Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 7/2024

Szkoła Astrologii PTA 2024/25 online

Zapraszamy na zajęcia w dwuletniej Szkole Astrologii PTA, której kolejna edycja rozpoczyna się we wrześniu 2024 roku. Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).

Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Zajęcia odbywają się przez internet.

Szczegółowy program Szkoły, harmonogram zajęć oraz warunki uczestnictwa znajdują się naszej stronie.

W ramach Szkoły odbywa się kurs pierwszego stopnia oraz kurs drugiego stopnia.

24 VIII 2024 Weekend z astrologią polityczną – seria czterech wykładów

Zapraszamy na seminarium internetowe „Weekend z astrologią polityczną”, w ramach którego odbędą się cztery wykłady z zakresu szeroko rozumianej astrologii mundalnej, tym razem zorientowane m.in. na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oraz rolę państw azjatyckich w architekturze światowego porządku.

Wykłady wygłoszą: Mirosław Czylek, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert i Piotr Piotrowski.

Szczegółowe informacje i warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie.

28 VIII 2024 Astrologia w Polsce w okresie międzywojennym – dr Natalia Sliż

Zapraszamy na wykład online białoruskiej historyk, specjalizującej się w zakresie historii astrologii, będący podsumowaniem jej ostatnich badań dotyczących głównych zagadnień astrologii w Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym.

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie.

26-27 X 2024 XII Konferencja PTA „Przeznaczenie i przewidywanie przyszłości”

W dniach 26-27 października 2024 roku odbędzie się w Warszawie XII Konferencja PTA, której tematem wiodącym jest „Przeznaczeni i przewidywanie przyszłości”.

Szczegółowy program i warunki uczestnictwa podamy w przyszłym miesiącu.

Astrologia w kalendarzach Prus Królewskich – dr Piotr Paluchowski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu dr. Piotra Paluchowskiego „Astrologia w kalendarzach Prus Królewskich”, który odbył się 15 maja w ramach wiosennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Gwiazdy stałe w konstelacji Argo – Anna M. Szlachcikowska (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Anny Szlachcikowskiej „Gwiazdy stałe w konstelacji Argo, czyli jak zostać laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki”, który odbył się 7 lutego 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym..

Nowy tom Biblioteki PTA: Natalia Stala, „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”

W grudniu 2023 roku ukazał się XII tom Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, na który składa się książka Natalii Stali „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”. Astrologia wedyjska (sanskr. dżjotisza) to głęboka i wielowymiarowa dziedzina wiedzy, ściśle powiązana z duchowością Wschodu. Książka prezentuje fundamenty niezbędne do analizy horoskopu w sposób przejrzysty i zrozumiały. W astrologii indyjskiej horoskop traktuje się jak mapę karmy, a na jego podstawie można prześledzić aktualne szlaki i wzory.

Szczegółowe informacje o książce oraz o sposobie zakupu znajdują się na naszej stronie.

Składki członkowskie

Członkiniom i członkom Polskiego Towarzystwa Astrologicznego przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej, która wynosi 50 zł.

Numer konta znajduje się na naszej stronie.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krystyna Kurczab-Redlich, Remigiusz Mróz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Iga Świątek i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku.