Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 5/2021

21 V 2021 „Greckie teksty astrologiczne w Wielkim Księstwie Litewskim” – dr Natallia Slizh

Zapraszamy na wykład dr Natalli Slizh, białoruskiej historyk specjalizującej się w dziejach astrologii, na wykład „Greckie teksty astrologiczne w Wielkim Księstwie Litewskim. Referat poświęcony tekstom astrologicznym, które zostały przetłumaczone z języka greckiego na starobiałoruski w Kijowie w drugiej połowie XV wieku oraz traktatowi tłumaczonemu z języka polskiego. Teksty te zachowały się w rękopisach znalezionych w monastyrze prawosławnym w Supraślu. Mowa o zbiorze 18 utworów stanowiących podręczniki astrologiczne, które zawierają podstawowe informacje o Słońcu, Księżycu, planetach, znakach zodiaku i in. Wśród źródeł rękopiśmiennych zachowały się kalendarze księżycowe dwojakiego rodzaju. Jeden opisuje dni od 1 do 30, drugi zaś odnosi się do znaków zodiaku.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie.

Wykład jest bezpłatny.

Termin: piątek, 21 maja 2021, godz. 19:00 (do 20:30)

Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej – Michał Woszczyło (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Michała Woszczyło „Rahu i Ketu w astrologii wedyjskiej”, który odbył się 8 kwietnia 2021 roku w ramach wiosennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Jak interpretować gwiazdę Algol – Mirosław Czylek (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Mirosława Czylka „Jak interpretować gwiazdę Algol”, któryodbył się 22 kwietnia 2021 roku w ramach wiosennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Zagadnienia psychologiczne w astrologii wedyjskiej – Rafał Gendarz (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Rafała Gendarza „Zagadnienia psychologiczne w astrologii wedyjskiej”, który odbył się 11 marca 2021 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Szkoła Astrologii PTA 2021

Z uwagi na stan epidemii i wynikające z niego obostrzenia sanitarne zmuszeni jesteśmy przesunąć inaugurację zajęć Szkoły Astrologii PTA na wrzesień 2021 roku. Terminy zjazdów i inne szczegóły podamy przed wakacjami. Nie wykluczamy zajęć online.

Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).
Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Program Szkoły znajdują się naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego [] dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Rafał Trzaskowski, Ryszard Czarnecki, Maciej Janowski, Józef Szanajca, Stanisław Gano, Ignacy Boerner. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie blisko 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22, za wyjątkiem tych, które w czasie obostrzeń sanitarnych wynikających z pandemii odbywają się online.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .