Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 10/2018

20-21 X 2018 VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”

W dniach 20-21 października 2018 roku odbędzie się VIII Konferencja PTA „Astrologia, miłość i samopoznanie”. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny.

Obok polskich i zagranicznych astrologów udział wezmą także przedstawiciele środowiska akademickiego.

Wykłady wygłoszą następujący prelegenci: Mirosław Czylek, Roman Fierfas, John Frawley, Piotr Gibaszewski, Jarosław Gronert, Wojciech Jóźwiak, dr Sylwia Konarska-Zimnicka, Ewa Kornafel, Robert Marzewski, Światosław F. Nowicki , dr Piotr Piotrowski, dr Andrzej Wiszniewski oraz Natalia Yatsenko z Ukrainy.

Szczegółowy program konferencji i warunki uczestnictwa znajduje się na naszej stronie .

27-28 X 2018 Szkoła Astrologii PTA

W dniach 27-28 października 2018 roku odbywają się zajęcia rocznej Szkoły Astrologii PTA . Wykłady dla grupy początkującej prowadzi dr Piotr Piotrowski, natomiast z grupą dla średniozaawansowanych spotyka się Jarosław Gronert.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

17 XI 2018 „Uniwersalne prawa natury w kontekście archetypów planetarnych” – wykład Anny Marii Skórskiej

Zapraszamy na wykład Anny Marii Skórskiej „Uniwersalne prawa natury w kontekście archetypów planetarnych”. Prelegentka przedstawi związki łączące filozofię hermetyczną i archetypy planetarne.
Termin: sobota, 17 listopada 2018, godz. 12:00

Szczegółowe informacje oraz nota o prelegentce znajdują się na naszej stronie .

Leon Zawadzki (1938-2018)

Na naszym fanpejdżu na Facebooku można zapoznać się z obszernym biogramem i kalendarium życia zmarłego pod koniec sierpnia Leona Zawadzkiego, nestora polskiej astrologii, wykładowcy i autora wielu książek.

Tom X Biblioteki PTA – John Frawley „Interpretacja gwiazd stałych”

Na początku 2018 roku ukazał się X tom Biblioteki Polskiego Towarzystwa Astrologicznego. Jest to książka Johna Frawleya „Interpretacja gwiazd stałych”, na którą składa się zapis dwudniowego warsztatu, który odbył się w PTA w kwietniu 2017 roku. W książce przedstawiona została metoda rozumienia i interpretowania ponad sześćdziesięciu najważniejszych gwiazd stałych w odniesieniu do horoskopów urodzeniowych, horarnych i prognostycznych. Seminarium tłumaczył Roman Fierfas.

Ze spisem treści, fragmentami książki oraz warunkami zakupu można się zapoznać na naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Borys Budka, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Marcin Świetlicki, Barbara Nowcka, abp Henryk Hoser. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie ponad 670 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne). Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku .

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się w centrum Warszawy, ul. Zielna 39 (budynek PAST, IV p.).

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .