Leslie Flint

Leslie Flint (1911 – 16 kwietnia 1994) był brytyjskim medium, które uważa się za jednego z ostatnich medium, który używał przekazu bezpośredniego głosu. Został opisany przez spirytystów jako najsłynniejszy medium XX wieku.

Flint urodził się w Londynie w 1911 roku i osiągnął szczyt swojej sławy od lat 30. do 60. XX wieku. Słynął z tego, że twierdził, że kontaktuje się z duchami zmarłych celebrytów i często nagrywał swoje sesje. Twierdził, że jego chowaniec, Mickey, był duchem dziecka, które zostało zabite w 1910 roku.

Flint twierdził, że widział swojego pierwszego ducha w wieku siedmiu lat, kiedy jego zmarły wujek ukazał mu się w jego domu. Swój pierwszy seans przeprowadził w wieku 17 lat.

W młodości pracował jako woźny w kinie i ogrodnik cmentarny. Flint odmawiał służby wojskowej ze względu na sumienie podczas II wojny światowej, służąc w Korpusie Niekombatantów, zanim został oddelegowany do wydobycia węgla. Pierwszy publiczny seans wykonany przez Flinta odbył się w 1955 roku, zaraz po tym, jak założył stowarzyszenie o nazwie Świątynia Światła.

Flint był zagorzałym fanem Rudolpha Valentino i nabył jedyną znaną kopię materiału z The Young Rajah. Flint był bogaty i mieszkał w rezydencji przy Westbourne Terrace niedaleko londyńskiej stacji Paddington. Rezydencja była wcześniej zajmowana przez aktora George’a Arliss.

Podczas przygotowań do filmu Nie patrz teraz z 1973 roku reżyser Nicolas Roeg i aktorka Julie Christie zostali zaproszeni przez Flinta na seans, który prowadził dla amerykańskich parapsychologów, którzy przybyli go obserwować. Roeg i Christie przybyli, usiedli w kręgu w ciemnościach i połączyli ręce. Flint polecił swoim gościom „rozkrzyżować” nogi, co Roeg następnie włączył do filmu.

W całym okresie jego działalności nie brakowało też dużej grupy sceptyków chcących zdyskredytować medium.

Na poniższym materiale video, możemy zaobserwować medium podczas spotkania w 1992 roku.

UK medium Leslie Flint – spirit voices recorded – 1992