Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 11/2020

12 XI 2020 „Wielka koniunkcja w Wodniku – na jakie odkrycia czekamy?” – Roman Fierfas

Zapraszamy na wykład Romana Fierfasa „Zamiast apokalipsy – na jakie odkrycia naukowe czekamy? Refleksje na temat uściślenia Wielkiej Koniunkcji w Wodniku”. Czy ludzkości uda się wykluć ze swojej kolebki i ruszyć do gwiazd? Czy sztuczna inteligencja pomoże nam w eksploracji kosmosu? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie przyjrzymy się horoskopom Elona Muska, Ray’a Kurzweila oraz Franka Drake’a.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie .

Wykład jest bezpłatny.

Termin: czwartek, 12 listopada 2020, godz. 19:00 (do 20:30)

26 XI 2020 „Koniunkcje Wenus i Jowisza oraz Marsa i Saturna” – Mirosław Czylek

Zapraszamy na wykład Mirosława Czylka Zapraszamy na wykład Mirosława Czylka „Koniunkcje Wenus i Jowisza oraz Marsa i Saturna – zderzenie dwóch światów”.
Zderzenie dwóch perspektyw niesie za sobą korzyści i możliwości lub przymus i silną potrzebę realizacji swoich marzeń i planów. Na przykładzie wielu horoskopów ukazane zostanie to, w jak silnym zakresie koniunkcja dwóch malefików lub benefików potrafi mocno determinować wybory ludzkie. Jest to równocześnie ważny głos w sprawie, czy to człowiek rządzi swoimi planetami, czy planety rządzą nim.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie .

Wykład jest bezpłatny.

Termin: czwartek, 26 listopada 2020, godz. 19:00 (do 20:30)

„Albumasar i jego »Kwiatki astrologii«” – prof. dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu prof. dr hab. Sylwii Konarskiej-Zimnickiej „Albumasar i jego »Kwiatki astrologii«” z udziałem dra Piotra Piotrowskiego, który odbył się 8 października 2020 roku w ramach jesiennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

„Cykl lunarny w astrologii tybetańskiej” – Piotr Piotrowski (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Piotra Piotrowskiego „Cykl lunarny w astrologii tybetańskiej”, który odbył się 30 października 2020 roku w ramach jesiennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Do pobrania są także plansze  z wykładu w pliku PDF.

Szkoła Astrologii PTA 2021

Z uwagi na niepewną sytuację epidemiczną zajęcia w Szkole Astrologii PTA rozpoczynają się od stycznia 2021 roku. Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa). Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.
Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Krzysztof Ibisz, Piotr Banach, Eligiusz Niewiadomski, Wacław Lipiński, Łukasz Siemiątkowski. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie blisko 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza(at)astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .