Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 5/2024

15 V 2024 Astrologia w kalendarzach Prus Królewskich – dr Piotr Paluchowski

Zapraszamy na wykład online dra Piotra Paluchowskiego, który odwoła się do swoich najnowszych ustaleń zorientowanych na astrologię dotyczących druków kalendarzowych wydawanych na terenie Prus Królewskich.

Wstęp wolny.
Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie.

Nowy tom Biblioteki PTA: Natalia Stala, „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”

W grudniu 2023 roku ukazał się XII tom Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, na który składa się książka Natalii Stali „Wprowadzenie do astrologii indyjskiej”. Astrologia wedyjska (sanskr. dżjotisza) to głęboka i wielowymiarowa dziedzina wiedzy, ściśle powiązana z duchowością Wschodu.

Książka prezentuje fundamenty niezbędne do analizy horoskopu w sposób przejrzysty i zrozumiały. W astrologii indyjskiej horoskop traktuje się jak mapę karmy, a na jego podstawie można prześledzić aktualne szlaki i wzory.

Szczegółowe informacje o książce oraz o sposobie zakupu znajdują się na naszej stronie .

Gwiazdy stałe w konstelacji Argo – Anna M. Szlachcikowska (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Anny Szlachcikowskiej „Gwiazdy stałe w konstelacji Argo, czyli jak zostać laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki”, który odbył się 7 lutego 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym..

Prognoza dla Polski i świata na rok 2024 – Piotr Gibaszewski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2024 – fala zmian, fala nadziei”, który odbył się 10 stycznia 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Astrologia w życiu Zygmunta Starego – Natallia Sliž (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu dr Natalii Sliż, białoruskiej historyk astrologii, „Astrologia w życiu Zygmunta Starego”, który odbył się 24 stycznia 2024 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Prezentacja przygotowana przez prelegentkę prezentowana na wykładzie dostępna jest w na naszej stronie w dziale Pliki.

Składki członkowskie

Członkiniom i członkom Polskiego Towarzystwa Astrologicznego przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej, która wynosi 50 zł.

Numer konta znajduje się na naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krystyna Kurczab-Redlich, Remigiusz Mróz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Iga Świątek i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .