Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 12/2019

Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
12/2019

10 I 2020 „Rok 2020, który przejdzie do historii. Prognoza astrologiczna” – wykład Piotra Gibaszewskiego

Przed nami rok wielkich, historycznych przełomów. Rok, który zapiszę się w annałach dziejów. Na wykładzie mowa będzie o numerologicznej i astrologicznej symbolice roku 2020. Omówione zostaną wielkie koniunkcje i ingresy w nadchodzącego roku. Przyjrzymy się również ważnym horoskopom – państw, politycznych liderów i wydarzeń. Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich w Polsce i w USA? Czy stoimy na progu apokalipsy? Szanse i wyzwania roku 2020.

Termin: piątek, 10 stycznia 2020 roku, godz. 18:00.

Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

19 I 2020 „Rok 2020 w świetle astrologii chińskiej” – wykład Jacka Kryga

Zapraszamy na wyjątkowy wykład Jacka Kryga specjalizującego się m.in. w kulturze chińskiej, astrologii i feng shui, który opowie o tym, czego możemy się spodziewać w roku 2020 w świetle astrologii chińskiej.

Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”, wejście A).

Termin: niedziela, 19 stycznia 2020 roku, godz. 17:00.

Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie

25-26 I 2020 Szkoła Astrologii PTA 2019/2020

W dniach 25-26 stycznia 2020 roku odbędzie się kolejny zjazd rocznej Szkoły Astrologii PTA pierwszego i drugiego stopnia. Wykłady obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).  Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

Nagroda PTA im. Fr. Prengla 2019 dla Jarosława Gronerta

W czasie obrad IX Konferencji PTA (19-20 X 2019) podczas panelu poświęconego 10-leciu działalności Polskiego Towarzystwa Astrologicznego wręczona została Nagroda PTA im. Fr. Prengla. Zgodnie z decyzją Rady Programowej PTA laureatem został Jarosław Gronert, wybitny znawca astrologii, doświadczony nauczyciel astrologii oraz autor wielu książek i artykułów z tej dziedziny wiedzy, odznaczający się merytorycznością, a także wysokimi standardami popularyzowania astrologii w Polsce.

XI tom Biblioteki PTA – Al-Biruni „Księga wiedzy astrologicznej”

W listopadzie ukazał się kolejny tom Biblioteki PTA. Jest to „Księga wiedzy astrologicznej” – polski przekład arcydzieła arabskiej astrologii „Kitab al-Tafhim li Awa’il Sina’at al-Tanjim” wielkiego uczonego Al-Biruniego z 1029 roku, które nie było znane łacińskiej Europie, a które jest nieocenioną skarbnicą wiedzy astrologicznej, łączącej dokonania astrologii antycznej, persko-arabskiej i hinduskiej.
Szczegóły odnośnie zawartości książki i warunków sprzedaży znajdują się na naszej stronie .

Fotorelacja z seminarium z astrologii arabskiej

Na naszej stronie na Facebooku znajduje się album ze zdjęciami dokumentującymi wykłady wygłoszone przez Krzysztofa Pietronia i Piotra Piotrowskiego z okazji wydania książki Al-Biruniego „Księga wiedzy astrologicznej” z 1029 roku (Biblioteka PTA, t. XI).

Plansze z wykładu o Al-Birunim

Na naszej stronie w dziale Pliki znajdują się plansze (plik PDF) z wykładu „Al-Biruni i jego »Kitab« jako wprowadzenie do średniowiecznej astrologii arabskiej”  Krzysztofa Pietronia, tłumacza książki Al-Biruniego, która ukazała się jako XI tom Biblioteki PTA.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku.