Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 2/2018

Informator
Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
2/2018

10-11 II 2018 Szkoła Astrologii PTA 2017/2018

W dniach 10-11 lutego 2018 r. zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Astrologii PTA. Zajęcia z grupą dla początkujących prowadzi Piotr Piotrowski, natomiast ze studentami zaawansowanymi spotyka się Jarosław Gronert.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

17 II 2018 „Jak rozumieć gwiazdy stałe / The Language of the Stars” – wykład Johna Frawleya

Z okazji wydania przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne książki Johna Frawleya „Interpretacja gwiazd stałych” (X tom Biblioteki PTA) John wygłosi wykład pokazujący, jak elokwentnie i niezwykle wyraźnie przemawiają w naszym życiu gwiazdy stałe, jeśli mamy chociaż podstawową umiejętność rozumienia ich języka. Możemy sądzić, że mity należą do jakiegoś minionego czasu w historii człowieka, ale jak pokaże ten bazujący na analizie horoskopów wykład, są one ciągle bardzo żywe i nieustannie działają w naszym życiu.

Wykład w j. angielskim tłumaczony na polski.
Termin: sobota, 17 lutego 2018 roku, godz. 12:00

Wstęp wolny.

Marzec 2018 Wykład o wielkich koniunkcjach w pismach Albumasara

W drugiej połowie marca zapraszamy na ostatnią część z serii trzech wykładów o Albumasarze. Dr Sylwia Konarska-Zimnicka z UJK omówi dzieło słynnego astrologa perskiego „De magnis coniunctionibus”, które należy do jednych z największych i zarazem najbardziej znaczących traktatów w dziejach astrologii.

Dokładny termin wykładu podamy wkrótce na naszych stronach.

X tom Biblioteki PTA – John Frawley „Interpretacja gwiazd stałych”

W lutym 2018 roku ukaże X tom Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Jest to książka „Interpretacja gwiazd stałych” Johna Frawleya, na którą składa się zapis dwudniowego warsztatu, który odbył się w PTA w kwietniu 2017 roku. Wkrótce na naszej stronie więcej szczegółowych informacji.
Tymczasem już teraz można się zapoznać ze Spisem treści książki, który zamieściliśmy na naszym fanpejdżu na Facebooku .

Wideo z wykładu Piotra Gibaszewskiego o roku 2018

Na naszej stronie w dziale Multimedia udostępniamy zapis wideo z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Prognoza astrologiczna dla Polski i świata na rok 2018”, który odbył się 22 stycznia 2018 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w ramach comiesięcznych poniedziałkowych wykładów PTA.

Wideo podzielone jest na dwie części i dostępne jest dla wszystkich bez konieczności logowania. Całość trwa prawie 3 godziny.

Fotorelacja z wykładu Margot Graham

Na naszym fanpejdżu na Facebooku można obejrzeć zdjęcia z wykładu laureatki Nagrody PTA im. Prengla 2017, Margot Graham „Oś Węzłów Księżyca w horoskopie natalnym”, który odbył się 11 grudnia 2017 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w ramach comiesięcznych poniedziałkowych wykładów PTA.

Fotorelacja z wykładu Piotra Gibaszewskiego

Na naszym fanpejdżu na Facebooku  można obejrzeć zdjęcia z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Prognoza dla Polski i świata na rok 2018”, który odbył się 22 stycznia 2018 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w ramach comiesięcznych, poniedziałkowych wykładów PTA.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Anna Przybylska, Mateusz Morawiecki, Joanna Szczepkowska, Barbara Blida, Michał Milowicz, Agnieszka Rylik. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie blisko 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono.

Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się w centrum Warszawy, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).
Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .