Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 4/2023

22 IV 2023 Planety karłowate w astrologii – seminarium internetowe

Zapraszamy na całodniowe webinarium poświęcone w całości planetom karłowatym, do których zaliczamy Ceres, Plutona i Eris, a także inne obiekty z pasa Kuipera, którymi są Haumea i Makemake. O ile sporo już wiadomo na temat  horoskopowego znaczenia Plutona i Ceres, o tyle o obiektach odkrytych w XXI wieku (Eris, Haumea, Makemake) wciąż wiemy niewiele. Dlatego wspólnie spróbujemy się zastanowić między innymi nad tym, na ile klasyfikacje astronomiczne wpływają na interpretacje astrologiczne oraz co możemy zyskać włączając do analiz inne duże obiekty znajdujące się za orbitą Neptuna.
Na pierwsze w Polsce webinarium o planetach karłowatych składa się siedem wykładów, które wygłoszą: Mirosław Czylek, Jarosław Gronert, Bogdan Krusiński, Robert Marzewski, Piotr Piotrowski i Krzysztof Porzeżyński.
Szczegółowe informacje, program oraz warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie.

Ingres Słońca i rytuały miłosne – Ludwika Zofia Szum (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Ludwiki Zofii Szum „Ingres Słońca i rytuały miłosne”, który odbył się 16 marca 2023 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Biografia astrologiczna Kazimierza Jagiellończyka – dr Natallia Slizh (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu  białoruskiej historyk astrologii  dr Natallii Slizh „Biografia astrologiczna Kazimierza Jagiellończyka”, który odbył się 16 grudnia 2022 roku w ramach jesiennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Obraz choroby w pismach Abrahama ibn Ezry – prof. Sylwia Zimnicka (wideo)

Na nasze stronie w dziale Mutlimedia można obejrzeć nagranie z wykładu prof. dr hab. Sylwii Konarskiej-Zimnickiej „Obraz choroby w pismach astrologicznych Abrahama ibn Ezry”, który odbył się 22 lutego 2023 roku w ramach zimowych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

X Konferencja PTA „Pluton – przemoc i odrodzenie” (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagrania z wszystkich wykładów, które zostały wygłoszone na konferencji Polskiego Towarzystwa Astrologii, która odbyła się online w dniach 26-27 listopada 2022 roku.

Artykuł o horoskopie Warszawy

W dziale artykuły znajduje się nowy artykuł. Krzysztof Porzeżyński w tekście „Warszawa w świetle astrologii” kreśli fascynującą historię naszej stolicy wraz z niezwykle obszernym materiałem astrologicznym, ustalając najbardziej prawdopodobny horoskop Warszawy.

Artykuł znajduje się TU .

Składki członkowskie

Członkiniom i członkom Polskiego Towarzystwa Astrologicznego przypominamy o obowiązku opłacenia rocznej składki członkowskiej, która wynosi 50 zł.

Numer konta znajduje się na naszej stronie.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krystyna Kurczab-Redlich, Remigiusz Mróz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Iga Świątek i in. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku