Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 2/2019

Informator
Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
2/2019

Nowe miejsce wykładów PTA

Od lutego 2019 roku wszystkie spotkania, wykłady, seminaria, konferencje i szkolenia organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologicznego odbywają się w nowym miejscu, w Centrum szkoleniowo-konferencyjnym „Jupiter” w Warszawie przy ul. Towarowej 22.

9-10 II 2019 Szkoła Astrologii PTA

W dniach 9-10 lutego 2019 roku odbywają się zajęcia rocznej Szkoły Astrologii PTA . Wykłady dla grupy początkującej prowadzi Jarosław Gronert, natomiast z grupą dla średniozaawansowanych spotyka się Piotr Piotrowski.
Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

16 II 2019 „Nieznane aspekty w astrologii” – wykład Tadeusza Szymańskiego

Zapraszamy na wykład pasjonata astrologii, Tadeusza Szymańskiego „Nieznane aspekty astrologii”. Analizując horoskopy głównie pod kątem zdrowia i choroby, a także opisu człowieka, łatwo dostrzec, że tranzyty w tym zakresie przejawiają się niekiedy w niestandardowy sposób. Można bowiem zaobserwować tutaj to, co da się określić mianem „międzyaspektu” oraz „planetowca”. Wykład zilustrowany zostanie wieloma przykładami oddziaływania tego typu konfiguracji.
Szczegóły na naszej stronie.

Termin: sobota, 16 lutego 2019, godz. 12:00
Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)

23 III 2019 Seminarium z astrologii partnerskiej

Zapraszamy na całodniowe seminarium z astrologii partnerskiej, w ramach którego odbędą się dwa wykłady w formie warsztatów odnoszące się do zagadnień związków międzyludzkich i ich odniesień astrologicznych. Ewa Kornafel na przykładach horoskopów przedstawi rozmaite aspekty miłości oraz różne typy związków. Natomiast Piotr Piotrowski szczegółowo omówi reguły zawarte w tekście „Tetrabiblos”, w którym Ptolemeusz podejmuje wątki astrologii synastrycznej.

PROGRAM
11:00-14:00 „Niezmienna natura miłości w mocnym uścisku Plutona” – Ewa Kornafel
14:00-15:00 przerwa
15:00-17:00 „Miłość, małżeństwo i przyjaźń w perspektywie astrologii ptolemejskiej” – Piotr Piotrowski

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

Termin: sobota, 23 marca 2019 roku, godz. 11:00 (do 17:00)
Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)

Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 40 zł (opłata na konto lub na miejscu przed seminarium).

14 IV 2019 Znaczenie gwiazd stałych – seminarium

Zapraszamy na całodniowe seminarium w całości poświęcone zagadnieniu gwiazd stałych w astrologii i analizach horoskopowych. Na seminarium składają się trzy wykłady, które poprowadzą Roman Fierfas, Mirosław A. Czylek i Piotr Piotrowski.

PROGRAM
10:00-12:00 „Czy gwiazdy stałe to terra incognita?” – Roman Fierfas
12:15-14:00 „Gwiazdy stałe jako odkrywanie drugiego dna w interpretacji horoskopu. Studium przypadków” – Mirosław A. Czylek
14:00-15:00 przerwa
15:00-17:00 „Rola i znaczenie gwiazd stałych w astrologii Williama Lilly’ego” – Piotr Piotrowski

Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie .

Termin: niedziela, 14 kwietnia 2019 roku, godz. 10:00 (do 17:00)
Miejsce: Warszawa, ul. Towarowa 22 (Centrum szkoleniowo-konferencyjne „Jupiter”)

Członkowie PTA wstęp wolny. Pozostałe osoby – 40 zł (opłata na konto lub na miejscu przed seminarium).

Fotorelacja w z wykładu Piotra Gibaszewskiego

Na naszym fanpejdżu na Facebooku znajduje się relacja fotograficzna z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2019”, który odbył się 14 stycznia 2019 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Pliki do pobrania

Na naszej stronie znajdują plansze z wykładu Anny Marii Skórskiej, który odbył się 17 listopada 2018 roku, a także skan artykułu prof. Michała Hellera „Kwantowa kosmologia i ostateczne rozumienie Wszechświata” z periodyku naukowego „Problemy” (511) luty 1989, który stanowi uzupełnienie do warsztatu dla astrologów dr. Andrzeja Wiszniewskiego „Struktura czasoprzestrzeni w świetle najnowszych badań naukowych wygłoszonego na VIII Konferencji Polskiego Towarzystwa Astrologicznego (20-21 X 2018) w Warszawie.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .