Energia z ręki

Jest wielu tych, którzy obserwowali to urzeczywistnienie i obserwują z wielką radością jak uczniowie naprawdę wchodzą w „Potężną Obecność JAM JEST”; jak rzeczy, które im przeszkadzały i drażniły ich rozpływają się i odlepiaj ą od nich tak, jakby nie istniały.

Kochany uczniu, czy nie zdajesz sobie sprawy z tej wielkiej radości, która obejmuje i napełnia tych, którzy przeszli już przez tę drogę Wielkiej Wolności i Mistrzostwa nad każdym ograniczeniem, a którzy widzą teraz jak ty wchodzisz w tę samą Obecność, która jeżeli będzie podtrzymywana doprowadzi ciebie do nich na pewno? Jedynie gdy to co zewnętrzne staje się tobie wystarczająco posłuszne, daje tobie Władzę dojścia do tej Wielkiej Obecności Wewnętrznej, w której każdy może spotkać spokój i odpoczynek w tym Potężnym Poznaniu.

Na ten spokój i odpoczynek wpływa potężna rzeka energii, tak jak strumień, który wypływa z gór, przechodząc przez uprawne doliny pełne kwiatów i innych doskonałych roślin. Właśnie w tym spokoju, przewyższającym każde ludzkie pojęcie, ty będziesz poruszać się coraz lepiej i znajdziesz tą wieczną rzekę energii, która płynie przez twoją Istotę i doświadczenia, jakie będziesz miał, gdziekolwiek byś nie poszedł.

Prawdą jest, że inteligencja jest kanałem przyjmującym, ale kiedy będziesz odczuwał z głęboką i pełną szczerością „Prawdę Obecności JAM JEST”, odczujesz, że ten spokój będzie coraz bardziej wzrastał aż wreszcie, pewnego dnia zobaczysz drzwi twojej twórczości otwarte przed tobą i wejdziesz z otwartymi ramionami w tą Wolność, wdychając zapachy Czystej Atmosfery Świata Eterycznego, gdzie będziesz mógł modelować Doskonale tą plastyczną substancję, w taki sposób, w jaki będziesz sobie tego życzył.

Idąc naprzód, nie pozostawiaj za sobą żadnego lęku i żalu za osobami, miejscami, warunkami lub rzeczami, które mogłyby ciebie zaburzyć lub przerwać twój spokój: „Obecność Światła” jest przed tobą i daje tobie znaki, abyś postępował za nią, abyś mógł być podtrzymywany przez Jej uprzejme ramię, otrzymując nieskończone bogactwa, które ona tobie ofiarowuje.

A teraz powiem tobie coś, co ciebie zdziwi, choć zapewniam ciebie, że to jest prawdą. Przedwczoraj sformułowane zostało następujące pytanie:” Czy byliście razem poprzednio?”

Chcę wam powiedzieć, że nie byłoby możliwe przyciągnąć was do tego intensywnego działania Wielkiego Wewnętrznego Prawa, gdyby nie istniało uprzednio harmonijne zespolenie i doskonalenie. Być może, że trudno tobie będzie zrozumieć za pierwszym razem to co otrzymujesz jako intensywne ćwiczenie i że jest ono dawane tylko po trzech latach próby w odosobnieniu. Niektórzy z was nagromadzili bogactwa Energii, chcę przez to powiedzieć! Energii stworzonej przez waszą świadomą działalność dzięki „Obecności JAM

JEST”. Jedni maj ą nagromadzone skarby świata, inni skarby miłości, jeszcze inni mają złoto i drogocenne kamienie, które były strzeżone, aby mogły być użyte w tej inkarnacji. Wielu jest już przygotowanych, aby wypuścić w świat widzialny, te nagromadzone skarby. Nie myślcie, że zatracam się w fantastycznych marzeniach. Daję wam jedynie te wiadomości dla waszego dobra i dla waszego błogosławieństwa.

