Informator Polskiego Towarzystwa Astrologicznego 1/2021

29 XII 2020 „Albumasar i jego »Wprowadzenie do astrologii«” – prof. S. K.-Zimnicka i dr P. Piotrowski

Zapraszamy na wykład autorów książki „Albumasar i jego »Ysagoga minor«”, który wygłoszą prof. dr hab. Sylwia Konarska-Zimnicka oraz dr Piotr Piotrowski. Przedmiotem wykładu jest dzieło Albumasara, które jako pierwszy traktat astrologiczny zostało przetłumaczone na łacinę już w 1120 roku. Omówiona zostanie zawartość utworu, a także rozmaite doktryny astrologiczne, które niegdyś uważane były za fundamentalne, a we współczesne astrologii mało kto zdaje sobie z nich sprawę. Mowa będzie m.in. o symbolice stopni i nowenariach.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie.

Wykład jest bezpłatny.

Termin: wtorek, 29 grudnia 2020, godz. 19:00 (do 20:30)

11 I 2021 „Rok 2021 – jutrzenka nadziei” – Piotr Gibaszewski

Zapraszamy na wykład Piotra Gibaszewskiego „Rok 2021 – jutrzenka nadziei, oddech wolności, zwarcie systemu”, czyli o tym, co nas czeka w 2021 roku.
Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie .

Wykład jest bezpłatny.

Termin: poniedziałek, 11 stycznia 2021, godz. 19:00 (do 20:30)

22 I 2021 „Filozofia humanistyczna i teozofia w świetle nauk astrologicznych” – Michał Woszczyło

Zapraszamy na wykład internetowy Michała Woszczyło „Filozofia humanistyczna i teozofia w świetle nauk astrologicznych”. Co też takiego astrologia ma do powiedzenia o „planie Stwórcy”? I co wspólnego ma z niegdysiejszą „królową nauk” zarówno teozofią, jak i filozofią, która, jako wytwór ludzkiej myśli, wobec wyzwań współczesności winna stawać się coraz bardziej przyjazna człowiekowi? To właśnie, a także o naszym stosunku do świata, któremu raz okazujemy zadowolenie, a innym razem się nań gniewamy, stanowi przedmiot niniejszego wykładu.

Wykład odbywa się przez internet na platformie myconference. Szczegóły na naszej stronie.

Wykład jest bezpłatny.

Termin: poniedziałek, 11 stycznia 2021, godz. 19:00 (do 20:30)

„Psychologiczne badania nad astrologią” – Maria Moonset Matuszewska” (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Marii Moonset Matuszewskiej „Badania nad astrologią: związek między ekstrawersją, neurotycznością i psychotycznością a planetami w znakach”, który odbył się 3 grudnia 2020 roku w ramach jesiennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

„Astrologia w Wielkim Księstwie Litewskim w XV-XVII wieku” – dr Natallia Slizh (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu białoruskiej historyk, dr Natalli Slizh „Astrologia w Wielkim Księstwie Litewskim w XV-XVII wieku”, który odbył się 7 grudnia 2020 roku w ramach jesiennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

„Koniunkcje Wenus i Jowisza oraz Marsa i Saturna” – Mirosław Czylek (wideo)

Na naszej stronie w dziale Multimedia można obejrzeć wideo z wykładu Mirosława Czylka „Koniunkcje Wenus i Jowisza oraz Marsa i Saturna – zderzenie dwóch światów”, który odbył się 26 listopada 2020 roku w ramach jesiennych wykładów online w Polskim Towarzystwie Astrologicznym.

Szkoła Astrologii PTA 2021

Z uwagi na niepewną sytuację epidemiczną zajęcia w Szkole Astrologii PTA planujemy rozpocząć od stycznia 2021 roku. Jeśli będzie to niemożliwe, wkrótce podamy nowe terminy zjazdów. Wykłady dla grup pierwszego i drugiego stopnia obejmują: astrologię urodzeniową, prognostyczną, horarną, elekcyjną, partnerską i mundalną, zarówno w ujęciu współczesnym (humanistycznym, psychologicznym), jak i tradycyjnym (a. antyczna, arabska, średniowieczna i renesansowa). Wykłady prowadzą Jarosław Gronert i dr Piotr Piotrowski, DMA.

Szczegóły, program Szkoły i terminy zjazdów znajdują się naszej stronie .

Baza horoskopów PTA

W ostatnim okresie do Bazy horoskopów Polskiego Towarzystwa Astrologicznego  dodaliśmy kolejne kosmogramy. Są to m.in.: Stanisława Leszczyńska, Wincenty Pstrowski, Antoni Szulczyński, Władysław Bełza. Sukcesywnie rozbudowywany zbiór (obecnie blisko 700 rekordów) zawiera horoskopy zarówno słynnych Polaków, jak i te dotyczące historii naszego kraju (mundalne, wydarzeniowe i inne).

Nad bazą pracuje zespół kompetentnych i zaangażowanych astrologów: Mirosław Czylek, Olga Gieraga, Jarosław Gronert, Tomasz Kiedos, Piotr Piotrowski i Wojciech Suchomski, poświęcających swój czas pro publico bono. Osoby chcące podzielić się własnymi zbiorami lub jakimikolwiek sugestiami proszone są o kontakt na adres: baza@astrolog.org.pl. Jesteśmy również na Facebooku.

Wszystkie spotkania, wykłady i warsztaty organizowane przez Polskie Towarzystwo Astrologiczne odbywają się od lutego 2019 roku w nowym miejscu: Centrum Szkoleniowe „Jupiter”, ul. Towarowa 22.

Serdecznie zapraszamy.

Po najświeższe informacje i komentarze zapraszamy również na profil PTA na Facebooku .