Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 5/2023

27 V 2023 Szkoła Astrologii PTA w Warszawie

Zapraszamy studentów pierwszego i drugiego roku Szkoły Astrologii PTA 2022/23 na dodatkowe zajęcia, które odbędą się w sobotę, 27 maja 2023, od godz. 11:00 do 18:00 w Warszawie w Centrum Konferencyjnym „Zielna” przy ul. Zielnej 37. Wykłady wygłoszą Jarosław Gronert i Piotr Piotrowski.

31 V 2023 O astrologicznych inspiracjach sławnych pisarzy kryminałów – Anna M. Szlachcikowska

Zapraszamy na wykład online Anny M. Szlachcikowskiej „Holmes, Poirot i Popielski – czyli o astrologicznych inspiracjach sławnych pisarzy kryminałów”.

Termin: 31 maja 2023 roku godz. 19:00.

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

2 VI, 9 VI i 16 VI 2023 Metody prognostyczne w astrologii – dr Piotr Piotrowski

Zapraszamy na trzyczęściowy warsztat internetowy prowadzony przez dr. Piotra Piotrowskiego pt. „Metody prognostyczne w astrologii”. Na webinarium przedstawione zostanie w praktycznym ujęciu szerokie spektrum rozmaitych metod i technik astrologii prognostycznej, pozwalających na określenie nie tylko jakości danego czasu, lecz także aktualizacji potencjału natalnego oraz konkretnych wydarzeń.

Szczegółowe informacje i warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

Otwarcie seminarium „Planety karłowate w astrologii” (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z otwarcia  seminarium „Planety karłowate w astrologii” przez Piotra Piotrowskiego, które odbyło się online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w dniu 22 kwietnia 2023 roku.

Znaczenie planet karłowatych w astrologii. Wprowadzenie – Piotr Piotrowski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Piotra Piotrowskiego „Znaczenie planet karłowatych w astrologii. Wprowadzenie”, który został wygłoszony na seminarium internetowym „Planety karłowate w astrologii” w dniu 22 kwietnia 2023 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Ceres, planetoidy i planety karłowate – Jarosław Gronert (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładów Jarosława Gronerta „Wieloelementowy pas planetoid odzwierciedleniem detaliczności i specjalizacji znaku Panny” oraz „Prawa Natury jako przejście od Kory do Persefony. Prawzór systemu wartości charakterystycznego dla znaku Byka”, które zostały wygłoszone na seminarium internetowym „Planety karłowate w astrologii” w dniu 22 kwietnia 2023 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Makemake: wnioski i domysły – Robert Marzewski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu  Roberta Marzewskiego „Makemake – wnioski i domysły”, który odbył się na seminarium internetowym „Planety karłowate w astrologii” w dniu 22 kwietnia 2023 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Planety karłowate w koniunkcji ze światłami – Mirosław Czylek (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu  Mirosława Czylka „Planety karłowate w koniunkcji ze światłami”, który odbył się na seminarium internetowym „Planety karłowate w astrologii” w dniu 22 kwietnia 2023 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Planety karłowate jako wyraz archetypów złożonych – Krzysztof Porzeżyński (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu  Krzysztofa Porzeżyńskiego „Planety karłowate jako wyraz archetypów złożonych”, który odbył się na seminarium internetowym „Planety karłowate w astrologii” w dniu 22 kwietnia 2023 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Planety karłowate w horoskopach państw i ważnych wydarzeń historycznych – Bogdan Krusiński (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu  Bogdana Krusińskiego „Planety karłowate w horoskopach państw i ważnych wydarzeń historycznych – Ceres, Pluton, Prozerpina (Eris) i inne oraz asteroidy”, który odbył się na seminarium internetowym „Planety karłowate w astrologii” w dniu 22 kwietnia 2023 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

X Konferencja PTA „Pluton – przemoc i odrodzenie” (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagrania z wszystkich wykładów, które zostały wygłoszone na konferencji Polskiego Towarzystwa Astrologii, która odbyła się online w dniach 26-27 listopada 2022 roku.

Artykuł o horoskopie Warszawy

W dziale artykuły znajduje się nowy artykuł. Krzysztof Porzeżyński w tekście „Warszawa w świetle astrologii” kreśli fascynującą historię naszej stolicy wraz z niezwykle obszernym materiałem astrologicznym, ustalając najbardziej prawdopodobny horoskop Warszawy.

Artykuł znajduje się TU .

Składki członkowskie

Członkiniom i członkom Polskiego Towarzystwa Astrologicznego przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej, która wynosi 50 zł.
Numer konta znajduje się na naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krystyna Kurczab-Redlich, Remigiusz Mróz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Iga Świątek i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .