KRÓL MONET

Karta ta symbolizuje człowieka czcigodnego, szanowanego, bogatego z urodzenia albo dzięki własnej pracy: handlowca, przemysłowca, biznesmena.

Jest to człowiek uparty i odważny, lecz jego decyzje nigdy nie są podejmowane lekkomyślnie. Jest bardzo ostrożny we wszystkim, co ma związek z jego stanem posiadania, i nie angażuje się w żadne przypadkowe przedsięwzięcia. W interesach, ale także w życiu prywatnym przedkłada rozsądek nad uczucia. Reprezentuje obyczajowość mieszczańską, poglądy zachowawcze, brak tolerancji.

Jeżeli urodził się bogaty, niestrudzenie pomnaża odziedziczony majątek. Jest przesadnie oszczędny, albo wręcz skąpy. Nie interesuje go nic oprócz jego własnych spraw, interesów, najbliższego otoczenia, rodziny. Ani sobie, ani najbliższym nie daje prawa do manifestacji uczuć, jest prawy, lecz surowy, zimny, pyszny, czasem arogancki i despotyczny w stosunku do najbliższych. Żyje obawą o zachowanie swego stanu posiadania (traktowanego w kategoriach nie tylko materialnych…), jest religijny albo przesądny.

– fragmenty z książki  „Tarot Marsylski Sztuka Wróżenia” autor Helena Starowieyska