Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 10/2019

Informator
Polskiego Towarzystwa Astrologicznego
10/2019

12-13 X 2019 Szkoła Astrologii PTA 2019/2020

W dniach 12-13 października 2019 roku odbędzie się kolejny zjazd rocznej Szkoły Astrologii PTA pierwszego i drugiego stopnia. Wykłady obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa).  Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

19-20 X 2019 IX Konferencja PTA „Ciało, dusza, gwiazdy”

Zapraszamy na IX Konferencję PTA „Ciało, dusza, gwiazdy”, która odbędzie się w dniach 19-20 października 2019 roku w Warszawie. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny. Obok polskich i zagranicznych astrologów udział wezmą także przedstawiciele środowiska akademickiego.

Wykłady wygłoszą następujący prelegenci: Roman Fierfas, John Frawley, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, Oleg Gorban, Wojciech Jóźwiak, Ewa Kornafel, Bogdan Krusiński, dr Elżbieta Lisowska, Światosław F. Nowicki,  dr Piotr Piotrowski, Wojciech Suchomski, dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka.

Szczegółowy program konferencji oraz warunki uczestnictwa znajdują się na naszej stronie .

17 XI 2019 Seminarium z astrologii arabskiej

Zapraszamy na seminarium poświęcone zagadnieniom związanym z doktrynami astrologii persko-arabskiej, której szczytowy punkt przypadł na VIII-XI wiek. Seminarium zainauguruje XI tom Biblioteki PTA – jest to polski przekład arcydzieła arabskiej literatury astrologicznej z 1029 roku Al-Biruniego, które ukazuje się pt. „Księga wiedzy astrologicznej”. Wykłady wygłoszą: tłumacz książki Krzysztof Pietroń oraz redaktor serii wydawniczej Piotr Piotrowski.

Termin: niedziela, 17 listopada 2019, godz. 13:00-17:00
Wstęp wolny.
Program seminarium znajduje się na naszej stronie .

XI tom Biblioteki PTA

W listopadzie ukaże się kolejny tom Biblioteki PTA. Jest to „Księga wiedzy astrologicznej” – polski przekład arcydzieła arabskiej astrologii „Kitab al-Tafhim li Awa’il Sina’at al-Tanjim” wielkiego uczonego Al-Biruniego z 1029 roku, które nie było znane łacińskiej Europie, a które jest nieocenioną skarbnicą wiedzy astrologicznej, łączącej dokonania astrologii antycznej, persko-arabskiej i hinduskiej.

Horoskop Al-Biruniego oraz fragment Wprowadzenia do książki autorstwa Piotra Piotrowskiego znajdują się na naszym fanpejdżu na Facebooku .

Fotorelacja z „Weekendu z astrologią”

Na naszej stronie na Facebooku znajduje się album  ze zdjęciami dokumentującymi wykłady, które odbyły się w dniu 21 września 2019 roku w Polskim Towarzystwie Astrologicznym w ramach seminarium „Weekend z astrologią”, które inaugurowało nowy sezon wykładowo-warsztatowy 2019/2020  w PTA.

Plansze z wykładu Anny Marii Skórskiej

Na nasze stronie w dziale Pliki znajdują się plansze z wykładu  Anny Marii Skórskiej „Gwiazdy stałe w konstelacji Andromedy. O wartości młodzieńczego buntu”, który odbył się 21 września 2019 w ramach seminarium „Weekend z astrologią”.

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowacka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).
Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .