Modlitewna cisza

W naszym zapale do działania, bycia i przezwyciężania przeszkód, w życiu każdego z nas pojawiają się chwile wypełnione tym, co można nazwać modlitewną ciszą — ciszą, kiedy nadzieja zdaje się słabnąć, chmury się gromadzą, a nasze serca biją z głębokim oczekiwaniem.

W nasze dzisiejsze medytacje możemy wprowadzić wiele tego elementu harmonii, lepiej znanego niektórym jako świadomość wiary, lub oczekiwanie, że tylko to, co najlepsze, do nas przyjdzie. Trzymaj, jeśli chcesz, tę myśl o doskonałej jedności i wdychaj w ciszę modlitewność absolutnej wiary. Gdy strach puka do twoich drzwi, zignoruj wezwanie i nakazuj wszystkim negatywnym gościom odejść.

To ćwiczenie przynosi wiele siły, jeśli jest praktykowane zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Takie nastawienie przejawia się w naszym codziennym życiu i służy do leczenia i zachęcania otaczających nas osób. To teoria skojarzeń myślowych wprowadzona w praktykę, która z czasem staje się dobrowolna, jakby z nawyku. To z kolei jest przyjmowane przez tych, którzy są wokół ciebie, i w ten sposób element harmonii staje się nawykiem, a dom staje się bardziej zabezpieczony przed niechcianymi siłami i warunkami myślowymi. Trzymaj myśl: Jestem prowadzony przez Ducha.

źródło: fragment z artykułu pt „Daily Subjects and Drills for the Universal Church of Silent Demand”, Occult Science Library Magazine, April 1899.