Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 11-12/2021

19-21 XI 2021 i 26-28 XI 2021 Szkoła Astrologii PTA 2021/2022 online

W dniach 19-21 listopada 2021 roku odbywa się kolejny zjazd Szkoły Astrologii PTA. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: pierwszego i drugiego stopnia. Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i Piotr Piotrowski. W grudniu wykłady odbywają w dniach 3-5 XII 2021 oraz 10-12 XII 2021.

Szczegółowy program Szkoły, harmonogram zajęć oraz warunki uczestnictwa znajdują się naszej stronie .

1 XII 2021 Ingresy Plutona do Wodnika – Roman Fierfas

Zapraszamy na wykład online Romana Fierfasa „Ingresy Plutona do Wodnika – czy czeka nas powtórka z Rewolucji Francuskiej?”.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie .

Wykład jest bezpłatny.

Termin: środa, 1 grudnia 2021, godz. 19:00

15 XII 2021 Metody synastrii w astrologii antycznej – dr Piotr Piotrowski

Zapraszamy na wykład online dr. Piotra Piotrowskiego „Metody synastrii w astrologii antycznej”. Przedmiotem wykładu jest prezentacja rudymentarnych doktryn Ptolemeusza (II w.) oraz mniej znanego autora, Juliana z Laodycei (V-VI w.), którego pisma zachowały się jedynie we fragmentach. Techniki opracowane przez tych uczonych rzucają nowe światło na metodologię synastrii, stanowią również cenny materiał mogący wzbogacić warsztat współczesnego astrologa.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie .

Wykład jest bezpłatny.

Termin: środa, 15 grudnia 2021, godz. 19:00

12 I 2022 Prognoza na rok 2022. Rok smutku, czas lęku – Piotr Gibaszewski

Zapraszamy na wykład online Piotra Gibaszewskiego „Rok smutku, czas lęku – ludzka cywilizacja na zakręcie. Prognoza na rok 2022”, czyli o tym, co nas czeka w 2022 roku.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie .

Wykład jest bezpłatny.

Termin: środa, 12 stycznia 2022, godz. 19:00

Pułapka Tukidydesa – czy grozi nam globalny konflikt? – Piotr Gibaszewski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć nagranie z wykładu Piotra Gibaszewskiego „Pułapka Tukidydesa – czy grozi nam globalny konflikt?”, który odbył się w ramach seminarium internetowego „Weekend z astrologią polityczną” (10-11 lipca 2021) w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Atrybuty horoskopu królewskiego wg Fimikusa Maternusa – Piotr Piotrowski (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Piotra Piotrowskiego „Atrybuty horoskopu królewskiego”, który odbył się w ramach seminarium internetowego „Weekend z astrologią polityczną” (10-11 lipca 2021) w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Przełomy zodiakalne. Najbliższe cztery lata jako syreni śpiew odchodzącej epoki – Mirosław Czylek (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Mirosława Czylka „Przełomy zodiakalne. Najbliższe cztery lata jako syreni śpiew odchodzącej epoki”, który odbył się w ramach seminarium internetowego „Weekend z astrologią polityczną” (10-11 lipca 2021) w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Rywalizacja amerykańsko-chińska o hegemonię nad światem – Jarosław Gronert (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Jarosława Gronerta „Rywalizacja amerykańsko-chińska o hegemonię nad światem”, który odbył się w ramach seminarium internetowego „Weekend z astrologią polityczną” (10-11 lipca 2021) w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Rafał Trzaskowski, Ryszard Czarnecki, Maciej Janowski, Józef Szanajca, Stanisław Gano, Ignacy Boerner. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie blisko 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: [baza(at)astrolog.org.pl]. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22, za wyjątkiem tych, które w czasie obostrzeń sanitarnych wynikających z pandemii odbywają się online.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .