Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 3/2020

23-24 V 2020 – John Frawley „Weekend z astrologią medyczną” (warsztat)

Zapraszamy na dwudniowy warsztat Johna Frawleya „Weekend z astrologią medyczną”. Warsztat w j. angielskim tłumaczony na polski.
Nawet nie mając specjalistycznej wiedzy medycznej można bardzo wiele zdziałać, odwołując się do astrologicznej perspektywy postrzegania choroby. John omawia model człowieka, jaki stosowany był przez tradycyjnych lekarzy, a model ten różni się od tego, który obowiązuje współcześnie. Warsztat zilustrowany zostanie praktycznym zastosowaniem technik interpretacyjnych zarówno w odniesieniu do astrologii horarnej, gdzie John pokaże bogatą różnorodność przypadków medycznych, jak i do wymagających bardzo szczegółowych obliczeń dekumbituru, który jest odsłaniającym się stopniowo horoskopem pokazującym lekarzowi sposób dostosowania leczenia w miarę jak postępuje choroba.

Termin: sobota-niedziela, 23-24 maja 2020 roku, sobota godz. 11:00-18:00 (z przerwą obiadową), w niedzielę od 10:00 do 16:00.
Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”).

Szczegóły na naszej stronie .

28-29 III 2020 – Szkoła Astrologii PTA 2019/2020

W dniach 28-29 marca 2020 roku odbędzie się kolejny zjazd rocznej Szkoły Astrologii PTA pierwszego i drugiego stopnia. Wykłady obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).  Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.
Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

3 IV 2020 „Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii” – wykład dr Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek

Zodiak chiński, a także związane z nim wyobrażenia zwierzęce przybyły na Archipelag Japoński około VII wieku n.e. Początkowo w Japonii system ten traktowany był jako forma organizacji czasu, jednak w miarę upływu lat i jego adaptacji do lokalnych warunków przestał być on postrzegany wyłącznie w ten sposób i zaczął stanowić również źródło inspiracji w różnych dziedzinach kultury i sztuki.
dr Magdalena Tomaszewska-Bolałek – orientalista, badaczka kultury kulinarnej, kierownik Food Studies na Uniwersytecie SWPS, autorka wielu książek.

Termin: piątek, 3 kwietnia 2020, godz. 18:00

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

Zdjęcia i film z wykładu Piotra Gibaszewskego

W dniu 10 stycznia 2020 odbył się wykład Piotra Gibaszewskiego „Rok 2020, który przejdzie do historii. Prognoza astrologiczna”.
Na naszym fanpejdżu na Facebooku można zapoznać się z relacją zdjęciową z wykładu, zaś na youtube’owym kanale Studia VTV obejrzeć film: część pierwsza  i część druga .

Zdjęcia i film z wykładu Jacka Kryga

W dniu 19 stycznia 2020 odbył się wykład Jacka Kryga „Rok 2020 w świetle astrologii chińskiej”. Na naszym fanpejdżu na Facebooku można zapoznać się z relacją zdjęciową z wykładu, zaś na youtube’owym kanale Studia VTV obejrzeć film prezentujący fragmenty wykładu.

XI tom Biblioteki PTA – Al-Biruni „Księga wiedzy astrologicznej”

W listopadzie 2019 roku ukazał się kolejny tom Biblioteki PTA. Jest to „Księga wiedzy astrologicznej” – polski przekład arcydzieła arabskiej astrologii „Kitab al-Tafhim li Awa’il Sina’at al-Tanjim” wielkiego uczonego Al-Biruniego z 1029 roku, które nie było znane łacińskiej Europie, a które jest nieocenioną skarbnicą wiedzy astrologicznej, łączącej dokonania astrologii antycznej, persko-arabskiej i hinduskiej.

Szczegóły odnośnie zawartości książki i warunków sprzedaży znajdują się na naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .

www.astrolog.org.pl | kontakt