Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 10/2017

30 IX -1 X 2017, 7-8 X 2017 Szkoła Astrologii PTA 2017/2018

W dniach 30 września – 1 października rozpoczyna się kolejna edycja Szkoły Astrologii PTA. Zajęcia z grupą dla początkujących prowadzi w ten weekend Jarosław Gronert. Z grupą dla zaawansowanych spotyka się dr Piotr Piotrowski. Z kolei w dniach 7-8 października rozpoczynają się zajęcia dla grupy średniozaawansowanej, które otwiera Jarosław Gronert. Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

21-22 X 2017 Konferencja PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne”

Zapraszamy na VII Konferencję PTA „Przeznaczenie i cykle kosmiczne”, która odbędzie się w dniach 21-22 października 2017 roku w Warszawie. Wykłady wygłosi 15 prelegentów: Roman Fierfas, John Frawley, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, Wojciech Jóźwiak, dr Sylwia Konarska-Zimnicka, Ewa Kornafel, Jacek Kryg, dr. hab. Paulina Lewicka, Waldemar Mojsiuszko, Światosław F. Nowicki, dr Piotr Piotrowski, dr Jan Witold Suliga, dr Elżbieta Wnuk-Lisowska i Włodzimierz H. Zylbertal. Lista wykładów, harmonogram konferencji oraz warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

Laureat Nagrody PTA im. Fr. Prengla

Miło nam poinformować, że Rada Programowa PTA wybrała laureatkę tegorocznej Nagrody PTA im. Franciszka Prengla, która przyznawana jest za wybitne zasługi na polu edukacyjnym i publicystycznym na polu astrologii. Nagroda zostanie wręczona w czasie drugiego dnia obrad VII Konferencji PTA, 22 października 2017 roku. Laureatką została Pani Margot Graham.

IX tom Biblioteki PTA „Traktat o Słońcu” – Marsilio Ficino

We wrześniu 2017 ukazał się IX tom Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Jest to „Traktat o Słońcu” włoskiego filozofa i uczonego Marsilio Ficino. W dziele omówiono zarówno zagadnienie symboliki solarnej w odniesieniu do mitologii, teologii i kosmologii renesansowej, jak i wiele pojęć z arabsko-renesansowych doktryn astrologicznych, w tym tak mało znanych, jak dustoria czy almugea. Traktat stanowi idealne wprowadzenie do astrologii tradycyjnej. Szczegółowe informacje, spis treści oraz warunki zakupy znajdują się na naszej stronie .

Plansze z wykładu Anny Tomczyk

Na naszej stronie w dziale Pliki  znajdują się plansze z wykładu Anny Tomczyk „Wpływ wybranych aspektów astrologicznych na funkcje życiowe organizmów żywych”, który odbył się w ramach seminarium „Weekend z astrologią” (23-24 IX 2017). Seminarium otwierało nowy sezon wykładowo-warsztatowy 2017/2018 w Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Zachęcamy do zapoznania się z tym interesującym materiałem, w którym weryfikowane są elekcyjne reguły W. Ramseya i V. Robsona w kontekście rozważań nad zjawiskami przyrodniczymi.

  Fotorelacja z wrześniowego „Weekendu z astrologią”

Na naszym fanpejdżu na Facebooku  można obejrzeć zdjęcia autorstwa Bogdana Krusińskiego z minionego seminarium „Weekend z astrologią”, które odbyło się w dniach 23-24 września 2017 roku. Seminarium otwierało nowy sezon wykładowo-warsztatowy w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Wojciech Cejrowski, Tede, Zbigniew Hołdys, Tomasz Stawiszyński, Agnieszka Pilchowa. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 640 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne). Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .     Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się w centrum Warszawy, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.). Serdecznie zapraszamy.   Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .