Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 11/2018

Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
11/2018

17 XI 2018 „Uniwersalne prawa natury w kontekście archetypów planetarnych” – wykład Anny Marii Skórskiej

Zapraszamy na wykład Anny Marii Skórskiej „Uniwersalne prawa natury w kontekście archetypów planetarnych”. Prelegentka przedstawi związki łączące filozofię hermetyczną i archetypy planetarne.

Termin: sobota, 17 listopada 2018, godz. 12:00

Szczegółowe informacje oraz nota o prelegentce znajdują się na naszej stronie.

24-25 XI 2018 Szkoła Astrologii PTA

W dniach 24-25 listopada 2018 roku odbywają się zajęcia rocznej Szkoły Astrologii PTA. Wykłady dla grupy początkującej prowadzi Jarosław Gronert, natomiast z grupą dla średniozaawansowanych spotyka się Piotr Piotrowski.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

14 I 2019 „Prognoza astrologiczna na rok 2019” – Piotr Gibaszewski

W poniedziałek, 14 stycznia 2019 roku o godz. 18:00 zapraszamy na wykład Piotra Gibaszewskiego, który przedstawi znaczenie najważniejszych konfiguracji w roku 2019 na horoskopach wpływowych polityków.

Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

Włodzimierz Zylbertal – laureat Nagrody PTA im. Fr. Prengla 2018

Pierwszego dnia obrad VIII Konferencji PTA (20-21 X 2018) odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody PTA im. Fr. Prengla, którą otrzymał pośmiertnie niezwykle twórczy i utalentowany polski astrolog Pan Włodzimierz Zylbertal w uznaniu zasług za pracę dydaktyczną i pisarką, a także za cenne artykuły i analizy astrologiczne oraz pouczające wykłady, warsztaty i szkolenia.
Jego wkład w rozwój zarówno naszego Towarzystwa, jak i astrologii w Polsce jest nieoceniony. Werwa, erudycja, inteligencja, kultura osobista, wiedza oraz niezwykłe wyczucie prognostyczne były tymi najbardziej charakterystycznymi elementami jego wykładów, które zawsze przyciągały rzesze słuchaczy. Nagrodę odebrała wdowa Agnieszka Zylbertal z córką Małgosią.
W minionych latach Nagrodą Prengla uhonorowano dra hab. Tadeusza Doktóra, Leona Zawadzkiego i Marię Pieniążek, Prof. Leszka Weresa i Margot Graham.

Leon Zawadzki (1938-2018)

Na naszym fanpejdżu na Facebooku  można zapoznać się z obszernym biogramem i kalendarium życia zmarłego pod koniec sierpnia Leona Zawadzkiego, nestora polskiej astrologii, wykładowcy i autora wielu książek.

Artykuł: Relacja z VIII Konferencji PTA

Na naszej stronie w dziale Artykuły ukazała się obszerna relacja  Mirosława Czylka z ósmej konferencji Polskiego Towarzystwa Astrologicznego „Astrologia, miłość i samopoznanie”, która odbyła się w dniach 20-21 października 2018 roku w Warszawie.

Artykuł: „Badania astrologii Shawna Carlsona” – Robert Marzewski

Na naszej stronie w dziale Artykuły ukazał się tekst zawierający treść wykładu Roberta Marzewskiego „Badanie astrologii Shawna Carlsona – przedstawienie i krytyka” , który został wygłoszony na VIII Konferencji PTA w dniach 20-21 października 2018 roku.

Fotorelacja z VIII Konferencji PTA

Na naszym fanpejdżu na Facebooku ukazała się obszerna fotorelacja z dwudniowej, ósmej konferencji PTA. Autorami zdjęć są Mirosław Czylek, Agnieszka Dawidowicz i Bogdan Krusiński.

Plansze z wykładów

Na naszej stronie w dziale Pliki dostępne są w formie plików PDF plansze z wykładu  „Biofizyczna interpretacja możliwości oddziaływania Księżyca na psychikę człowieka” Andrzeja Wiszniewskiego oraz jego warsztatu „Struktura czasoprzestrzeni w świetle najnowszych badań naukowych”, a także plansze z wykładu Natalii Yatsenko  „Psychologiczny wymiar horoskopów horarnych”.

Wykłady te zostały zaprezentowane na VIII Konferencji PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie” w dniach 20-21 października 2018 roku w Warszawie.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowcka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się w centrum Warszawy, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .