KRÓL KIJÓW

Jest to człowiek inteligentny i przedsiębiorczy. Reprezentuje mężczyznę, który wydaje rozkazy. Szef, pisarz, polityk, posiadacz ziemski, cudzoziemiec, a także człowiek interesu, który będąc przedsiębiorczym i sprytnym, jest równocześnie prawy i uczciwy. Charakter poryw-czy, żywy. Optymista z natury, fatalnie znosi przeciwności losu.

Jest to karta ambicji, zręcznego kierownictwa. Rozum jest władcą i to tym bardziej, że Król Kijów „wie jak czynić”. Pokazuje rękawiczkę z aksamitu, a ukrywa rękę z żelaza. Osobowość charakteryzująca się silnym magnetyzmem.

Człowiek niezwykle uparty, trwający przy swych ideach nawet wtedy, gdy jest to sprzeczne z jego interesami. Zainteresowania w sferze intelektu, rozum najczęściej panuje nad uczuciami. Tak samo twardy dla siebie, jak i dla innych; z trudem przebacza.

Karta ta jest zwiastunem dobrych nowin, dominacji, awansu społecznego, spadku, idealnego małżeństwa, uwieńczenia wysiłków, pokazuje moc osiągniętą dzięki własnym wysiłkom, jest symbolem opieki, protekcji, mówi o konieczności wiary i wytrwałości.

– fragmenty z książki  „Tarot Marsylski Sztuka Wróżenia” autor Helena Starowieyska