Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 11/2019

Informator
Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 11/2019

17 XI 2019 Seminarium z astrologii arabskiej

Zapraszamy na seminarium poświęcone zagadnieniom związanym z doktrynami astrologii persko-arabskiej, której szczytowy punkt przypadł na VIII-XI wiek. Seminarium zainauguruje XI tom Biblioteki PTA – jest to polski przekład arcydzieła arabskiej literatury astrologicznej z 1029 roku Al-Biruniego, które ukazało się pt. „Księga wiedzy astrologicznej”. Wykłady wygłoszą: tłumacz książki Krzysztof Pietroń oraz redaktor serii wydawniczej Piotr Piotrowski.

Termin: niedziela, 17 listopada 2019, godz. 13:00-17:00
Wstęp wolny.
Program seminarium znajduje się na naszej stronie .

30 XI – 1 XII 2019 Szkoła Astrologii PTA 2019/2020

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2019 roku odbędzie się kolejny zjazd rocznej Szkoły Astrologii PTA pierwszego i drugiego stopnia. Wykłady obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).  Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

Nagroda PTA im. Fr. Prengla 2019 dla Jarosława Gronerta

W czasie obrad IX Konferencji PTA (19-20 X 2019) podczas panelu poświęconego 10-leciu działalności Polskiego Towarzystwa Astrologicznego wręczona została Nagroda PTA im. Fr. Prengla. Zgodnie z decyzją Rady Programowej PTA laureatem został Jarosław Gronert, wybitny znawca astrologii, doświadczony nauczyciel astrologii oraz autor wielu książek i artykułów z tej dziedziny wiedzy, odznaczający się merytorycznością, a także wysokimi standardami popularyzowania astrologii w Polsce.

XI tom Biblioteki PTA – Al-Biruni „Księga wiedzy astrologicznej”

W listopadzie ukazał się kolejny tom Biblioteki PTA. Jest to „Księga wiedzy astrologicznej” – polski przekład arcydzieła arabskiej astrologii „Kitab al-Tafhim li Awa’il Sina’at al-Tanjim” wielkiego uczonego Al-Biruniego z 1029 roku, które nie było znane łacińskiej Europie, a które jest nieocenioną skarbnicą wiedzy astrologicznej, łączącej dokonania astrologii antycznej, persko-arabskiej i hinduskiej.

Szczegóły odnośnie zawartości książki i warunków sprzedaży znajdują się na naszej stronie

Fotorelacja z IX Konferencji PTA „Ciało, dusza, gwiazdy”

Na naszej stronie na Facebooku znajduje się album ze zdjęciami dokumentującymi wykłady, które odbyły się na IX Konferencji PTA „Ciało, dusza, gwiazdy” w dniach 19-20 października 2019 roku. Wykłady wygłosili: Roman Fierfas, John Frawley, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, Oleg Gorban, Wojciech Jóźwiak, Ewa Kornafel, Bogdan Krusiński, dr Elżbieta Lisowska, Światosław F. Nowicki,  dr Piotr Piotrowski, Wojciech Suchomski, dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka (odczytany przez Elżbietę Czerwińską).

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku.

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku.