Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 6/2024

15-16 VI 2024 Progresje sekundarne w praktyce – dr Piotr Piotrowski (webinarium)

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty online „Progresje sekundarne w praktyce”, które prowadzi dr Piotr Piotrowski. Dziś trudno sobie wyobrazić warsztat astrologa bez znajomości progresji sekundarnych, aczkolwiek wciąż nie zawsze wiadomo, jak je stosować i co na ich podstawie można prognozować.

Szczegółowe informacje i warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .
Szkoła Astrologii PTA 2024/25 online

Zapraszamy na zajęcia w dwuletniej Szkole Astrologii PTA, której kolejna edycja rozpoczyna się we wrześniu 2024 roku. Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa). Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA. Zajęcia odbywają się przez internet.

Szczegółowy program Szkoły, harmonogram zajęć oraz warunki uczestnictwa znajdują się naszej stronie .

W ramach Szkoły odbywa się kurs pierwszego stopnia oraz kurs drugiego stopnia .
26-27 X 2024 XII Konferencja PTA „Przeznaczenie i przewidywanie przyszłości”

W dniach 26-27 października 2024 roku odbędzie się w Warszawie XII Konferencja PTA, której tematem wiodącym jest „Przeznaczenie i przewidywanie przyszłości”. Szczegółowy program i warunki uczestnictwa podamy w przyszłym miesiącu.
Astrologia w kalendarzach Prus Królewskich – dr Piotr Paluchowski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu dr. Piotra Paluchowskiego „Astrologia w kalendarzach Prus Królewskich”, który odbył się 15 maja w ramach wiosennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.
Gwiazdy stałe w konstelacji Argo – Anna M. Szlachcikowska (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Anny Szlachcikowskiej „Gwiazdy stałe w konstelacji Argo, czyli jak zostać laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki”, który odbył się 7 lutego 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym..
Prognoza dla Polski i świata na rok 2024 – Piotr Gibaszewski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2024 – fala zmian, fala nadziei”, który odbył się 10 stycznia 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.
Astrologia w życiu Zygmunta Starego – Natallia Sliž (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu dr Natalii Sliż, białoruskiej historyk astrologii, „Astrologia w życiu Zygmunta Starego”, który odbył się 24 stycznia 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Prezentacja przygotowana przez prelegentkę prezentowana na wykładzie dostępna jest w na naszej stronie w dziale Pliki .
Nowy tom Biblioteki PTA: Natalia Stala, „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”

W grudniu 2023 roku ukazał się XII tom Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, na który składa się książka Natalii Stali „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”. Astrologia wedyjska (sanskr. dżjotisza) to głęboka i wielowymiarowa dziedzina wiedzy, ściśle powiązana z duchowością Wschodu. Książka prezentuje fundamenty niezbędne do analizy horoskopu w sposób przejrzysty i zrozumiały. W astrologii indyjskiej horoskop traktuje się jak mapę karmy, a na jego podstawie można prześledzić aktualne szlaki i wzory.

Szczegółowe informacje o książce oraz o sposobie zakupu znajdują się na naszej stronie.
Składki członkowskie

Członkiniom i członkom Polskiego Towarzystwa Astrologicznego przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej, która wynosi 50 zł. Numer konta znajduje się na naszej stronie .
Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krystyna Kurczab-Redlich, Remigiusz Mróz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Iga Świątek i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .