Alfons XIII i astrologia kabalistyczna

 W czasopiśmie „Le Fraterniste” Roger Guillois opublikował dobrze udokumentowane studium na temat wartości astrologii kabalistycznej pod powyższym tytułem.

Przytaczamy z tego artykułu następujące znaczące fragmenty:
„Niektórzy twierdzą, że astrologia onomantyczna to czysta fantazja lub że jest gorszym substytutem w porównaniu z astrologią sądową. Warto więc mieć możliwość udowodnienia przeciwnych twierdzeń. Horoskop króla Alfonsa XIII. jest tutaj uderzającym przykładem. Horoskop onomantyczny, który Raoul Larmier sporządził dla tego władcy, jest niezwykle przekonujący. Nie można tego jednak powiedzieć o horoskopie matematyczno-astronomicznym, który w 1904 roku został opublikowany w czasopiśmie „Science Astrale” pod pseudonimem „Venus” i który prawdopodobnie pochodzi od Barleta lub Julevno, obaj byli bardzo cenionymi naukowymi astrologami. W tym horoskopie, obok innych nieścisłości, można przeczytać, że małżeństwo hiszpańskiego króla pozostanie bezdzietne, podczas gdy Alfons XIII. jest ojcem sześciorga dzieci! Ze względu na dostępne miejsce musimy zrezygnować z dalszych komentarzy. Powtarzamy tylko, że astrologia onomantyczna jest metodą wróżbiarską o rzeczywistej wartości. Z pewnością astrologia matematyczno-astronomiczna również nie jest do odrzucenia i ma swoje zalety. Jednak jej prognozy nie są tak ściśle zindywidualizowane jak te w astrologii onomantycznej, której w tym względzie zdecydowanie ustępuje. Nie ulega wątpliwości, że dobra metoda astrologii sądowej jest wyżej ceniona niż skrótowa i niekompletna prezentacja metody onomantycznej. Jednak przy tej samej kompletności metoda onomantyczna jest z pewnością lepsza od matematyczno-astrologicznej, ponieważ daje lepsze wyniki.”

Raoul Larmier jest obecnie we Francji być może najważniejszym specjalistą od astrologii kabalistycznej i wielokrotnie publikował prognozy dotyczące Alfonsa XIII. w francuskich czasopismach okultystycznych. Musimy się tutaj ograniczyć do kilku krótkich cytatów:
„Król Hiszpanii urodził się w poniedziałek, 17 maja 1886 roku, o godzinie 12:39 w południe w Madrycie. Czasowi urodzenia odpowiada 28. stopień znaku Byka = 2. znak Zodiaku, 3. dekanat pod wpływem Saturna. Rok urodzenia podlega Wenus w cyklu Merkurego. Godzina urodzenia była rządzona przez Merkurego”… „Aby dowiedzieć się, czy można oczekiwać potomstwa, musimy zbadać naturę planet i znaków Zodiaku w 1., 5. i 11. domu horoskopowym. Wynik tej analizy wskazuje na kilka dzieci. Również horoskop królowej wykazuje podobne wpływy. Z obu horoskopów wynika również płeć dzieci”.

Raoul Larmier faktycznie przewidział, że pierwsze dziecko będzie płci męskiej. O utracie tronu przez Alfonsa XIII. Larmier również podał bardzo konkretne informacje. W czasopiśmie „Psyche”, maj 1922, można było przeczytać:
„Hiszpania zmierza ku nowemu losowi. Korona będzie ciężko ciążyć na głowie króla”.

Bardziej szczegółowo Larmier wypowiedział się w „Psychic-Magazine”, czerwiec 1925. Reprodukujemy tutaj tylko końcowy fragment tego artykułu:
„ … Pierwszy wierzchołek trójkąta wskazuje na przyszłość, a mianowicie w sensie politycznym, na nieszczęśliwą koniunkcję Saturna (Zniszczenie) z Marsem (Rewolucja, Wojna) i Księżycem (Lud). Król będzie pod wpływem Arkany XIII (Alfons XIII). Ta Arkana oznacza: Kostucha, Zniszczenie, Liczba 40. Aby znaleźć przeciwny biegun do 1886 roku, dodajemy 1886+40=1926 (Merkury), neutralna planeta, której wyraźna substancja przyjmuje wpływy Arkany 18 (Zmierzch). Kabalistyczne dodanie 1 + 9 + 2 + 6 daje 18. W horoskopie ta Arkana oznacza: Wszystko sprzysięga się przeciwko koronie, a ty sam tego nie przeczuwasz. Bądź więc ostrożny od 1926 roku! Obserwuj, nasłuchuj i działaj zgodnie z tym!”

Pełne badanie horoskopu zgadza się ze znaczeniem tej Arkany.
Republika nadchodzi!

źródło: Alfons XIII. und die kabbalistische Astrologie. Von Ernst Hentges; „Zentralblatt für Okkultismus” Miesięcznik do badania całokształtu nauk tajemnych, Juli 1932.