowości. Dlatego należy cierpliwie czekać na zakończenie pełnego imienia, zanim uzna się, że nie ma ono sensu.

Bardzo szybko można przyzwyczaić się do tej podstawowej metody, która jak dotąd nie została zastąpiona przez nic bardziej efektywnego i pozwala oszczędzać czas i słowa.

źródło: ÉPELLATION ABRÉVIATIVE POUR LA TABLE PARLANTE; La Lumiere 1 5 FEVRIER 1883.