Chcę, abyś pomyślał przez parę minut i porozmawiał ze swoją „Obecnością JAM JEST” mówiąc Jej coś w tym rodzaju: „Wielka Obecności Mistrzowska, którą JAM JEST, kocham Ciebie, Uwielbiam Ciebie, zwracam się do Ciebie, Pełnią całej Mocy Twórczej, całej Miłości, całej Mądrości i przez tą Moc, którą Jesteś; daję tobie całą Władzę, abyś uczyniła widoczne w moich rękach i do mojego użytku, urzeczywistnienie każdego mojego życzenia. Już nie chcę mieć żadnej władzy, dlatego teraz wołam Ciebie -jedyną Obecność Zwycięską we wszystkim, w moim domu, w moim życiu, w moim świecie, w moim doświadczeniu. Uznaję Twój ą Całko witą Wyższość i Twój ą Władzę nad wszystkimi rzeczami, i podczas gdy moja świadomość jest skierowana na realizację, Twoja Niezwyciężona Obecność i Twoja inteligencja bierze na siebie przewodnictwo, przynosząc natychmiastowe przejawianie się moich doświadczeń – nawet z szybkością myśli. Ja wiem, że Ty jesteś Panem czasu, miejsca i przestrzeni. Dlatego Ty wymagasz jedynie „teraz”, dla przyciągnięcia widocznej działalności całej Twojej doskonałości. Jestem absolutnie zdecydowany na całko witą akceptację tego teraz i zawsze i nie pozwolę, aby mój umysł oddalił się od tego, ponieważ ja wiem, że jesteśmy Jednością.”

Drogi uczniu, możesz dodać do tego wszystko co zechcesz lub czego potrzebujesz, a ja zapewniam ciebie, że możesz żyć w tym i z tego, bo ja wysilę się, aby przynieść tobie pomoc i doświadczysz otwarcia drzwi Obfitości Bożej.

To czego najbardziej można sobie życzyć i co jest najważniejsze, to aby każdy człowiek mógł skoncentrować swój umysł w jednej stałej potrzebie, aż dojdzie do głębi i pewności tej „Potężnej Obecności JAM JEST”, a kiedy już znajdzie się w niej, cała Miłość, Światło, Dobro i Bogactwa będą spływać na niego w jego życiu i doświadczeniach dzięki wewnętrznej mocy, której nikt nie będzie mógł przeszkodzić.

Jest to cel właściwego wprawiania się i przyczyna dla której uczniowie byli wprowadzeni do miejsc odosobnionych w miarę jak pozwalało na to ich przygotowanie, a ponieważ jak było powiedziane, rozwiązanie problemów jakie się pojawiają na drodze jest stosunkowo łatwe. Ale tu chcę was zapytać; Ile jest warte rozwiązywanie problemów jeśli nie potraficie się od nich uwolnić?

Spotkać swoją „Obecność JAM JEST” i zakotwiczyć się w niej jest jedyną pożądaną rzeczą, którą należy zrobić. Jasne, że do czasu, nim dojdziesz do tego punktu zdecydowanego zaczepienia się twojej „Wielkiej Obecności JAM JEST” należy kolejno rozwiązywać swoje problemy, w miarę jak przychodzą ale o wiele lepiej jest wejść i uwolnić tą Potężną Obecność. Energia i Działanie, rozwiążą problemy zanim one do ciebie dojdą. Czy to nie jest lepsze niż budzić się codziennie i wynajdywać nowe problemy i stawiać im czoła jakby były czymś bardzo ważnym choć w rzeczywistości nim nie są? Mimo wszystko zgodzisz się ze mną, że niektóre problemy przynajmniej dla zmysłów zewnętrznych, mają jednak ogromne znaczenie.

Za twoje chwalebne posłuszeństwo dla Boskiej Zasady Istot Twórczych, my skierujemy z naszej Zbroi niepokonaną Ochronę by osłaniała ciebie, dopóki siła własnego Światła, w które wchodzisz nie będzie potrzebowała ochrony.

Czy nie warto zdobyć się na tyle koniecznego wysiłku, aby móc się zawsze poruszać w tej Zwycięskiej Wolności? Wówczas gdy zbudzisz się rano już nie napotkasz przeszkód.

Kiedy mówiłem te słowa utrzymywałem skoncentrowaną uwagę i wizję na tobie, bez twej wiedzy, abyś, kiedy usłyszysz te słowa poczuł wewnętrzne przekonanie, że ta Władza ciebie zadowoli. Za każdym razem, gdy krytyczne lub błahe myśli zechcą wejść do twojej świadomości, zamknij natychmiast drzwi przed nimi i rozkaż im odejść na zawsze od ciebie. Nie daj im szansy, aby zaczęły działać, przypominając sobie zawsze, że masz Siłę i Władzę Podtrzymującą, która jest „Potężną Obecnością JAM JEST”. Jeżeli masz trudności z zamknięciem drzwi mów do twojej „Obecności JAM JEST” i powiedz Jej: „Patrz! Potrzebuję pomocy! Strzeż, aby te drzwi były zamknięte przed nieprzyjemnymi i krytycznymi myślami by nie mogły wejść. Zamknij je na zawsze! „

Chcę, abyś zwrócił uwagę świadomości, że możesz mówić do twojej „Obecności JAM JEST” w taki sam sposób, w jaki możesz mówić do mnie, wierząc, że ja mam nieskończoną władzę, ponieważ ja ciebie zapewniam, że nie są to tylko słowa, kiedy mówię tobie: „Możesz powiedzieć twojej Wszechobecnej Obecności, żeby ciebie wzniosła do Wolności i Panowania nad wszystkimi rzeczami”.

Kiedy już osiągnąłeś działanie Uniwersalnej Substancji chcę zwrócić twoją uwagę na następujące fakty: substancja twojego ciała i ta substancja, która wydaje się tobie niewidoczną wokół ciebie, są bardzo czułe i wrażliwe na twoje świadome myśli i uczucia, w związku z czym możesz nadać im każdą formę jaką chcesz. Substancja twego ciała może być modelowana przez twoją świadomą myśl i uczucie i może uzyskać piękno formy. Twoje oczy, zęby i skóra mogą być olśniewająco piękne.

To dodaje otuchy paniom i jestem pewny, że również będzie tak samo ważne dla kawalerów i panów, mimo że oni nie lubią przyznawać się do tego. Drodzy Bracia i Siostry, kiedy zobaczycie swoją twarz w lustrze powiedzcie temu odbiciu które widzicie: „Władzą Piękna i Inteligencji, którą JAM JEST rozkazuję przyjąć formę Doskonałego Piękna każdej Komórce, z której jest zbudowane moje ciało, posłuszne moim rozkazom, przemieniając się W Doskonałe Piękno Myśli, Słów, Uczuć i Formy. JAM JEST Ogniem i Pięknem tych oczu, wysyłam tą Energię w kierunku każdego, na kogo spojrzę”.

W ten sposób osiągniesz Doskonały wygląd, który doda tobie otuchy i zadowolenia, które pozwoli tobie zrozumieć, że „JAM JEST zawsze Obecnością Rządzącą”.

Jeśli chcesz aby twoje kształty stały się bardziej symetryczne, gładź rękami całe swoje ciało od ramion aż do nóg, czując Doskonałość lub symetrię formy jakiej sobie życzysz. Przez twoje ręce będzie płynęła energia, tego co sobie życzysz. Jeżeli tego spróbujesz z głębokim poczuciem prawdy, rezultaty ogromnie ciebie zdziwią. To jest najlepszy środek wyszczuplający na świecie i zapewniam ciebie, że to sprawi, iż w międzyczasie, gdy twoja skóra osiągnie doskonałość i symetrię jakiej sobie życzysz, stanie się mocna i elastyczna, ponieważ wysyłasz energię „Obecności JAM JEST” przez wszystkie komórki, żądając od nich posłuszeństwa względem twego rozkazu. To może wydać tobie się śmieszne, aleja tobie mówię, że jest to jeden z najlepszych sposobów, najpewniejszy i najdoskonalszy, aby osiągnąć doskonałość ciała. Mówię tobie, każdy kto będzie to praktykować, wymodeluje swoje ciało tak, jak będzie sobie tego życzył.

Chcę, aby uczniowie pojęli pełnię tej myśli, że są panami swej formy, umysłu i świata i że mogą wprowadzić do ciała to, czego chcą. Czyste i Doskonałe Życie Boga przepływa przez ciebie w każdym momencie. Dlaczego więc nie zamienić starej formy na nową? Czy nie wiesz, jak ważne jest udoskonalanie ciała? Co może uczynić Obecność Wewnętrzna z ciałem, które stale jest chore i nieharmonijne? Kiedy jesteś w takiej sytuacji pamiętaj, że jeżeli skierujesz swą uwagę na ciało, dla „Obecności JAM JEST” pozostanie minimum uwagi. Przecież to takie łatwe! Nie potrzeba niczego więcej – tylko spróbować! To upiększanie skóry energią „Obecności JAM JEST” powoduje, że skóra staje się przepiękna, zdrowa i doskonała.

Powodem tego dlaczego mówię tobie o tym z tak głębokim uczuciem zrozumienia, jest to, że widzę już zmiany i postęp u każdego z was a ze świadomą uwagą skierowaną szczególnie na to, aby każdy z was mógłby dojść o wiele szybciej do tej tak pożądanej Doskonałości, której pragnie.

Kiedy ktoś ma anormalny brzuch lub coś nie jest u niego ładne czy normalne, może wznieść lewą rękę dłonią do góry i gładzić prawą ręką brzuch ruchami okrężnymi z lewej ku prawej. Za każdym razem, gdy ręka przejdzie przez daną część ciała powinien odczuwać głęboko wnikające działanie energii.

Szybkie naładowanie energią przez rękę, wchodzi w komórki modelując ciało tak, jak chcemy. Zapewniam was, że jest to instrukcja a nie fantazja i że ma wielkie znaczenie, które jeśli będzie zrozumiane, da oczekiwane rezultaty.

Świadomość musi być taka: „energia, która płynie przez prawą rękę jest Obecnością Wszechpotężną i Wchłaniającą, która pochłania wszystkie niepotrzebne komórki zwracając ciału jego normalne i doskonałe warunki”.

Zabieg taki nie zmieni rozmiarów powłoki brzusznej, ale przeniknie przez nią do funkcji jelit, jako oczyszczający i ożywiający proces, który będzie miał wielkie zdrowotne znaczenie. Ci których jelita pracuj ą leni wie, poczują jak się uaktywniaj ą aż po wrócą do normalnego stanu. Zapewniam was, że damy nie będą już potrzebowały używać różnych rolek czy aparatów, które powodują wyszczuplanie sylwetki i również zapewniam was, że nie tylko one robią te zabiegi w celu uzyskania dobrej figury.

Jest nieszczęściem a można powiedzieć, że jest to obrzydliwe, iż ludzie, którzy posiadają w swoim wnętrzu tą Wszechpotężną Obecność Boga, dają tak wielką władzę rzeczom zewnętrznym, które mogą wywołać rezultaty tak wewnątrz jak i na zewnątrz ciała podczas gdy używają leków, ćwiczeń leczniczych, narkotyków czy czegoś innego, co i tak nie daje zbyt wielkiego efektu, a jeśli nawet to jest chwilowe! zapominają o tym, że mogą używać Wszechpotężnej Obecności Boga w sobie, ponieważ Obecność ta działa tak na tkanki mięśni, jak i na kości.

Umysł zewnętrzny zawsze wątpi w możliwości takich metod leczenia. Jeżeli Wewnętrzne Ja może wpłynąć na jeden typ komórek, dlaczego nie może wpłynąć na inne? Zróbcie tak, aby zewnętrzny umysł zaakceptował całą władzę Obecności Wewnętrznej i pozwólcie, aby zrobiła porządek ze wszystkim, co dzieje się w waszym ciele.

Umysł zewnętrzny przyzwyczaił was przez długie lata do nadawania ogromnej mocy lekom i innym środkom, ale czy nie widzicie, że jedyną rzeczą, która może leczyć naprawdę jest władza i autorytet, który został wam dany a który wszystko może? Nie chcę ani przez moment powiedzieć, żeby ci, którzy nie znają „Obecności JAM JEST” wyeliminowali wszystkie środki lecznicze, ale jeśli zwróciliby swoje umysły w tym kierunku i uznaliby, że: „żadna rzecz zewnętrzna nie ma żadnej władzy nad moim doświadczeniem, nad moją formą oprócz tej, którą im przypisuje mój umysł” wtedy przestaliby przebywać w tych ograniczeniach, które sobie sami narzucili.

Pozwólcie mi powiedzieć teraz, że prawie wszystko co zażywacie, ma moc leczniczą tylko dzięki temu, że wasz umysł nadaje im tą moc. Dlatego najlepszym sposobem jest skierować się do Wielkiej Obecności Boga wewnątrz nas i oddać jej całą władzę, aby uczyniła to, co jest potrzebne i to, czego ty chcesz, ponieważ będzie działała z ogromną szybkością i pewnością o wiele większą niż jakikolwiek środek leczniczy. Niektórzy uznaj ą tę ideę za marzenia, podczas gdy inni podejmą ogromne wysiłki, aby to osiągnąć, bo naprawdę jest to jedyna rzecz warta zachodu.

Pamiętajcie, że „Obecność JAM JEST” wie o wszystkim przez całą wieczność, o wszystkim co przeszło i o tym co jest i o tym co będzie, bez żadnych ograniczeń. Jeżeli pomyślisz o tej Wielkiej Obecności, zrozumiesz i przyznasz że ona jest Miłością, Mądrością i Władzą i wtedy jeżeli twój umysł skieruje całą swą uwagę na coś czego bardzo będziesz chciał, aby się wypełniło, zrozumiesz, że właśnie ta Obecność to otwarte drzwi do urzeczywistnienia i że nie może zawieść.

Wywołaj Prawo Przebaczenia i wyślij energię Mistrzowskiego Ja, aby skorygowała i naprawiła błąd, a w ten sposób uzyskasz uwolnienie swojej reakcji.

Jak już zorientowałeś się, wiele niepotrzebnej władzy daje się i dawało działalności zewnętrznej, również przydaje się wiele ważności rzeczom, które nie interesują w niczym „Obecności JAM JEST”. Jej nie interesuj ą błędy, popełnione przez zewnętrzne ja i jeżeli człowiek mógłby zrozumieć, że może odwrócić się plecami od wszystkich działań świata zewnętrznego i oddać „Obecności Mistrza JAM JEST”, cały autorytet i władzę w celu rozwiązania i rozpuszczenia niewłaściwych warunków, nie mógłby w żaden sposób odczuwać reakcji wynikających ze złych działań.

Kiedy człowiek stale krytykując potępia i osądza innych, nie tylko czyni szkodę innej osobie, ale również pozwala, nie wiedząc o tym, żeby ten sam element, który on widzi w innej osobie wszedł w jego własne działanie. Właściwe zrozumienie tego ułatwia człowiekowi wstrzymywanie się od takiej niepożądanej działalności, ponieważ rozumie, że robi to dla swojego własnego dobra.

A teraz pokażemy to z innej strony, kiedy świadomie koncentruje się uwagę na czymś, ta właściwość wchodzi w doświadczenie człowieka. Wszystko co człowiek widzi z głębokim uczuciem w drugim człowieku, będzie na siłę wchodziło w jego własne doświadczenie. I to jest właśnie niekwestionowanym dowodem na to, że jedynym pożądanym uczuciem, które powinno kierować człowiekiem jest Obecność Boskiej Miłości, przez co chcę powiedzieć: „Miłości Czystej i Bezinteresownej”.

Uczniowie czasami pytają, czemu muszą mieć niekiedy do czynienia z tyloma uwarunkowaniami w swoich doświadczeniach, gdy stają się coraz bardziej wrażliwi. Właśnie dlatego, że gdy widzą coś o czym powiedziano im, że jest nieistotne, jednak koncentrują na tym swą uwagę i wprowadzają to do swego życia i umysłu a w końcu muszą włożyć jeszcze wiele wysiłku w walkę aby uwolnić się od tego. Tymczasem można już na początku odwrócić swą uwagę, gdy uzna się że: „JAM JEST, JAM JEST ja wiem, że 'Jam Jest’ wolny od tej rzeczy na zawsze”. Nie ważne czym by to było.

Jasne, że wszystko przychodzi do nas tylko z powodu braku samokontroli lub z powodu unikania stosowania tej samokontroli, aby móc rządzić wszystkim co zewnętrzne. Są dwa uwarunkowania, które przejawiają się jasno w uczniach: Jedno, to że uczeń jest wystarczająco chętny do włożenia wysiłku, ale bezwiednie pozwala na to, aby jego uwaga była skoncentrowana równocześnie na rzeczach niepożądanych. Drugie, to w którym upór nie pozwala na wykonanie żadnego wysiłku.

Żaden Mistrz nie powinien mieć ani przez chwilę myśli krytycznych o jakimkolwiek uczniu, bo gdy jama, zaprasza tą cechę do swego własnego wnętrza. Jeżeli uczniowie potrafią uchwycić właściwe pojęcie tego, wstrzymaj ą takie postępowanie, dla własnego dobra.

Zamilknięcie w momencie gdy widzi się w kimś innym jakieś zaburzenie jest gorsze aniżeli wypowiedziana krytyka, ponieważ wtedy pozwala się na zakumulowanie tej siły. Kiedy dzieje się coś niedobrego, co przyciąga naszą uwagę, powiedzmy prosto do swojej Obecności JAM JEST: „Obecność JAM JEST znajduje się wewnątrz tej osoby a to co ludzkie mnie nie dotyczy”. Nieważne czy jest to osoba czy przedmiot nieożywiony w momencie, gdy widzisz jego niedoskonałość zapraszasz j ą do swego doświadczenia. Jest to tak ważne, że nigdy nie dosyć ostrzeżenia przed tym i nigdy nie będzie zbyt wiele przypominania o tym.

Największą uwagę powinno się skierować na swoje „Boskie Ja” aby zawsze je adorować. To da tobie możność i siłę wzniesienia się na wyższy poziom, skąd będziesz mógł przyjść z pomocą wielu innym, podczas gdy teraz, możesz pomóc tylko niewielu.

Żadna służba nie może dać stałej korzyści chyba, że człowiek wcześniej zaakceptuje i uczci swe własne „Boskie Ja, swą Potężną Obecność JAM JEST”. Powinni to bardzo jasno zrozumieć ci, którzy chcą służyć Światłu i rzeczywiście czynić dobro.

Gdy uczniowie mówią: „gdybym miał pieniądze, mógłbym czynić wiele dobra”, jest to działaniem przeciwnym do tego, jakie powinni podjąć. Jeśli człowiek wchodzi w Obecność „JAM JEST” może mieć tyle pieniędzy ile chce a mimo to wcale nie musi się od niej oddalać.

Najlepiej w stosunku do wszystkich na świecie myśleć, że: „jedynie Obecność JAM JEST działa w tej osobie”.

Każde doświadczenie zewnętrzne jest jedynie jedną z dyscyplin. Dla tych, którzy wchodzą w tę pracę, ćwiczenie się w tym jest rzeczywiście szkołą końcową albo doświadczeniem, spowodowanym przez to, że niektórzy czują się nieco słabsi. Wszystkie Zastępy Wzniesionych odczuwają z ogromną radością Miłość i wdzięczność, jaką się im posyła i oczywistym jest, że wtedy odpowiadaj ą bez granic.

„JAM JEST”, jest wszystkim, co istnieje w każdym miejscu, tak widzialnym jak i niewidzialnym.

Niezbędna świadomość dojdzie do ciebie od czasu do czasu, w zależności od tego, jak będziesz jej używał.

Nie pozwól, aby „sprawy” ciebie zmęczyły. Jedynie utrzymuj spokojne i pewne nastawienie do Wzniesienia się. Spokojnie, szybko i z miłością zaakceptuj je i jedynie wiedz o nim – to eliminuje napięcie. Nic nie jest bardziej pożądane niż to.

źródło: fragment z książki “ZŁOTA KSIĘGA” SAINT GERMAIN