Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 7-8/2020

4-5 VII 2020- Szkoła Astrologii PTA 2019/2020

W dniach 4-5 lipca 2020 roku, a wcześniej także w dwóch ostatnich weekendach czerwca odbyły się przerwane przez pandemię zjazdy rocznej Szkoły Astrologii PTA pierwszego i drugiego stopnia. Wykłady obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).

Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

16 VII 2020 – Piotr Gibaszewski „Co nas czeka po wyborach prezydenckich” (wykład online)

Zapraszamy na wykład Piotra Gibaszewskiego „Kontynuacja, przełom, rewolucja? Co nas czeka po wyborach prezydenckich?” będący powyborczą prognozą astrologiczną.

Wykład odbywa się przez internet na platformie mywebinar.
Szczegóły  na naszej stronie .
Termin:  czwartek, 16 lipca 2020 roku, godz. 19:00 (do 20:00)

23 VII 2020 – Piotr Piotrowski „Kryzys połowy życia w świetle astrologii” (wykład online)

Zapraszamy na wykład Piotra Piotrowskiego „Kryzys połowy życia w świetle astrologii”. Wykład obejmuje zagadnienie indywiduacji w kontekście przełomu życia zaprezentowane w psychologii analitycznej Carla G. Junga w połączeniu z planetarnymi fazami życia przedstawionymi w „Tetrabiblos” Ptolemeusza.

Wykład odbywa się przez internet na platformie mywebinar.
Szczegóły na naszej stronie .
Termin:  czwartek, 23 lipca 2020 roku, godz. 19:00 (do 20:00)

19-20 IX 2020 – John Frawley „Weekend z astrologią medyczną” (warsztat)

Zapraszamy na dwudniowy warsztat Johna Frawleya „Weekend z astrologią medyczną”. Warsztat w j. angielskim tłumaczony na polski.
Nawet nie mając specjalistycznej wiedzy medycznej można bardzo wiele zdziałać, odwołując się do astrologicznej perspektywy postrzegania choroby. John omawia model człowieka, jaki stosowany był przez tradycyjnych lekarzy, a model ten różni się od tego, który obowiązuje współcześnie. Warsztat zilustrowany zostanie praktycznym zastosowaniem technik interpretacyjnych zarówno w odniesieniu do astrologii horarnej, gdzie John pokaże bogatą różnorodność przypadków medycznych, jak i do wymagających bardzo szczegółowych obliczeń dekumbituru, który jest odsłaniającym się stopniowo horoskopem pokazującym lekarzowi sposób dostosowania leczenia w miarę jak postępuje choroba.

Termin: sobota-niedziela, 19-20 września 2020 roku, sobota godz. 11:00-18:00 (z przerwą obiadową), w niedzielę od 10:00 do 16:00.

Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”).

Szczegóły na naszej stronie .

Wykłady wideo z IX Konferencji PTA„Ciało, dusza, gwiazdy”

Z uwagi na panując obostrzenia sanitarne wynikające z epidemii SARS-CoV-2 nie mogliśmy zorganizować żadnych wykładów, dlatego udostępniamy dla wszystkich obszerny materiał, czyli zapis filmowy wszystkich wykładów, jakie zostały wygłoszone na ostatniej IX Konferencji Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Ciało, dusza, gwiazdy”, która odbyła się w dniach 19-20 października 2019 roku.

Zapraszamy do oglądania .

XI tom Biblioteki PTA – Al-Biruni „Księga wiedzy astrologicznej”

W listopadzie 2019 roku ukazał się kolejny tom Biblioteki PTA. Jest to „Księga wiedzy astrologicznej” – polski przekład arcydzieła arabskiej astrologii „Kitab al-Tafhim li Awa’ilSina’at al-Tanjim” wielkiego uczonego Al-Biruniego z 1029 roku, które nie było znane łacińskiej Europie, a które jest nieocenioną skarbnicą wiedzy astrologicznej, łączącej dokonania astrologii antycznej, persko-arabskiej i hinduskiej.

Szczegóły odnośnie zawartości książki i warunków sprzedaży znajdują się na naszej stronie

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl.

Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .