Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 6/2019

Informator
Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
6/2019

8-9 VI 2019 „Weekend z astrologią polityczną” – seria pięciu wykładów

W dniach 8-9 czerwca odbyło się trzynaste z kolei seminarium „Weekend z astrologią polityczną”, w ramach którego wysłuchaliśmy pięciu wykładów z zakresu szeroko rozumianej astrologii mundalnej. Wykłady wygłosili: dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, Światosław F. Nowicki i dr Piotr Piotrowski.

Szkoła Astrologii PTA 2019/2020

W dniach 28-29 września 2019 roku rusza kolejna edycja rocznej Szkoły Astrologii PTA dla dwóch grup: początkującej i średniozaawansowanej. Wykłady obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).
Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

19-20 IX 2019 IX Konferencja PTA „Ciało, dusza, gwiazdy”

Zapraszamy na IX Konferencję PTA „Ciało, dusza, gwiazdy”, która odbędzie się w dniach 19-20 października 2019 roku w Warszawie. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Obok polskich i zagranicznych astrologów udział wezmą także przedstawiciele środowiska akademickiego. Wykłady wygłoszą następujący prelegenci: Roman Fierfas, John Frawley, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, Oleg Gorban, Wojciech Jóźwiak, Ewa Kornafel, Bogdan Krusiński, dr Elżbieta Lisowska, Światosław F. Nowicki,  dr Piotr Piotrowski, Wojciech Suchomski, dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka.

Szczegółowy program konferencji oraz warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

Fotorelacja z wykładu Katarzyny Południak

Na naszym fanpejdżu na Facebooku można obejrzeć album ze zdjęciami z wykładu Katarzyny Południak „Jak stosować astrologię harmoniczną”, który odbył się w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w ramach nieodpłatnej działalności statutowej.

Fotorelacja z „Weekendu z astrologią polityczną”

Na naszej stronie na Facebooku znajduje się album  ze zdjęciami dokumentującymi wykłady, które się odbyły w dniach 8-9 czerwca 2019 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w ramach seminarium „Weekend z astrologią polityczną”.

Plansze z wykładu Piotra Piotrowskiego

Na naszej stronie w dziele Pliki znajdują się plansze z wykładu Piotra Piotrowskiego „Miłość, małżeństwo i przyjaźń w perspektywie astrologii ptolemejskiej” (Semianrium z astrologii partnerskiej, 23 III 2019) oraz z wykładu „Znaczenie gwiazd stałych w astrologii Williama Lilly’ego”, który odbył się w ramach całodniowego seminarium dotyczącego zagadnienia gwiazd stałych w astrologii w dniu 14 kwietnia 2019 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w Warszawie.

Wykłady z VIII Konferencji PTA

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć i wysłuchać wszystkich wykładów z VIII Konferencji PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”, która odbyła się w dniach 20-21 października 2018 roku w Warszawie.
Dostęp do materiałów filmowych mają wyłącznie członkowie PTA z opłaconą bieżącą składką członkowską.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .