Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 3/2019

Informator
Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
3/2019

Nowe miejsce wykładów PTA

Od lutego 2019 roku wszystkie spotkania, wykłady, seminaria, konferencje i szkolenia organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologicznego odbywają się w nowym miejscu, w Centrum szkoleniowo-konferencyjnym „Jupiter” w Warszawie przy ul. Towarowej 22.

9-10 III 2019 Szkoła Astrologii PTA

W dniach 9-10 marca 2019 roku odbywają się zajęcia rocznej Szkoły Astrologii PTA . Wykłady dla grupy początkującej prowadzi Piotr Piotrowski, natomiast z grupą dla średniozaawansowanych spotyka się Jarosław Gronert.
Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

23 III 2019 Seminarium z astrologii partnerskiej

Zapraszamy na całodniowe seminarium z astrologii partnerskiej, w ramach którego odbędą się dwa wykłady w formie warsztatów odnoszące się do zagadnień związków międzyludzkich i ich odniesień astrologicznych. Ewa Kornafel na przykładach horoskopów przedstawi rozmaite aspekty miłości oraz różne typy związków. Natomiast Piotr Piotrowski szczegółowo omówi reguły zawarte w tekście „Tetrabiblos”, w którym Ptolemeusz podejmuje wątki astrologii synastrycznej.

PROGRAM
11:00-14:00 „Niezmienna natura miłości w mocnym uścisku Plutona” – Ewa Kornafel
14:00-15:00 przerwa
15:00-17:00 „Miłość, małżeństwo i przyjaźń w perspektywie astrologii ptolemejskiej” – Piotr Piotrowski
Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

Termin: sobota, 23 marca 2019 roku, godz. 11:00 (do 17:00)
Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)

Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 40 zł (opłata na konto lub na miejscu przed seminarium).

14 IV 2019 Znaczenie gwiazd stałych – seminarium

Zapraszamy na całodniowe seminarium w całości poświęcone zagadnieniu gwiazd stałych w astrologii i analizach horoskopowych. Na seminarium składają się trzy wykłady, które poprowadzą Roman Fierfas, Mirosław A. Czylek i Piotr Piotrowski.

PROGRAM
10:00-12:00 „Czy gwiazdy stałe to terra incognita?” – Roman Fierfas
12:15-14:00 „Gwiazdy stałe jako odkrywanie drugiego dna w interpretacji horoskopu. Studium przypadków” – Mirosław A. Czylek
14:00-15:00 przerwa
15:00-17:00 „Rola i znaczenie gwiazd stałych w astrologii Williama Lilly’ego” – Piotr Piotrowski

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .
Termin: niedziela, 14 kwietnia 2019 roku, godz. 10:00 (do 17:00)
Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)

Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 40 zł (opłata na konto lub na miejscu przed seminarium).

12 V 2019 „Jak stosować astrologię harmoniczną” – wykład Katarzyny Południak

Zapraszamy na wykład Katarzyny Południak pt. „Jak stosować astrologię harmoniczną”. Jest tyle harmonicznych, ile jest liczb, na szczęście tylko niektóre są potrzebne, aby dać całościowy wgląd w horoskop i uzyskać odpowiedzi na zadane pytania. Każda kolejna harmoniczna mówi coś innego: opisuje środowisko, relacje z najbliższymi, zdrowie, uczucia, pokazuje słabe i silne strony oraz określa potencjał.

Termin: niedziela, 12 maja 2019 roku, godz. 12:00 (do 15:00)
Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)

Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 20 zł (opłata na miejscu przed wykładem).

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

Fotorelacja z wykładu Tadeusza Szymańskiego

Na naszym fanpejdżu na Facebooku można obejrzeć album ze zdjęciami z wykładu Tadeusza Szymańskiego pt. „Nieznane aspekty w astrologii”, który odbył się 16 lutego 2019 roku w ramach comiesięcznych, otwartych wykładów w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Wykłady z VIII Konferencji PTA

Na naszej stronie w dziale Multimedia  można obejrzeć i wysłuchać wszystkich wykładów z VIII Konferencji PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”, która odbyła się w dniach 20-21 października 2018 roku w Warszawie.
Dostęp do materiałów filmowych mają wyłącznie członkowie PTA z opłaconą bieżącą składką członkowską.

Pliki do pobrania

Na naszej stronie znajdują plansze z wykładu Anny Marii Skórskiej, który odbył się 17 listopada 2018 roku, a także skan artykułu prof. Michała Hellera „Kwantowa kosmologia i ostateczne rozumienie Wszechświata” z periodyku naukowego „Problemy” (511) luty 1989, który stanowi uzupełnienie do warsztatu dla astrologów dr. Andrzeja Wiszniewskiego „Struktura czasoprzestrzeni w świetle najnowszych badań naukowych wygłoszonego na VIII Konferencji Polskiego Towarzystwa Astrologicznego (20-21 X 2018) w Warszawie.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono.
Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .