Lustro i magia kryształów

Wszędzie, w samotności wsi, w ciasnocie małych miasteczek, w szarym labiryncie domów wielkiego miasta, są ludzie we wszystkich warstwach społecznych, którzy uprawiają ten rodzaj magii z mniejszą lub większą wiedzą i różnym sukcesem. Brakuje im przede wszystkim wyższego okultystycznego zrozumienia magii rzeczy, wiedzy o pierwotnym źródle.

Nie zdając sobie z tego sprawy ani tego nie odczuwając, już są pod wpływem demonicznych sił i istot. W chwilach refleksji nad sobą, do ich duszy dociera przeczucie i zdają sobie sprawę, że nie są już panami swojego ja i swojej duszy. Dlatego nie można wystarczająco często przestrzegać przed eksperymentowaniem bez odpowiedniego przygotowania! Tylko dla wiedzącego nie ma granic. A jednak należy wyraźnie podkreślić: odpowiedzialność za swoje czyny ponosi sam mag. Nikt inny, tylko on sam, jest strażnikiem swojej duszy i odpowiedzialny za swoje karma.

Aby osiągnąć cel, przedstawiam tutaj w zwięzłej formie kilka praktycznych wskazówek, które należy dokładnie przestrzegać. Wiedza astrologiczna, czyli obliczanie codziennych konstelacji gwiazd, zwiększa skuteczność praktycznej magii. Najpierw obliczmy wibracje tattw na godzinę eksperymentu, aby ustalić kosmiczno-magiczne podstawy.

Nie podejmuj eksperymentu w czasie nowiu oraz w fazie ubywającego księżyca. Zwróć również uwagę na odpowiednie aspekty planet w horoskopie czasu oraz w twoim horoskopie urodzeniowym, ponieważ korzystne aspekty przynoszą pozytywne efekty, natomiast niekorzystne aspekty wywołują dysharmonijne skutki.

legenda:

Korzystne dla energicznego, pozytywnego działania

  • sprzyja świętym ceremoniom
  • zaklęcia materialnego rodzaju
  • wpływy duchowego rodzaju
  • medytacje
  • magia seksualna (zaklęcia miłosne)
  • magia seksualna (prokreacja)
  • święte ceremonie i mądrość
  • magiczne zaklęcia
  • nspiracja

 

Złe aspekty mają przy powyższych działaniach wpływ hamujący, dysharmonijny.

Średniowieczna praktyka nakładała zalecenia, które dziś są trudne do wykonania przy samodzielnym przygotowaniu. Oto przepis Paracelsusa: „Między dwie cienko szlifowane płytki kryształu górskiego należy zamknąć destylowaną wodę, w której przez trzy pełni księżyca przebywał beryl w świetle księżyca.”

Polecam użycie lustra wklęsłego. Weź wklęsłe szkło i pokryj je z tyłu lakierem spirytusowym, który kolorystycznie odpowiada twojemu horoskopowi, a następnie nałóż na to preparat smolisty. Na tej tylnej stronie narysuj magiczne znaki i liczby, które odpowiadają twojemu lustru życia i są niezbędne do uzyskania magicznego efektu symbolicznego. Następnie opłucz lustro w bieżącej wodzie, i to nocą. W ten sposób uwolnisz lustro od obcych promieni Od. Od tego momentu musisz zawsze przechowywać lustro owinięte w czarny jedwab, ponieważ jedwab izoluje.

Gdy to zostanie zrobione, rozpocznij z magnetyzowaniem lustra swoim własnym Od każdej nocy między północą a 1:00, aż do nocy pełni księżyca. W tej nocy wystaw lustro na światło pełni księżyca. Należy to powtarzać przy każdej fazie pełni księżyca, aby regularnie naładować lustro siłami lunarnymi. Trzy godziny nocnego napromieniowania wystarczą. W tym momencie zaczynasz koncentrować swoje magiczne siły w lustrze. Od tej chwili nie pozwól, aby ktokolwiek, nawet zwierzę, patrzyło w twoje lustro. Jeśli będzie konieczne wypolerowanie lustra, szmatka użyta do tego celu musi zostać natychmiast spalona. Traktuj swoje lustro jak przedmiot kultu.

Podczas korzystania z lustra ustaw je na stole, który izolujesz czarnym jedwabiem. Usuń wszystkie przedmioty, które cię rozpraszają lub odbijają się w lustrze. Usiądź wygodnie, opierając się, aby móc swobodnie oddychać. Unikaj, aby w lustrze było widać twoje ubranie. Jako oświetlenie używaj światła księżyca lub światła świec. Koncentracja na oddechu jest jednym z głównych warunków przy wszystkich praktykach magicznych; dlatego wygodna pozycja jest niezbędna, aby móc swobodnie oddychać. Musisz samodzielnie opracować wariacje tej praktyki. Twój wzrok powinien być skierowany nieruchomo na swoje odbicie w lustrze lub na środek lustra. Od początku ćwiczenia nie wolno ci się poruszać, ani ciałem, ani powiekami. Samokontrola jest tu niezbędna. Przed wpływami demonicznymi zabezpieczysz się, rysując wokół siebie magiczny krąg.

Podczas głównych praktyk magii lustra patrz na południe. Przy zaklęciach kieruj wzrok na zachód. Przed każdym eksperymentem natrzyj swoje ciało olejkiem eterycznym. Najpierw nacieraj gruczoły i centra nerwowe, a potem rozprowadź olejek na całym ciele. Jeśli używasz światła świec, muszą to być czyste świece z wosku pszczelego. Również kadzidła muszą być złożone z prawdziwych substancji.

Eksperymentuj między północą a 1:00 w nocy. Przygotowania możesz zrobić wcześniej. Podczas ceremonii musisz czekać, aż twoje własne oblicze zniknie w lustrze, a lustro stanie się jakby mleczną tarczą. Teraz musisz tylko pokonać narastające uczucie zmęczenia, nie poddając się i nie zasypiając. Jeśli przetrwasz ten moment, wejdziesz w stan transu, który będzie się pogłębiać.

Jeśli używasz lustra do przekazywania woli, teraz powinna nastąpić telepatia. Twoja silna wola musi się teraz uruchomić, a cała twoja duchowa koncentracja musi zostać przeniesiona do lustra.

Chcesz spróbować eksperymentów jasnowidzenia, pod warunkiem że masz zdolności medialne, usiądź medytacyjnie przed lustrem z myślą o byciu naczyniem odbierającym. Przy oglądaniu przyszłości skieruj swój wzrok na wschód, ponieważ patrząc na zachód, zobaczysz przeszłość. Akt koncentracji woli tutaj odpada.

Musisz wiedzieć: magia lustra jest ściśle powiązana z magią astralną, a częściowo jest nią sama. Dlatego po każdym eksperymencie zaleca się oczyszczenie pomieszczenia kadzidłem. Kadzidło jest proszkiem ochronnym i nigdy nie powinno być używane przed praktykami magicznymi. Przed eksperymentem okadź się haszyszem lub indyjskim ganjah. Nigdy nie lekceważ środków ochronnych. Wiedz, że bez prawdziwych starych praktyk i prawdziwych magicznych przedmiotów cała magia lustra, jak i cała magia w ogóle, jest złudnym upiorem, którego końcem jest załamanie nerwowe, choroba, histeria, osłabienie umysłowe, a w niektórych przypadkach także opętanie. Dla wtajemniczonego jednak daje wysokie objawienia mentalne.

Te wskazówki możesz również zastosować w praktyce z kryształową kulą, ale najlepsze wyniki bez wątpienia osiągniesz z magicznym lustrem.

Na koniec jeszcze instrukcja naładowania magicznego lustra. Stań przed lustrem twarzą do południa. Twoje ręce są lekko zgięte w nadgarstkach, a palce rozstawione, ale rozluźnione, aby trzymać je nad powierzchnią lustra. Poprzez duchowy oddech uwolnij w sobie siłę Od. Przygotuj się na rytmiczne oddychanie. Przy każdym wydechu twoja siła Od promieniuje w lustro. Przy wdechu zamknij oczy i skoncentruj się na zbieraniu i uwalnianiu swojej siły Od; przy wydechu otwórz ponownie oczy. Kontynuuj ćwiczenie przez trzy do pięciu minut, następnie zaciskaj ręce w pięści i odsuń je w łuku na zewnątrz. Kilka głębokich oddechów pełnych zakończy ćwiczenie. Za pomocą wahadła siderycznego możesz sprawdzić siłę przeniesionej siły Od.

Praktyka magii lustra to zagłębianie się w głębokie, w dużej mierze jeszcze nie zbadane tajemnice natury. Dzięki metodycznemu szkoleniu zyskasz intuicyjne wglądy w mentalne światy. Jeśli jednak twoje motywy są nieczyste, wkroczysz na ścieżkę czarnej magii, która nieuchronnie prowadzi w dół.

źródło:  Spiegel und Kristallmagie. Von Hans Dreßler; „Zentralblatt für Okkultismus” Miesięcznik do badania całokształtu nauk tajemnych, Oktober 1932.