Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 10/2020

Informator
Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
10/2020

8 X 2020 Albumasar i jego „Kwiatki astrologii” – prof. dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka (wykład online)

Zapraszamy na wykład prof. Sylwii Konarskiej-Zimnickiej „Albumasar i jego »Kwiatki astrologii«” z okazji wydania polskiej edycji krytycznej dzieła „Flores astrologie”. Przedmiotem wykładu jest nie tylko przypomnienie sylwetki słynnego astrologa perskiego, który żył w latach 787-886, lecz także wyszczególnienie jego doktryn astrologicznych zawartych we „Flores…”, które dotyczą przede wszystkim astrologii mundalnej, ale także medycznej, urodzeniowej oraz fascynującego wykładu na temat gwiazd stałych.

Wykład odbywa się przez internet na platformie mywebinar. Szczegóły  na naszej stronie .

Termin:  czwartek, 8 października 2020 roku, godz. 19:00 (do 20:30)

Wykład odbywa się w ramach jesiennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

30 X 2020 Cykl lunarny w astrologii tybetańskiej – dr Piotr Piotrowski (wykład online)

Zapraszamy na wykład Piotra Piotrowskiego „Cykl lunarny w astrologii tybetańskiej”. Obok krótkiego wprowadzenia w problematykę klasycznej astrologii tybetańskiej oraz psychologii buddyjskiej przedmiotem wykładu jest prezentacja złożonej symboliki trzydziestu dni księżycowych, które mają znaczenie zarówno w tybetańskiej astrologii urodzeniowej, jak i elekcyjnej. Ta orientalna symbolika lunarna zostanie następnie skontrastowana ze średniowieczną doktryną dni księżycowych obecną w jatromatematyce (zachodniej astrologii medycznej).

Wykład odbywa się przez internet na platformie mywebinar. Szczegóły  na naszej stronie .

Termin:  piątek, 30 października 2020 roku, godz. 19:00 (do 20:30)

Wykład odbywa się w ramach jesiennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Szkoła Astrologii PTA 2021

Z uwagi na niepewną sytuację epidemiczną zajęcia w Szkole Astrologii PTA rozpoczynają się od stycznia 2021 roku. Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa). Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.
Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

„Astrologia a wybór kierunku studiów” – Anna Tomczyk (wideo)

Na naszej stronie  w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Anny Tomczyk „Astrologia a wybór kierunku studiów. Analiza horoskopów studentów wybranych nauk o zdrowiu”, który odbył się 14 września 2020 roku w ramach letnich wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym. Do pobrania są także plansze  z wykładu w pliku PDF.

Zdjęcia z warsztatu Johna Frawleya „Weekend z astrologią medyczną”

Na naszym fanpejdżu na Facebooku można obejrzeć zdjęcia z dwudniowego warsztatu Johna Frawleya „Weekend z astrologią medyczną”, który odbył się w dniach 19-20 września 2020 roku.

„Polaryzacja w horoskopie” – Adam Majtka (wideo)

Na naszej stronie można obejrzeć zapis wykładu wygłoszonego przez Adama Majtkę „Polaryzacja w horoskopie”. Wykład odbył się 10 sierpnia 2020 roku w ramach letnich wykładów online w PTA.

XI tom Biblioteki PTA – Al-Biruni „Księga wiedzy astrologicznej”

W listopadzie 2019 roku ukazał się kolejny tom Biblioteki PTA. Jest to „Księga wiedzy astrologicznej” – polski przekład arcydzieła arabskiej astrologii „Kitab al-Tafhim li Awa’il Sina’at al-Tanjim” wielkiego uczonego Al-Biruniego z 1029 roku, które nie było znane łacińskiej Europie, a które jest nieocenioną skarbnicą wiedzy astrologicznej, łączącej dokonania astrologii antycznej, persko-arabskiej i hinduskiej.
Szczegóły odnośnie zawartości książki i warunków sprzedaży znajdują się na naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Jan Kaczkowski, Agnieszka Pomaska i Mela Kotulak. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku  [https://www.facebook.com/BazaHoroskopowPolskiegoTowarzystwaAstrologicznego].

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .